Nierówna praca silnika po odpaleniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » pt lis 13, 2009 16:06

barteq289 pisze:mój ma przebieg - wg. wskazań licznika 151 silnik bez turbiny więc nie powienien być zajechany...filtr paliwa wymieniłem 5 tys. km temu. Nie zauważyłem by puszczał dymek. Nie leje też żadnych wynalazków w postaci eco paliw
wiesz ja tam mechaniorem nie jestem mówie co wiem ze swojego przeżycia nie wiem jak tam z wtryskami w SDI moze sa trwalsze, ale jak to mi mechanior powiedział czasami 1 zatankowanie szajsu i masz( BLISKA odstawiłem czesto tam tankowałem i wtrysk poleciał)

skoro na cieplo pracuje dobrze może to i świece...elektryk ci sprawdzi czy padły!
Ostatnio zmieniony pt lis 13, 2009 16:09 przez FURMAN TDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ostry78mo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 15:00
Lokalizacja: Przasnysz
Kontakt:

Post autor: ostry78mo » pt lis 13, 2009 17:49

FURMAN TDI, 209 tys to mam teraz silnik był wkładany przy 195tys ale dzieki poszperam


Dziekowac Ostry

barteq289
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 22, 2009 09:44
Lokalizacja: RZEszów

Post autor: barteq289 » sob lis 14, 2009 15:05

chyba chłopaki mam rozwiązanie...dzis sprawdzałem swiece i ku mojejmu zdziwieniu od strony rozrządu pierwsza i trzecia nie dają znaku życia...więc na 2 niegrzejące świece i -5 stopni to silnik odpalił całkiem ładnie - czy to świadczy o jego dobrym stanie?? jakie świece kupic?? można wymienić tylko 2 czy najlepiej kupić cały komplet?? jaki koszt??


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/9297][img]http://www.motostat.pl/user_images/9297/icon1.png[/img][/url] :)

Luki987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw paź 16, 2008 11:49
Lokalizacja: Jordanów Śląski

Post autor: Luki987 » sob lis 14, 2009 16:50

Mi jak pisałem nie grzały 3 i palił przy 0 stopni to znaczy że ma dobre sprężanie, a co do wymiany to wymienić wszystkie 4sztuki koszt nie duży bo około 120 zł za komplet . Z tego co wiem to polecają beru. Ja kupiłem FEBI BILSTEIN i nie narzekam
Ostatnio zmieniony sob lis 14, 2009 16:53 przez Luki987, łącznie zmieniany 2 razy.



barteq289
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn cze 22, 2009 09:44
Lokalizacja: RZEszów

Post autor: barteq289 » pn lis 23, 2009 09:41

świece żarowe wymienione...dwie sztuki - kupiłem beru i okazało się, że dokładnie takie same były w samochodzie - więc generalnie są nadal wszystkie takie same...ewentualne różnice typu czasu grzania mogą brać się z eksploatacji a tym samym zużycia tych starszych...
Udało się wymienić bez problemu...nie były mocno przykręcone - albo jeszcze się nie zapiekły w 6 letnim aucie...
Narazie różnicy w odpalniu brak - bo nie było mrozów...więc nie miałem okazji sprawdzić..


[url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/9297][img]http://www.motostat.pl/user_images/9297/icon1.png[/img][/url] :)

mikusbwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 12, 2013 18:12

GOLF IV TDI AGR 90 km - nierówna praca silnika

Post autor: mikusbwo » wt mar 12, 2013 20:54

Witam forumowiczów. Mam problem z moją golfiną jak w temacie. Po nocy (temp poniżej zera) odpalając silnik przez pierwsze 15-20 sekund silnik nierówno pracuje. Objawia się to "skakaniem" obrotów oraz delikatnym trzęsieniem wozu. Niedawno mechanik wymieniał 2 świece bo słabo grzały, to trochę poprawiło sytuację jednak nadal jest to odczuwale. Silnik odpala od strzała. Co to może być? Proszę specjalistów o podpowiedź. Niżej daje link do nagrania na youtube:
" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości