Tylna klapa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sparco31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 15, 2012 15:48
Lokalizacja: Olsztyn

Tylna klapa

Post autor: sparco31 » ndz mar 17, 2013 22:01

Po włożeniu kluczyka do tylnej klapy nie mogę go obrócić, psiknąłem wd-40 pokręciłem i blokada odpuściła, ale to nie jest to czego oczekiwalem. Po zamknieciu samochodu próbowałem otworzyć bagażnik z kluczyka również nie chciał się otworzyć. Ponownie otworzylem samochód i to samo stalo sie co w przypadku zamknietego ,klapa nie drgnęła jedynie kiedy przekręciłem kluczyk o jakieś 1.5 obrotu i wciśnięciu go do środka klapa się otworzyła. Dodam ,że po zamknięciu samochodu z centralnego klapa pozostaje otwarta więc za każdym razem muszę zamykać bagażnik osobno ,lub calkowicie go zamknąć i nie otwierać. Ktoś miał podobny problem?



Awatar użytkownika
sparco31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 15, 2012 15:48
Lokalizacja: Olsztyn

Tylna klapa

Post autor: sparco31 » pn mar 18, 2013 17:44

Zwykła wkładka z zamkiem , wkładasz kluczyk i wciskasz go by otworzyć, tylko problem jest taki ze nawet na otwartym centralnym klapa sie nie otwiera.. muszę podejść i włożyć kluczyć do środka. Wcześniej tego problemu nie miałem ,bo centralny otwierał wszystkie drzwi, teraz tylko i wyłącznie drzwi kierowcy i pasażerów.



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Tylna klapa

Post autor: JaskoDZA » wt mar 19, 2013 09:37

Pewnie musisz podgiąć troszke ten drucik od centralki co steruje zamkiem bagarznika;)



Awatar użytkownika
sparco31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 15, 2012 15:48
Lokalizacja: Olsztyn

Tylna klapa

Post autor: sparco31 » wt mar 19, 2013 22:27

Właśnie próbowałem z tym motywem, ale jedyne co zauważyłem to zaraz pod wkładką co jest mechanizm ten odblokowujący ,ktos wykonal jakąś prowizorke i przykleił jakąś gąbke do metalowej częsci, nie wiem czy to jest fabrycznie ,ale dziwnie to wygląda przy przekręcaniu kluczyka we wkładce

ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Tylna klapa

Post autor: JaskoDZA » czw mar 21, 2013 11:26

ja u mnie niegdy nie przekręcałem tej wkładki. tam po prostu centralny wszystko robi. Jak jest otwarty to wystarczy lekko wcisnąć i ma się otworzyć. Ja też miałem z tym problem jak było mrozy to się bagażnik nie chciał otworzyc... musiałem od środka go otworzyć i pogrzebŁEM przy tym mechanizmie i jest ok:)



Awatar użytkownika
sparco31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 15, 2012 15:48
Lokalizacja: Olsztyn

Tylna klapa

Post autor: sparco31 » czw mar 21, 2013 17:15

Właśnie to co opisujesz tak miałem na samym początku , otwierałem z centralnego i wszystkie drzwi + klapa sie otwierała (po wciśnięciu) ale gdy wkładałem kluczyk to ani w lewo ani w prawo.. problem nadal nie jest rozwiązany ; /



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Tylna klapa

Post autor: JaskoDZA » pt mar 22, 2013 09:31

Ok ale powiedz mi po co Ty tam chcesz wkładać kluczyk skoro to ma otwierać centralka:)



Awatar użytkownika
sparco31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 15, 2012 15:48
Lokalizacja: Olsztyn

Tylna klapa

Post autor: sparco31 » sob mar 23, 2013 01:29

Właśnie problem tkwi w tym, że początkowo tak było, tylko zamarzylo sie otwierać klape przy zamknietej centralce , i teraz jest bubel bo samochód nawet jak jest otwarty to klapa jest zamknięta i nie ma innej mozliwosci jak wlozenie kluczyka i wcisniecie wkladki



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Tylna klapa

Post autor: kuba_p » sob mar 23, 2013 10:46

sparco31 pisze:kiedy przekręciłem kluczyk o jakieś 1.5 obrotu i wciśnięciu go do środka klapa się otworzyła.
Tak sobie gdybam bo kiedyś też bagażnik doprowadzał mnie do szału :-)

Klucz z zamka bagażnika wyciągłeś w pozycji poziomej czy pionowej ?
Przy wyciągnięciu w poziomie klapa działa z centralnym.
Przy wyciągnięciu w pionie klapa jest zablokowana na stałe i można ją otworzyć tyko kluczykiem.



Awatar użytkownika
sparco31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 15, 2012 15:48
Lokalizacja: Olsztyn

Tylna klapa

Post autor: sparco31 » sob mar 23, 2013 22:26

@kuba_p klucz wyciągałem w każdej możliwej pozycji , w poziomej kiedy jeszcze nie ruszałem nic kluczykiem, teraz poszedłem sprawdzić wszystkie mozliwe opcje
Samochód zamknięty pozycja pozioma i pionowa nie reaguje
Samochód otwarty pozycja pozioma i pionowa to samo
Jedyna możliwa opcja to próba przekręcenia klucza max w prawo ,w tym wypadku o kilka mm po pozycji pionowej i wciśnięcie wkładki wtedy się tylko i wyłącznie otwiera.
Wydaje mi się ,że jedynie zaszkodziłem tym sobie ,że próbowałem otworzyć kluczem klapę zamiast zostawić to w spokoju ,ale mądry polak po szkodzie :) .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości