cewka czy hall?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jettamkii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 23, 2011 13:42

cewka czy hall?

Post autor: jettamkii » ndz kwie 14, 2013 14:02

Sprawa wygląda tak pewnego ranka samochód odpalił ledwo co juz po długim kreceniu , podjechałem do domu i na drugi dzien juz nie chciał odpalić... Sprawdziłem i z cewki nie idzie iskra więc ją wymieniłem i odpalił pięknie wszystko dojechałem do domu i na drugi dzien odpalam rano autko i odpaliło pochodziło troche zeby sie zagrzał i jak chciałem jechać to jakby chodził na 1 gar ledwo co dawałem rade żeby mu obroty utrzymać . co to może być? Przewody WN nowe , kopułka nowa, palec nowy . aparat był niby naprawiany bo miał przebicie ale wiadomo nie było mnie przy naprawie wiec nie wiem co tam było robione . Prosze o jakieś rady ;)



koper711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw paź 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Łazy

cewka czy hall?

Post autor: koper711 » pn kwie 15, 2013 12:10

Dołączam się z pytaniem czy samemu mozna wymienić cewkę w Golfie III bez zdejmowania wycieraczek i podszybia. Jestem po wypadku i nie mogę zajrzeć do auta a syn chciał się za to zabrać i wrócił z garażu twierdząc, że aby wymienić cewkę to trzeba zdjąć ramiona wycieraczek i podszybie bo nie ma dojścia. Objawy to gaśnięcie samochodu podczas jazdy, czasem udało się przejechać 20 km a czasem zgasł po 2 km, po czym postał dzień ( czasem kilka godzin) po czym znowu odpalał i jechał. Wymienione: kopułka, palec, i przewody WN za wyjatkiem tego od cewki bo w nowym komplecie był za krótki.



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

cewka czy hall?

Post autor: antekswirol » wt kwie 16, 2013 17:55

jettamkii, a świece ? sprawdzałeś?

koper711, może być hall siadnięty lub niebieski czujnik temp wody


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

cewka czy hall?

Post autor: MrSalieri » pt kwie 19, 2013 18:56

Trzeba ściągnąć podszybie bo z tego co pamiętam nakrętka od śruby trzymającej cewkę właśnie jest pod podszybiem.
Co do pierwszego postu to możliwe że hall siada. Ja tez tak miałem raz palił za chwile nie palił itp.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

cewka czy hall?

Post autor: janusz_78 » pt kwie 19, 2013 20:27

Żeby odkręcić cewkę nie trzeba ściągać podszybia, wystarczy odgiąć trochę i wsadzić palce ja tak wymieniłem u siebie. A że raz pali a raz nie to może być czujnik temp. koszt 42 zł (moja rada lepiej wymienić czujnik jak jest zimny silnik bo płynu nie stracisz)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

cewka czy hall?

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 21, 2013 00:30

jettamkii, po pierwsze: przecież nie napisałeś czy ponownie iskry niema czy jest


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

koper711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw paź 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Łazy

Re: cewka czy hall?

Post autor: koper711 » śr kwie 24, 2013 14:54

janusz_78 pisze:Żeby odkręcić cewkę nie trzeba ściągać podszybia, wystarczy odgiąć trochę i wsadzić palce ja tak wymieniłem u siebie. A że raz pali a raz nie to może być czujnik temp. koszt 42 zł (moja rada lepiej wymienić czujnik jak jest zimny silnik bo płynu nie stracisz)
1) a co ma wspólnego czujnik temperatury wody z elektryką
2) to nie tak, że raz pali a raz nie tylko zawsze pali i dopiero podczas jazdy jak zgasnie to wtedy nie odapli dopóki nie wyschnie(?) no bo jak postoi kilka godzin a czasami na drugi dzień znowu odpala.
dziś mechanik podłączył vag-a i wyszły jakieś błędy ze składem mieszanki i obrotami jałowymi. Powiedział, ze zacząłby od wymiany czujnika halla.



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

cewka czy hall?

Post autor: MrSalieri » czw kwie 25, 2013 18:18

Ad1) W zasadzie ma i to duzo.
Ad2) Faktycznie wygląda na hala. A to ze masz błędy ze składem mieszanki może mieć coś wspólnego z pierwszym pytaniem.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

golf12ee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob lut 16, 2013 23:33
Lokalizacja: Dęblin

Re: cewka czy hall?

Post autor: golf12ee » sob kwie 27, 2013 22:46

tu jest sposób jak można sprawdzić czujnik Halla:
http://nke.com.pl/viewtopic.php?p=4933" onclick="window.open(this.href);return false;



koper711
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw paź 19, 2006 18:14
Lokalizacja: Łazy

cewka czy hall?

Post autor: koper711 » wt kwie 30, 2013 13:05

jeżeli ten sposób jest pewny to znaczy, że czujnik halla mam sprawny. Kiedyś trafiłem na link do sposobu sprawdzenia cewki ale nie umiem go odnaleźć, może ktoś pomoże...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

cewka czy hall?

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 30, 2013 22:15

koper711, co do cewki szkoda twojego czasu, ponieważ możesz tylko zmierzyć opory obu uzwojeń , ale w czasie pracy pod wysokim napięciem mogą być przebicia i tego w żaden sposób nie sprawdzisz w warunkach domowych, dlatego prosta sprawa - podmiana na inna cewkę choćby pożyczoną od kolegi - to jest 5 minut


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 110 gości