Problem z licznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

Problem z licznikiem

Post autor: KuRcZaKjaS » śr mar 06, 2013 12:02

Witam,
Mam problem po zmianie licznika z obrotkiem w moim 1.6 TD. Mianowicie jest to mój drugi już licznik i znowu nie działa lampka od płynu chłodzącego i ciśnienia oleju. Z kontrolką ładowania jest wszystko ok tylko te dwie nie działają. W poprzednim liczniku było tak samo. Czy ktoś po przekładce miał takie same problemy??
Drugie pytanie dotyczy wskaźnika poziomu paliwa. Mianowicie też nie działa w nowym liczniku. Czy możliwa jest przekładka ze starego licznika??



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z licznikiem

Post autor: Radzio0018 » śr mar 06, 2013 21:26

Hmm , ja miałem podobny przypadek w benzynie , też nie pokazywało poziomu paliwa i te 2 kontrolki nie świeciły , ale było to spowodowane tym że ta kostka 3-pinowa która jest obok linki prędkościomierza nie była podpięta .. Nie wiem czy w dieselu działa to na takiej zasadzie.. Jeżeli jest to drugi licznik w którym nie działa to samo , to chyba należałoby sprawdzić wiązkę kabli czy aby przypadkiem jakiś nie jest uszkodzony, a i może coś z masą licznika jest nie tak.



chris4286
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 13:45
Lokalizacja: Ropa

Problem z licznikiem

Post autor: chris4286 » czw mar 07, 2013 00:06

masz licznik na dwie wtyczki? ja bym sprawdził napięcia. chyba ze ten układ stabilizator jest coś nie tak ale żeby w dwóch? ja bym jeszcze sprawdził miernikiem(jeśli posiadasz) przejście kabli od np czujnika ciśnienia do wtyczki.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Problem z licznikiem

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw mar 07, 2013 00:08

KuRcZaKjaS, pierwsze to który masz licznik na dwie czy jedną kostkę podaj rocznik auta indeks prędkości ( i tak to nie ma znaczenia) napisz czy w pierwszym liczniku działały te kontrolki


Obrazek
Obrazek

KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

Problem z licznikiem

Post autor: KuRcZaKjaS » czw mar 07, 2013 10:30

Licznik na jedną kostke indeks 950. Koło prędkościomierza niema żadnej wtyczki. W pierwszym liczniku z tego co pamiętam nie działała lampka temperatury silnika. Może są spalone?? Można to sprawdzić?? no i pozostaje sprawa zamiana tego wskaźnika paliwa ??



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Problem z licznikiem

Post autor: inż. Mk2_marcin » czw mar 07, 2013 11:11

możliwe że są spalone, możliwe że do nich prąd niedochodzi i dlatego nie świecą, możesz rozebrać zegar i wymienić

spróbuj podpiąć jakiś inny zegar w który te lampki świecą i jesli tak to baw się viewtopic.php?f=14&t=46398

gorzej jak nie będą świecić bo trzeba wtedy ingerować w kablach lub w 100 innych rzeczach

może jakiś czujnik jest walnięty lub uszkodzony dopóki tego nie sprawdzisz nikt nie pomoże


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Problem z licznikiem

Post autor: marcinek84 » czw mar 07, 2013 13:47

Wskaźnik paliwa możesz zamienić jeśli jest w tym samym miejscu.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

KuRcZaKjaS
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 20:42

Problem z licznikiem

Post autor: KuRcZaKjaS » ndz mar 10, 2013 22:42

No dobra problem kontrolek rozwiązany. Zamieniłem te taśmy między licznikami, ale pytanie brzmi czy po zrobieniu wyjścia W na alternatorze bedzie działał mi obrotomierz. Poza nie działającym zegarkiem na środku wszystko działa jak należy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości