[MK3 GTI] pęknięty wężyk prowadzący do tylnego spryskiwacza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

[MK3 GTI] pęknięty wężyk prowadzący do tylnego spryskiwacza

Post autor: Kocioł DCG » sob sie 19, 2006 00:19

witam !!! ten plastikowy wężyk pękł mi w okolicach akumulatora., założyłem na niego "koszulke" termokurczliwą podgrzałem potem owinąłem kilkanaście razy taśmą izolacyną dosyć ciasno ale chyba dalej cieknie bo sie na postoju przy używaniu tylnego spryskiwacza pod autem zrobiło nieco mokro. spryskiwacz psika ale jednak coś ucieka w tamtym miejscu. Myślałem aby wymienić na nowy ten przewód tylko nie wiem gdzie on sie kończy - wchodzi w takie gumowe coś pod podszybiem i przechodzi przez blache ( a być moze w tym miejscu da sie go wyjąć z tego czegoś gumowego ) ale nie chcę szarpać na siłę bo jeśli on po drugiej stronie blachy prowadzi dalej to lepiej nie ciągnąć.... :/ czy ktoś może powiedzięć gdzie ten wężyk ma swój koniec bądź gdzie można go rozczepić by go wymienić ???



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob sie 19, 2006 00:33

koszulka termokuczliwą nie uszczelnisz.najlepiej jak bys kupil kilka centymetrow grubszego wezyka i wsunol dwa konce w niego.i jakies male opaski zaciskowe a nawet na kropelke skleil,robilem cos podobnego pod maska obok koncowek.



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » sob sie 19, 2006 00:40

w sumie o wiele lepszy pomysł niż mój ale nigdy to nie zastapi wymiany na nowy element... dlatego chce się dowiedzieć gdzie to się kończy bo jak mam np. rozebrać deske rozdzielczą żeby od tego miejsca dotzreć to już wole żeby se troche ciekło :jezor:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » sob sie 19, 2006 01:16

Kocioł DCG pisze:w sumie o wiele lepszy pomysł niż mój ale nigdy to nie zastapi wymiany na nowy element... dlatego chce się dowiedzieć gdzie to się kończy bo jak mam np. rozebrać deske rozdzielczą żeby od tego miejsca dotzreć to już wole żeby se troche ciekło :jezor:
z tgo co wiem to wezyk od silniczka spryskiwacza idzie w calosci az do bagaznika. Dopiero tam przed klapa jest laczenie.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob sie 19, 2006 09:18

wężyk idzie przez komorę silnika pod deską lewym progiem aż do klapy, wetknięty jest w spryskiwacz zintegrowany z silniczkiem tylnej wycieraczki przynajmniej u mnie tak było. ja pozbyłem się całkowicie wycieraczki tylnej a wiec i spryskiwacza :bigok:
Może pomogłaby taśma samowulkanizująca się :bigok:



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » sob sie 19, 2006 10:15

kończy się dopiero w bagażniku a przed maską jest "trójnik" .. sprawdź to bo może tam cieknie... inaczej musisz obciąć kawałek wężyku kupić większy(tak jak pisali wcześniej).. bo szkoda cąły wymieniać..
nie musisz rozbierać deski rozdzielczej. Wystarczy, że ściągniesz tą pułkę nad nogami kierowcy, potem tą plastrikową listwę przy uszczelce drzwi na wykładzinie, następnie odginasz wykładzinę, wygłuszenie i zobaczysz tak jakby na przednim błotniku pod wykładziną rurkę , wchodzi ona w komorę silnika



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » sob sie 19, 2006 11:00

bankowo jest pęknięcie bo prawie na całym obwodzie jest pęknięty wisi tylko na włosku i już w tamtym miejscu go próbowałem uszczelinić takim sposobem jak opisałem w pierwszym poście ale chyba dalej cieknie. dobra dzięki nie będę go całego wyjmował wstawie gumowy wężyk i opaski



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob sie 19, 2006 12:12

Kocioł DCG, pod tez wezyk ktróy chcesz nałozyc zgodnie z tym co koledzy podpowiedzieli mozesz jeszcze ciasno najkleić śrebrną taśmę, taką jak np w OBI, wytrzymuje rzekomo do 4 atmosfer, generalnie ta taśma daje rade, na pewno dodatkowo uszczelni to miejsce...



Awatar użytkownika
Kocioł DCG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn mar 13, 2006 00:07
Lokalizacja: Ålgård

Post autor: Kocioł DCG » sob sie 19, 2006 15:15

na razie założe ten wężyk i opaski bo już kupiłem, jak by przeciekało to zawsze to można to zdjąć dać tą taśmę co mówisz i założyć z powrotem wężyk



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » sob sie 19, 2006 19:10

irekczek pisze:kończy się dopiero w bagażniku a przed maską jest "trójnik"
o cyzm Ty w ogóle piszesz ???? trojnik to jest ale od pneumatycznego zamka centralnego..... spróbuj zalać go wodą.. powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości