Po zmianie turbiny brak ciśnienia

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bolidasko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 20, 2007 13:27
Lokalizacja: PIEKARY ŚLĄSKIE
Kontakt:

Po zmianie turbiny brak ciśnienia

Post autor: bolidasko » ndz mar 17, 2013 12:05

Witam,
Mam MKII 1.6TD z turbiną K14, zmieniłem na garretta tłoczącego ponoć 1.3bara. Po montażu przy 4000obr wskaźnik pokazuje 0,2bara. Mam jeszcze nieszczelność w okolicy rury wychodzącej od turbo i łączącej się z wydechem, ale już ogarniam tą usterkę. Czy nieszczelność na wydechu ma na ciśnienie wpływ, jeżeli nie to co mogę jeszcze zrobić?
Ktoś napisał, czy zaślepiłem zawór bezpieczeństwa na kolektorze, ale ja takiego zaworu nie znalazłem.
Bardzo proszę o pomoc :rozpacz: bo już powoli mam ochotę włożyć starą K14 1.0bara.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Po zmianie turbiny brak ciśnienia

Post autor: BolekLodz » ndz mar 17, 2013 13:30

Jeśli masz nieszczelność na wydechu za turbiną, to logiczne, że nie może to wpływać negatywnie na ciśnienie. Spróbuj na odpalonym silniku znaleźć miejsce, w którym spierdziela ciśnienie.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Awatar użytkownika
bolidasko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 20, 2007 13:27
Lokalizacja: PIEKARY ŚLĄSKIE
Kontakt:

Re: Po zmianie turbiny brak ciśnienia

Post autor: bolidasko » ndz mar 17, 2013 21:02

Znalazłem, usunąłem i było ok przez chwilę, turbo się rozpadło, taką kichę sprzedali mi na tym forum, może zbieg okoliczności, ale odsyłam ją w wtorek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości