Wsady do ECU 1Z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

diodas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 19:17
Lokalizacja: szczecin

Wsady do ECU 1Z

Post autor: diodas » pt sie 18, 2006 17:16

Witam, zamieszczam wsady pamięci do komputerow od golfa, spradzone.
Biny tuningowane od 028-906-021-C sprawdzalem w swoim 028-906-021-AF, chodza dobrze immo nie potrzebne-tylko kable we wtyczce od sterownika mozna przelozyc aby swiece dzialaly (jak ktos by chcial na stale na tym jedzic gdzie seryjnie byl komputer AF lub moze GG[nie testowane]).
Pamieci potrzebne to 2 sztuki 27C512 aby je zaprogramowac tymi wsadami poprzez programator, np willem.

Pozdrawiam... i jak by ktos mial dostep do jakis binow tuningowych lub kosci z takimi wsadami, szczegolnie do AF i je udostepnil to bylo by milo :grin:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » pt sie 18, 2006 23:35

gotowiec z emul`a ;) i nie wszystko w tym wsadzie jest jeszcze poprawione ;)

--
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pt sie 18, 2006 23:37

Pozdrawiam... i jak by ktos mial dostep do jakis binow tuningowych lub kosci z takimi wsadami, szczegolnie do AF i je udostepnil to bylo by milo
wszystko jest na emule :bigok:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » sob sie 19, 2006 15:04

djtom pisze:
Pozdrawiam... i jak by ktos mial dostep do jakis binow tuningowych lub kosci z takimi wsadami, szczegolnie do AF i je udostepnil to bylo by milo
wszystko jest na emule :bigok:
no chyba wszystko nie bo bylo by malo chetnych na chip tuning w firmach :) ale cos sie zawsze znajdzie ;)

PS. Na allegro mozna juz kupic zaprogramowana kosc takim gotowcem, nawet nie trzeba sie bawic w programowanie ;)



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob sie 19, 2006 15:07

no chyba wszystko nie bo bylo by malo chetnych na chip tuning w firmach
jak stac cie na wydniae >1000 pln na chiptunning to chce ci sie szukac po necie niewiadomo czego...? ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » sob sie 19, 2006 15:38

w sumie tez masz racje :D
ja powiem tak wolalem sobie sam zrobic i wydac to na cos innego... ;)

--
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32765
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob sie 19, 2006 15:41

ja powiem tak wolalem sobie sam zrobic i wydac to na cos innego..
dokładnie tak :bigok: :pub:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

diodas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 19:17
Lokalizacja: szczecin

Post autor: diodas » sob sie 19, 2006 16:00

To wszyscy myslimy tak samo :hmm:
Ja staram sie jakos ukladac te wsady z emule i aktualnie zamowilem pamieci kasowane UV (Wersji elektrycznie kasowanych nigdzie nie znalazlem do kupienia...) bo tych jednokrotnie to by za duzo wyszlo na te proby i porownania no i ewentualne poprawki. Na dniach wskaźnik ciśnienia doładowania bede kombinowac bo bez tego tez sie nie da.
Jak cos juz po ukladam z tego lub do czegos nowego dojde to zamieszcze bo moze sie komus przyda.
Pozdrawiam...Czy moze ma ktos juz jakies efekty z tymi wsadami i mogl by sie podzielic ich parametrami?



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » sob sie 19, 2006 16:34

diodas pisze:aktualnie zamowilem pamieci kasowane UV (Wersji elektrycznie kasowanych nigdzie nie znalazlem do kupienia...) bo tych jednokrotnie to by za duzo wyszlo na te proby i porownania no i ewentualne poprawki.
najlepiej dzialac na 27c512 uv`kach, trzeba tylko sobie zrobic kasowarke, na dip28 nie dostaniesz kasowanych elektrycznie bo jest male ograniczenie brak nozek, problem znika przy dip32 albo plcc32, jednak wtedy trzeba roic przelotki ktorych koszt juz przekracza prosta kasowarke uv. A pozatym to dodatkowe podstawki, a podstawki stwarzaja tylko problemy.

diodas pisze: Na dniach wskaźnik ciśnienia doładowania bede kombinowac bo bez tego tez sie nie da.
Hm ja wszystko odrazu sprawdzalem na vagu lacznie z cisnieniem turbinki.
diodas pisze: Czy moze ma ktos juz jakies efekty z tymi wsadami i mogl by sie podzielic ich parametrami?
Ja generalnie testowalem rozne modyfikacje roznych map na swoim samochodziku, modyfikowalem swoj orginalny wsad, generalnie autko ladnie sie zwija i nie narzekam, kazdy znajomy jest pod wrazeniem ;)


--
Pozdrawiam



diodas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 19:17
Lokalizacja: szczecin

Post autor: diodas » sob sie 19, 2006 17:06

Lukasz3k pisze: najlepiej dzialac na 27c512 uv`kach, trzeba tylko sobie zrobic kasowarke, na dip28 nie dostaniesz kasowanych elektrycznie bo jest male ograniczenie brak nozek, problem znika przy dip32 albo plcc32, jednak wtedy trzeba roic przelotki ktorych koszt juz przekracza prosta kasowarke uv. A pozatym to dodatkowe podstawki, a podstawki stwarzaja tylko problemy.
Kasowarke UV juz mam od naswietlania plytek- zbita rteciówka powinna sobie z tym poradzic ;)
Co do kasowanych elektrycznie to slyszalem ze Winbond W27C512 ale na plytach glownych nie znalazlem nic i w sklepach tez brak bo stare... Trzeba czekac az przysla te kasowalne UV :grin:
Lukasz3k pisze: Hm ja wszystko odrazu sprawdzalem na vagu lacznie z cisnieniem turbinki.
Pomiar ciśniania vag'iem to dobry pomysl-szczegolnie ze sa dokladne wartosci nie tak jak w analogu! Boje sie zeby przypadkiem nie przesadzic z cisnieniem w ktoryms momencie (niby silnik sie od razu nie rozwali :D ), bo prawde mowiac jeszcze nie wiem gdzie jaka mapa jest widze tylko roznice pomiedzy nimi i z tego moze cos wydumam-mam nadzieje.Bede porownywac, wprowadzac drobne zmiany, programowac i probowac sprawdzajac co sie zmienilo.
Czy znasz moze jakiś inny sposób domowej taniej edukacji w tej dziedzinie?
Sie zastanawialem nad sprawdzaniem z pod ktorego adresu sterownik pobiera dane w ktoryms momencie (logowac adresowanie lub odczytane dane) ale nie wiem czy to nie wiecej pracy bo nalezy napisac cos do logowania (na mikroprocka lub na kompa) i czy nie zgine w ilosci odczytywanych danych na raz w kazdej sekundzie nawet bez zmiany stanu czujnikow :D

Pozdrawiam...



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » sob sie 19, 2006 19:56

diodas pisze:Kasowarke UV juz mam od naswietlania plytek- zbita rteciówka powinna sobie z tym poradzic ;)
Co do kasowanych elektrycznie to slyszalem ze Winbond W27C512 ale na plytach glownych nie znalazlem nic i w sklepach tez brak bo stare... Trzeba czekac az przysla te kasowalne UV
rteciowka spokojnie wystarczy ;) w27c512 praktycznie nie osiagalne, tez chcialem takie dostac zanim zrobilem sobie wkoncu kasowarke.
diodas pisze:Pomiar ciśniania vag'iem to dobry pomysl-szczegolnie ze sa dokladne wartosci nie tak jak w analogu! Boje sie zeby przypadkiem nie przesadzic z cisnieniem w ktoryms momencie (niby silnik sie od razu nie rozwali :D )
jezeli masz 021c to 8bitowy sterownik to wartosci 8 bitowe ograniczaja tak ze napewno nie rozwalisz ;)
diodas pisze:Czy znasz moze jakiś inny sposób domowej taniej edukacji w tej dziedzinie?
no nie ma mozna sie troche z sieci dowiedziec ale nie wiele, wiecej dowiedzialem sie modyfikujac, wgrywajac potem wsad i obserwujac zmiany.
diodas pisze:Sie zastanawialem nad sprawdzaniem z pod ktorego adresu sterownik pobiera dane w ktoryms momencie (logowac adresowanie lub odczytane dane) ale nie wiem czy to nie wiecej pracy bo nalezy napisac cos do logowania (na mikroprocka lub na kompa) i czy nie zgine w ilosci odczytywanych danych na raz w kazdej sekundzie nawet bez zmiany stanu czujnikow :D
gdzies na jakims forum tez ktos tak probowal, wydaje mi sie ze mozesz zginac ;)

--
Pozdrawiam



diodas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 19:17
Lokalizacja: szczecin

Post autor: diodas » sob sie 19, 2006 20:28

Lukasz3k pisze: jezeli masz 021c to 8bitowy sterownik to wartosci 8 bitowe ograniczaja tak ze napewno nie rozwalisz ;)
Hehe orginalnie mam 021GG (mam nadzieje ze dobrze pamietam) ale go narazie nie ruszam bo musze miec na czym jezdzic wrazie co ;) a na dodatek tam sa plc smd-podstawki juz pod to mam ale musze rozlutowac i wlutowac podstawki o ile bede w nim grzebal.
Natomiast do testow mam 021AF, tu bez problemu uklady dip i podstawki latwo wlutowac :D no i za niego sie zabieralem!

Jeszcze jedno pytanie: jest jeszcze jakis dobry program do edycji pamieci samochodowych oprocz winols? tak zeby to sensownie przedstawial, bo zamierzam go uzyac do zmian wartosci i porownywania. Nie mowiac oczywiscie o hex edytorze :grin:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lukasz3k
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 08, 2005 22:03
Lokalizacja: Karniewo/Wawa
Kontakt:

Post autor: Lukasz3k » sob sie 19, 2006 20:33

Natomiast do testow mam 021AF, tu bez problemu uklady dip i podstawki latwo wlutowac :D no i za niego sie zabieralem!
ja testowalem tylko na swoim ;) innego nie mialem :)
diodas pisze:Jeszcze jedno pytanie: jest jeszcze jakis dobry program do edycji pamieci samochodowych oprocz winols? tak zeby to sensownie przedstawial, bo zamierzam go uzyac do zmian wartosci i porownywania. Nie mowiac oczywiscie o hex edytorze
najlepszy WinOLS, mozesz jeszcze sprobowac ECM2001, ewntualnie nieosiagalny Race2000 ;)



zombi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn paź 08, 2007 18:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: zombi » pt maja 08, 2009 06:58

witam a wsad do 028 906 021 BF znajdzie się ?:)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=187426

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości