Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: Haki » wt mar 05, 2013 14:05

Klema nie powinna być gorąca - to świadczy o jakimś zwarciu - może być w aku

2 rzecz - nie zobaczysz gołym okiem czy przekaźnik jest uwalony --- jak mówiłem - wyciągnij 109 i wsadź na miejsce ----

Możesz zrobić obieg na krótko - i zapodać paliwo z bańki


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piotrekjuma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 04, 2013 18:50

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: piotrekjuma » wt mar 05, 2013 14:17

Wyjąłem go i nawet otworzyłem i na pewno jest oki. Zaraz bedzie drugie auto to się wyjaśni. Jak będzie kręcił jak szalony to znaczy że coś z aku się stało. Odkręce wtryski i zobacze co z tym paliwem. Bo nie mogę teraz sprawdzić = kręci jak wczoraj przy zwarciu mimo że już usunąłem problem.



piotrekjuma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 04, 2013 18:50

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: piotrekjuma » wt mar 05, 2013 16:00

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Podłączyłem akumulator i kręci jak szalony ale tylko 10 może piętnaście obrotów i poszedł dym gdzieś przy rozruszniku więc okręciłem oczko i przeczyściłem papierem ściernym ale to nic nie dało kabelek jest oki nie przepalony ani nie przerwany. Znów pokręciłem. Może zrobił z pięć obrotów i tak jakby mu siły zabrakło na więcej akurat w momęcie kiedy silnik miał chęć. Nie wiem już sam czy to rozrusznik stwarza takie problemy? Wydaje się możliwe. Klema i oczko przy rozruszniku a także on sam strasznie się grzeją już po dwóch kręceniach.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: Haki » wt mar 05, 2013 19:48

Może już ma dość .... co nie zmienia faktu ,że nic o paliwie nie napisałeś ,,, czy jest w wężykach ? czy odpowietrzone wtryski etc ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piotrekjuma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 04, 2013 18:50

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: piotrekjuma » wt mar 05, 2013 20:04

No dobra. Wymontowałem, wyczyściłem i poprawiłem co się da i zamontowałem rozrusznik z powrotem. Dwa razy pokręcił a za trzecim jak dałem samostart to zadymiło zazgrzytało w nim i miałem dość na dziś ;-) Luz na tulejkach poza tym ktoś nawalił kupę smaru do środka. Wszystkie części w środku były zasmarowane jakby go ktoś konserwował.. hehehe... także jutro jadę po używkę z możliwością wymiany jakby coś było nie tak. Przewód, oczko i klema gorące jak diabli. Alternator i jego przewód zimny. Poprawiłem masę co dochodzi do bloku nawet. Rozrusznik do wymiany. A co do paliwa to wężyki puste nawet po trzech kręceniach i poluzowaniu przewodów od wtryskiwaczy. Jak będę miał rozrusznik to na siłę wstrzyknę paliwo do filtra i do pompy wężykiem taki mam plan. A może masz inny pomysł?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: Haki » wt mar 05, 2013 23:46

Zalej filtr i odpowietrz wtryski ... + nowy rozrusznik - skoro piszesz ,że stary ma dość ... i do dzieła


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

piotrekjuma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 04, 2013 18:50

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: piotrekjuma » śr mar 06, 2013 13:35

Przy odpowietrzaniu wykręciłem akumulator i już mi ciśnienie skoczyło, patrze a tu cały czas na zmianę idzie powietrze paliwo powietrze paliwo. W końcu doszukałem się dziurki w przewodzie paliwowym przy filtrze pod opaską. Obciąłem centymetr uszkodzony, ładuje aku i będę kręcił znów. Myślę, że to był główny problem tego zapowietrzenia się przy wymianie świec. Zobaczymy za jakiś czas.



piotrekjuma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn mar 04, 2013 18:50

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: piotrekjuma » śr mar 06, 2013 20:40

No nareszcie. Dopiero przy czwartym poluzowanym wtrysku odpalił i to na tym badziewnym rozruszniku. Teraz z nowymi świecami pali jak ta lala. Uznałem, że nie będę wymieniał rozrusznika bo z nowymi świecami i odpowietrzony to się nie odczuwa tego, że ma zwarcie. Zresztą samochód i tak ma kartkę na sprzedaż więc po co robić komuś prezent. Dzięki wszystkim za pomoc. Zamykam temat.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Po wymianie świec nie odpalił 1.9 tdi golf 4 110km

Post autor: Haki » śr mar 06, 2013 23:05

:bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 65 gości