Zacięty tylni zamek w Golf MK IV

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dlaczego1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 04, 2011 11:33

Zacięty tylni zamek w Golf MK IV

Post autor: dlaczego1 » śr mar 06, 2013 16:22

Witam wszystkich.
Mam problem z zaciętym tylnym zamkiem w 5 - drzwiowej wersji golf. Prawy zamek przestał się otwierać i zablokował się przy zamkniętych drzwiach.
Potrzebuję porady jak je otworzyć.
Co udało mi się ustalić?
Fakty:
- zdjąłem wewnętrzny boczek.
- ustaliłem iż ciągnąc za linkę drzwi się nie otwierają.
- przekładnia manualna zamka nie daje spodziewanego efektu odblokowania zamka. Działa bo słychać charakterystyczny dźwięk otwierania i zamykania się zamka natomiast fizycznie drzwi są zablokowane. Jestem przygotowany na jego wymianę ale nie mam jak się do niego dogrzebać.
- Próbowałem podważyć ten haczyk który nachodzi na ucho zamocowane w nadkolu ale też nie daje to żadnego efektu.
- Myślałem o odblokowaniu jakoś od wnętrza ale nie wiem za co ewentualnie powinienem pociągnąć.
- Gość w serwisie stacyjek i otwierania zatrzaśniętych drzwi powiedział że to chwila moment ale kasa jaką zawołał za samo otworzenie to już grosz który wolę przeznaczyć na coś innego.
- Inny zaczął kiwać głową i cmoktać pod nosem na koniec rzucając kwotę większą od pierwszego.
Zazwyczaj radzę sobie sam z takimi nietypowymi usterkami czytając tematy na forum ale tym razem nie udało mi się dobrnąć do takowego także poproszę o pomoc i jeśli ktoś ma foto poradę to będę niezmiernie zobowiązany.
Pozdrawiam Wojtek.
Jeden z macherów powiedział że w golfie z tyłu w zamku jest jakaś podwójna blokada dla mnie to niezrozumiałe.
Ps. nie jestem przekonany czy w dobrym dziale umieściłem ten temat możliwe że powinien znaleźć się w dziale elektryka.
Pomocy!



power3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: śr paź 19, 2011 19:34
Lokalizacja: staszów

Zacięty tylni zamek w Golf MK IV POMOCY!

Post autor: power3 » śr mar 06, 2013 23:35

Gdy u mnie podczas dlubania przy zamku drzwi sie zablokowaly to otworzylem je w nastepujacy sposób:
Po zdjeciu <odchyleniu> bocznej tapicerki drzwi odpiąlem linke od klamki wewnetrznej. Nastepnie przytrzymujac czarna oslone linki jedna i ciagnac za linke druga reka drzwi sie otworzyly bez najmniejszych oporów. Ostatnio przerabialem ten sam temat u kolegi w przednich drzwiach w passacie b5 i otworzylem je w ten sam sposob.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości