Centralny zamek vw golf mk4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

przemek1820
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 02, 2010 13:02
Lokalizacja: Krotoszyn

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: przemek1820 » ndz mar 03, 2013 23:06

Witam przeszukałem trochę postów ale nic na swój przypadek nie znalazłem:(. Mianowicie mam vw golfa IV 1.9 1998r.jest wyposażony w centralny zamek elektryczny otwierany z kluczyka w drzwiach .Problem nastąpił po złym podłączeniu akumulatora tzn. "zetknięciu" plusa z minusem na chwile.Przełącznikiem w drzwiach od kierowcy naciskam i słychać jak działa przekaźnik chyba moduł komfortu ale nie podaje dalej na zamki.Byłem u elektryka samochodowego powiedział ze komputer nie widzi zamków w drzwiach przewody i bezpieczniki posprawdzał i nie umiał mi więcej pomóc ponieważ nie był pewien na 100% co jest uszkodzone a kupno i wymiana na chybił trafił jest kosztowna wiec może pomożecie?. Dodam jeszcze ze nie otwiera mi wlewu paliwa.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: cinek2004 » pn mar 04, 2013 01:23

Sprawdz czy dochodzi napiecie do komfortu i modułów w drzwiach.



piotrekjuma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 04, 2013 18:50

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: piotrekjuma » wt mar 05, 2013 21:15

Sprawdź przekaźniki pod kierownicą i bezpieczniki. Podepnij pod kompa. W golfie chyba nie będzie modułu komfortu.



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: marcgend » wt mar 05, 2013 21:59

Zacznij od bezpiecznika 38.

Jak to będzie tylko to to masz szczęście.



gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: gelek82 » czw mar 07, 2013 21:12

Podłącze się pod temat, otóż mam problem i potrzebuje wskazówek:

1. nie działa zamykanie drzwi z kluczyka od strony kierowcy i pasażera - nie uruchamiają się zamki we wszystkich czterech drzwiach
2. działa tylko otwieranie drzwi z kluczyka od strony kierowcy i pasażera - uruchamiają się zamki we wszystkich drzwiach - jest OK
3. działa zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi przyciskiem w środku
4. nie działają wszystkie elektryczne szyby
5. świeci się cały czas lampka w drzwiach kierowcy, która informuje o otwarciu drzwi, a wraz z nią oświetlenie w środku

problem pojawił się z dnia na dzień
do tej pory centralny działał prawidłowo
nie jest na pilota tylko na kluczyk



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: Qto » czw mar 07, 2013 21:33

gelek82 pisze:świeci się cały czas lampka w drzwiach kierowcy, która informuje o otwarciu drzwi, a wraz z nią oświetlenie w środku
zacznij od rozwiązania tego problemu. W dziale FAQ są porady o wymianie mikrostyku...u Ciebie pewnie wystarczy czyszczenie zamka i poprawa lutów. Jak ogarniesz ten problem a inne objawy nie miną to można pomyśleć dalej...



MAŁYGargamel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 16:37

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: MAŁYGargamel » pn mar 11, 2013 14:31

piszę jeszcze raz bo ni poszedł post....
w skrócie, dz za opis problemów pomogło....ale są inne...
mikro wyczyszczony działa jak należy, były 3 zimne luty pomiar pokazywał nie logoicznie przed lutowaniem ale tylko na jednym pinie po prze lutowaniu była zmiana, na samej płytce są u mnie jeszcze 4 mikrostyki 2 od zamka centr dwa od kluczyka jedne normalnie zamknięte inne normalnie otwarte dużo pisania o tym ale one się nie psują.
Przy naprawie się okazało że podświetlenie klawiszy od szyb i lusterek raz jest raz nie ma, rozwaliłem całą izolacje od wtyczki koło sprzęgła, za dźwignią od otwarcia maski, prawie do wiązki przed silnikiem od szyb. Diagnoza dwa kable przerwane, a masa i zasilanie pęknięte w kilku miejscach po prostu się ukiwały przy otwieraniu i zamykaniu drzwi...,
W starych takich jak mój(1998) od tego bym zaczynał szukanie usterki .
Podsumowanie: brzęczyk, światło kabina, kopertówka, dioda przy ryglu, censtralny zamek, podświetlenie sterowania szyba i lusterka - to działa.
Nie działa i nie wiem jak sobie dać z tym radę po otwarciu drzwi powinna się włączyć pompa paliwa, napięcie na pompie jest przy przekręceniu stacyjki i to działa sprawdzałem lampką, pompa też chodzi, pytanie czy w tym roczniku to już było czy dopiero w późniejszym że jak otwiera drzwi to na 2 sek podbija ciśnienie pompa.
I sterowanie mechanizmu opuszczania szyby od kierowcy raz w górę raz w dół czasami tam gdzie chce ale czasami byle gdzie, i bez pierwszego biegu, napięcie na silnik dochodzi lekko nim szarpnie takie cyk cyk drugi bieg szyba rusza. i tu tkwi problem może ktoś pomoże???(pozostałe szyby bez zarzutu).



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: cinek2004 » pn mar 11, 2013 15:29

MAŁYGargamel, mam 1,6 '98 i pompa dziala dopiero po zaplonie. Podmien panel sterowania szybami. Wydaje mi sie, ze jest uszkodzony. Spotkalem sie juz z kilkoma takimi przypadkami.



MAŁYGargamel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 24, 2011 16:37

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: MAŁYGargamel » czw mar 14, 2013 23:29

no to poszukam na szrocie może znajdę jakiś panel.
Tak z innej beczki ciekaw jestem czy udałoby mi się włożyć do mojego silnik 2,0 zamiast tego 1,4 i ile by to było zachodu bo chyba w moim po 265 tys km zaczyna się dziać coś złego.....



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: grg474 » pt mar 15, 2013 00:18

da się - silnik + skrzynia biegów + półosie + zmieniacz + wydech + chłodnica ze wzmocnieniem (jeśli masz wersję bez klimy)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Centralny zamek vw golf mk4

Post autor: cinek2004 » pt mar 15, 2013 12:06

Komputer silnika i wiazka tez sie przyda.
Poduszki tez zapewne sa inne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości