mk2-opróznienie katalizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

mk2-opróznienie katalizatora

Post autor: maccciej » pt sie 18, 2006 21:21

Witam
Chciałbym wyciąsc ta porcelanke co znajduje sie w katalizatorze. Czytałem juz na forum, ze po paru latach eksploatacji kat. moze sie zapchac co wpływa na dynamikę jazdy. Dziś dzownilem nawet do jednego warsztatu. Facet, ktory jak twierdzi od 15 lat zajmuje sie tłumikami odradzil mi wykonywanie tej operacji, dlatego, ze pusty kat zamienia sie w pudło rezonansowe i znacznie zwieksza sie głosnośc samochodu. Tak. ze facet stwierdzil ze po tygodniu wroce do niego z pretensjami. Poandto mam pytanie jak wyciecie kata wpływa na zywotnośc pozostałych tlumikow,ponadto mam samochód na gaz czy spalanie znacznie moze wzrosnac. No i jeszcze jedno co z sonda przezyje taka operacje.
Z góry dzieki za odpowiedz
Pozdro


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » pt sie 18, 2006 21:25

ja bym nie usuwał jednak... dobry mechanik był... bo inny by wyciął i sprzedał za 140 zł....



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt sie 18, 2006 21:26

ja wstawilem pustego kata jezdzilem tak tydzien po czym wstawilem w srodek rure bo faktycznie dudnilo.sodkowy tlumik zmieniam co rok,fakt kupuje najtansze a napewno szybciej siadaja srodkowe bez kata.a osiagi hmmm przyspieszenie mysle ze takie same tylko na 5 biegu lepiej idzie,predkosc max. moze o 7-gora 10 sie zwiekszyla.tylko ja kata mialem w dobrym stanie.

[ Dodano: Pią Sie 18, 2006 21:27 ]
sonde mam w kolektorze i nic jej nie jest jak na razie,ponad rok tak jezdze bez kata



Awatar użytkownika
kosmot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: kosmot » pt sie 18, 2006 22:11

wg mnie możesz śmiało wycinać kataśke, masa ludzi jeździ bez kataśki albo wstawiają rurę, albo strumienice, ja zastanawiam się na drugim rozwiązaniem u siebie, ale najpier tuning optyczny :okej: bo osiągi mi wystarczają



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 280 gości