Skaczące obroty i brak reakcji na gaz. ARL

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jemy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 03, 2012 22:02

Skaczące obroty i brak reakcji na gaz. ARL

Post autor: Jemy » ndz mar 24, 2013 22:37

Siema, mam problem z moim Leonem ARL.
Mianowicie: po odpaleniu zimnego samochodu silnik wskakuje na obroty bardzo niechętnie i nierówno. Skaczą one od 400obr do max 1100obr oraz nie ma reakcji na pedał gazu. Towarzyszy temu kopcenie na czarno. Po kilku minutach jak by coś zaskakiwało i łapie 800obr i powraca reakcja na gaz. Gdy auto się zagrzeje problem nie występuje.

Ogólnie dzieje się to gdy na dworze jest minusowa temperatura. Sytuacja powtarza się po miesiącu od ostatniego razu.

Co to może być? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji ;/ Ktoś podpowiedział mi że to objaw kończącej się recyrkulacji paliwa ale nie cholery nie wiem co to znaczy.

Brak błędu na kompie. Pomoże ktoś?



vector
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 26, 2012 13:52
Lokalizacja: Zagórz

Skaczące obroty i brak reakcji na gaz. ARL

Post autor: vector » pn mar 25, 2013 12:07

Rozbierz i wyczyść EGR, dodatkowo sprawdź instalacje wraz z wtyczkami które idą do zaworu.
(przewody na wskutek drgań przecierają się, a we wtyczkach czasami dochodzi do zawilgocenia).
Niedawno robiłem Golf-a IV z bardzo podobną usterką - wyczyszczenie zaworu oraz wymiana przetartych przewodów pomogła.


Chip tuning Podkarpacie: http://www.tom-car.com.pl

"Nihil tam munitum quod non expugnari pecunia possit"

Jemy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 03, 2012 22:02

Re: Skaczące obroty i brak reakcji na gaz. ARL

Post autor: Jemy » pn mar 25, 2013 17:35

A czy zaślepienie (dokładnie wyłączenie przez komputer), bez czyszczenia jest możliwe?



vector
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt paź 26, 2012 13:52
Lokalizacja: Zagórz

Skaczące obroty i brak reakcji na gaz. ARL

Post autor: vector » pn mar 25, 2013 18:59

Możliwe jest "zaślepianie" ale mechaniczne tego zaworu - osobiście nie polecam, bo jeżeli ktoś "mądry" to urządzenie zaprojektował i zainstalował to niech ono sobie tam będzie - wiem zaraz zostanę skarcony przez przeciwników EGR- ów - he he he

Drugi podobny przypadek miałem, ale tam obroty były stałe 1100, świecąca się kontrolka ESP, oraz brak reakcji na pedał gazu.

Pomogło wyczyszczenie przepustnicy, zabezpieczanie wtyczki do czujnika położenia tej przepustnicy, oraz profilaktyczne wyczyszczenie i dodatkowe zabezpieczenie instalacji w tej okolicy, bo wyraźnie była oblepiona nagarem wydostającym się przez zawór w przepustnicy.


Chip tuning Podkarpacie: http://www.tom-car.com.pl

"Nihil tam munitum quod non expugnari pecunia possit"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości