miernik lakieru- pomiar lakieru

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

miernik lakieru- pomiar lakieru

Post autor: RobsonVW » sob kwie 06, 2013 17:38

Witam,

nie wiem do jakiego działu przykleić mój temat, w razie czego proszę o przeniesienie.

Mam skodę octavie z oryginalnym lakierem, przyjechał do mnie koleś z miernikiem i zbadał samochód czy nie jest chory :grin: i mu pokazywało jakoś 0.52 - 0,63 czy jakoś tak na jednym boku a na drugim 0,42 - 0,45 , i tu moje pytanie co to za skala i jak ją rozumieć bo wszędzie gdzie szukałem to są skale 90-150, oczywiście koleś stwierdził dokładnie cytat: za dużo aby był oryginalny lakier a za mało żeby była druga warstwa :panna: i takie tam i jak zaczął filozofować to go wygoniłem bo nie lubię dziwnych ludzi. Najlepsze jest to że na passacie w który mam na 100% lakierowany błotnik bo sam go kupowałem na giełdzie i dawałem do lakierowania on stwierdzi swoim urządzeniem że to oryginał :banghead: i teraz moje pytanie : co to za skala i jak się nia posługiwać ?


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

miernik lakieru- pomiar lakieru

Post autor: muszkatobiasz » sob kwie 06, 2013 21:27

chyba gdzieś na forum było coś podobnego o mierzeniu grubości lakieru ale jak sam zauważyłeś miernik to jedno a osoba która tym się umie posługiwać to drugie! http://bez-wypadkowe.net/showthread.php ... ci-lakieru" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
RobsonVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: czw lut 17, 2011 18:14
Lokalizacja: okolice Legnicy

miernik lakieru- pomiar lakieru

Post autor: RobsonVW » ndz kwie 07, 2013 12:24

dzięki,
już znalazłem o co chodzi z tymi pomiarami, ta skala to były jakieś mill,s i znalazłem tabele która przelicza to na um, i sie okazało że lakier na mojej skodzie to
110 um - 175 um, czyli wg tabel fabryczny oryginał. Szkoda że tylko te typy co mierzyli tą skodę nie znali się na urządzeniu i potraktowali mnie jak oszusta, bo gdybym wcześniej widział ta tabele to by jeszcze dostał gość w ryja za takie gadanie i głupie sugestie.


sprzedam Golf I cabrio biały 1.8 wersja karman 89 rok

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

miernik lakieru- pomiar lakieru

Post autor: muszkatobiasz » ndz kwie 07, 2013 18:42

tak się nazywają znawcy samochodów kupi sobie miernik a nie przeczyta instrukcji obsługi a na końcu kupi szpachlowany wóz ! :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości