[mk2 1,3 nz] woda zrury wydechowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

[mk2 1,3 nz] woda zrury wydechowej

Post autor: focc » czw sie 17, 2006 20:50

Witam forumowiczów. Mam taki problem z moją "niebieską lalą"-najpierw zaczął lekko kopcić na biało-niebiesko, ale oleju nie ubywało, przejechałem tak około 500 km i zauważyłem, że zaczęło ubywać wody w zbiorniczku wyrównawczym . Po dolaniu do stanu ok 1 litra przejechałem znowu ok 500 km. dolałem wody ale już weszło ok 2,5 litra, pozatym z wydechu zaczęła pryskać woda. Mechanior stwierdził "uszczelka pod głowicą". wymieniłem uszczelkę ,ale po ok 300 km przejechanych jednorazowo woda dalej leci z wydechu i ubywa ze zbiorniczka-ok 1 litra. Tu moja prośba do was: jak pęknięta głowica to jak to sprawdzić, czy może jest jakaś inna przyczyna, jak sprawdzić czy korek zb wyrównawczego działa prawidłowo? Z góry dziękuje za podpowiedzi i objaśnienia. :pub: :pub: :pub: :pub: :okej:

[ Dodano: Czw Sie 17, 2006 20:52 ]
dodam,ze woleju wody nie ma :bigok:



mirabele16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2006 09:43
Lokalizacja: kolo szczecinia

Post autor: mirabele16v » czw sie 17, 2006 21:28

usczelka pod gowica.

albo byc moc tez glwocia peknieta. ale raczej uszcelka .


sprzedam :
glowcie 16v

alternator z 16v

+sprzedam skrzynie 4t BARDZO DLUGAAA

Psitotito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 30, 2004 02:34
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Psitotito » czw sie 17, 2006 21:47

właśnie ostatnio zauważyłem u siebie to samo - cos mi cieknie z rury podczas jazdy :blush: ale nie zauwazyłem aby jakoś specjalnie ubywało płynu (mam walniętą nagrzewnice więc troche ucieka ) :bigok:



frantz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 12, 2005 23:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: frantz » czw sie 17, 2006 21:51

uszczelka na bank
sprawdz czy na korku od oleju nie ma białego nalotu



focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

Post autor: focc » czw sie 17, 2006 21:53

nagrzewnica odpada w lutym założona funkel nówka , a uszczelka pod głowicą wymienina a boleści zostały. Głowica była splanowana więc to nie uszczelka. Na nowej przejechane ok 400 km. Może być pęknięcie głowicy. Ktoś orientuje się ile może kosztować głowica mk2 nz 1990



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pt sie 18, 2006 07:45

focc pisze:Głowica była splanowana więc to nie uszczelka.
W warsztacie w którym planowali głowicę raczej zauważyliby pęknięcie głowicy. Kup jeszcze raz uszczelkę dobrej marki i daj do wymiany innemu mechanikowi. Kiedyś za czasów Poloneza starzy fachowcy radzili dokręcać głowicę przez dwa dni, żeby wszystkie naprężenia wyszły... może to dobry pomysł.



focc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:42
Lokalizacja: Iława

Post autor: focc » pt sie 18, 2006 11:32

Może dobry pomysł z tym dokręcaniem, ale z uszczeką nową też dobry :) Pożyjemy-zobaczymy co nam przyniesie nowy dzionek- śmigam dzisiaj ok150km do Olsztyna i z powrotem, jak znowu woda ucieknie kupie jeszcze jedną uszczelkę.



mirabele16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt lip 25, 2006 09:43
Lokalizacja: kolo szczecinia

Post autor: mirabele16v » pt sie 18, 2006 11:40

guli pisze:
focc pisze:Głowica była splanowana więc to nie uszczelka.
W warsztacie w którym planowali głowicę raczej zauważyliby pęknięcie głowicy. Kup jeszcze raz uszczelkę dobrej marki i daj do wymiany innemu mechanikowi. Kiedyś za czasów Poloneza starzy fachowcy radzili dokręcać głowicę przez dwa dni, żeby wszystkie naprężenia wyszły... może to dobry pomysł.

takei peknieca b.b. czesto sa nie widoczne !!!! chyba ze sie ja cisneiniowo zbada. !!!


sprzedam :
glowcie 16v

alternator z 16v

+sprzedam skrzynie 4t BARDZO DLUGAAA

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 218 gości