Korekcja dawki paliwa VAG

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

waśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 10:08

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: waśka » pn mar 04, 2013 20:08

Witam. Po przekładce pompy wtryskowej do mojego 1Z auto zaczęło bardzo słabo palić na zimnym silniku. Szybka lektura forum - kąt wtrysku. Przed zabiegiem kąt skakał pomiędzy wartością 22-26 , po zabiegu trzyma się mniej więcej 55-57 czyli prawie książkowo. Pomyślałem,że na nowej pompie spadnie mi spalanie które na starej pompie (nieszczelnej,z falującymi obrotami) było kosmiczne (ok.6-6.5 litrów przy bardzo spokojnej jeździe) . No to dziś laptop w dłoń i sprawdzamy - na ciepłym silniku dawka wynosiła 2,2 czyli była niesamowicie wysoka. Wyczytałem,że można nieco zmniejszyć ją poprzez adaptację w VAG'u. Zagrzałem ponownie autko do 90 stopni i zacząłem bawić się wartościami - każdy pisze,że VAG daje niewielkie pole manewru jeśli chodzi o dawkę ale u mnie to zaniżanie przyniosło całkiem niezły efekt - z wartości 2.2 jednostki udało mi się zejść do poziomu 3.8-4.0 przy "maksymalnym" obniżeniu wartości w adaptacji. Efekty daje się wyczuć - autko ma teraz nieco słabszą reakcję na gaz, jak będzie ze spalaniem nie wiem,dopiero testuję zmiany.
Mam takie pytanie zatem - czy z moim VAGiem jest coś nie tak czy można rzeczywiście osiągnąć takie wyniki bez ruszania nastawnikiem ? Bo czytając wypowiedzi sam nie wiem już w co wierzyć a nastawnika ręcznie nie chce póki co ustawiać.

Poniżej zamieszczam "dowód" moich dokonań :wink:

Obrazek



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: munior » pn mar 04, 2013 20:26

waśka pisze:każdy pisze,że VAG daje niewielkie pole manewru jeśli chodzi o dawkę ale u mnie to zaniżanie przyniosło całkiem niezły efekt - z wartości 2.2 jednostki udało mi się zejść do poziomu 3.8-4.0 przy "maksymalnym" obniżeniu wartości w adaptacji.
Regulacja w adaptacjach wynosi ok.2 mg ,co sam zauważyłeś :chytry: ci co piszą że jest nie wielka ,zwykle mają nie ruszany fabrycznie nastawnik ,a przy takim fabrycznym ustawieniu nastawnika i ori wartości w adaptacji 32768 w 16 tce i 128 w 8 ce ,regulacja w górę ,jest faktycznie nie wielka ,bo odpowiednio wartości max 32784 i 132 ...ale jak ktoś sobie ustawi nastawnik na pompie tak,że przy wartości minimum w adaptacji czyli 32686 i 108 ,ma dawkę fabryczną 4,4 mg ,to regulacji w górę ma już ładną ,bo do ok.2,2 mg :hmm:
waśka pisze:Poniżej zamieszczam "dowód" moich dokonań
Normalne ,po prostu ktoś inaczej ustawił nastawnik,zawsze tak ustawiam po czyszczeniu ,czy zmianie uszczelek :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: Adamm » pn mar 04, 2013 20:47

waśka, munior,

zadna rewelacja, zawsze vagiem mozna bylo wiecej zdjac niz podniesc dawke :P


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

waśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 10:08

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: waśka » pn mar 04, 2013 20:55

munior,Adamm widzę,że macie pojęcie i wiedzę na ten temat więc takie pytanie : idąc tropem zwiększonego spalania, sprawdzałem dla spokoju korekcje wtryskiwaczy - wszystkie oscylują w granicach + 52-72 więc nie sądze aby to one były winne spalaniu bo po przeciągnięciu go do 4 tysięcy obrotów z rury nie ma ani dymka. Filtr paliwa ma 3 tysiące kilometrów, powietrza niecałe 200 więc nie sądze aby mogły się tak szybko zużyć. Czy zmiana dawki o te "prawie" 2 jednostki może jakoś przyczynić się do niższego zapotrzebowania na paliwo ? Jeżdżę spokojnie ale unikam PSJ i spalanie na poziomie 6 litrów mnie nie zadowala.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: munior » pn mar 04, 2013 21:23

waśka pisze:Czy zmiana dawki o te "prawie" 2 jednostki może jakoś przyczynić się do niższego zapotrzebowania na paliwo ?
2 mg to bardzo dużo ,praktycznie zmniejszyłeś dawkę o 100% wiec spalanie powinno spaść ...ale bez przesady ,bo te 6-6,5 litra ,to raczej normalane spalanie w cyklu mieszanym ...spalanie 5-5,5 litra to i owszem ale w trasie :jezor:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

waśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 10:08

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: waśka » wt mar 05, 2013 09:15

munior, mówimy tu o 6 litrach w trasie ... :bajer: miejmy nadzieję,że ta zmniejszona dawka pomoże mi zejść do 5 litrów w trasie :)



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: dominik7 » wt mar 05, 2013 09:47

Przy Passacie to trochę ciężko będzie, ale myślę że jak wsio OK będzie to 5,2 - 5,5 l osiągniesz.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

waśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 10:08

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: waśka » śr mar 06, 2013 17:38

Po 2 dniach jazdy - zalałem 8 litrów na których zrobiłem 145 km co daje spalanie na poziomie 5,5 l/100 - mówimy tu o cyklu mieszanym gdzie 20-30% to jazda z kompletem pasażerów po mieście. Trochę lżej mi się zrobiło :)
Teraz mam tylko problem z powietrzem w paliwie - filtr mam założony od golfa 2 bez podgrzewacza,na powrocie do baku mam założony przeźroczysty wężyk i widać w nim piane :/. Na zasilaniu od filtra do pompy wężyk wymieniłem i wpiąłem profilaktycznie zaworek zwrotny - zobaczymy co będzie po nocy. Wczoraj wieczorem zostawiłem auto na wzniesieniu przodem ku dołowi - odpalił rano bez problemu więc paliwo się cofa.
Gdzie jeszcze moge szukać przyczyny ?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: munior » śr mar 06, 2013 21:05

waśka pisze: paliwo się cofa.
Gdzie jeszcze moge szukać przyczyny ?
W układzie zasilania w paliwo :bigok: połączenia ,opaski ,przewody


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

waśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 10:08

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: waśka » sob mar 09, 2013 08:42

No to teraz taka sytuacja. Zalałem wczoraj 10 litrów co powinno dać mi około 160-170 km zasięgu. Wracając do domu, po przejechaniu 135km auto stanęło :otepienie: . Miałem w aucie 2 pasażerów,prędkość ok.90-100 km/h . Wiem że w baku jest jeszcze paliwo ale ewidentnie coś je "blokuje" albo nie wiem co jest. Wężyki sprawdzałem,żadnych przetarć na zasilaniu nie zauważyłem,przelewy suche, zaworek mi pomógł na tyle że auto odpala po nocy bez problemu tylko czy to możliwe żeby auto wypaliło mi 7,4 na 100 kilometrów ? :O . Filtr paliwa jest co prawda marnej jakości (MaxGear) i ma przejechane 3000 kilometrów. Czy możliwe że to on powoduje tą nieszczelność i pompa zamiast paliwa zaciąga powietrze ?



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: JABcok20 » sob mar 09, 2013 21:08

Filtr potrafi być nieszczelny , najprośćiej go sprawdzić sprężarką powietrza.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

waśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 10:08

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: waśka » śr mar 13, 2013 18:46

Troszkę odgrzeje temat bo chyba udało mi się znaleźć winnego całego zamieszania. Po kolejnej wycieczce z kanistrem po paliwo postanowiłem że trzeba coś zrobić bo to jest nienormalne i niemożliwe żeby silnik nie chciał załapywać pomimo wystarczającej ilości paliwa w baku. Przed wstawieniem filtra bez podgrzewacza kupiłem standardowy filtr z podgrzewaczem - poszedł w kąt bo w dalszym ciągu miałem piane po nocy - winna była pompa wtryskowa,najwidoczniej rozszczelniona. Wczoraj wyjąłem filtr i spuszczając rope spuściłem przy okazji sporo syfu i co gorsze wode :(. Zamontowałem znów filtr z podgrzewaczem . Efekt ? Dziś odpalił elegancko, jeżdżąc na poprzednim filtrze auto miało muła (myślałem że to wynika z korekcji dawki na fabryczną),łapał podczas jazdy "czkawkę" i gasł do tego stopnia że pomogała tylko dolewka paliwa do de facto paliwa będącego w baku, a dziś Passat odzyskał wigoru. Nie wiem czy na pewno rozwiązałem problem ale jest zdecydowana poprawa, auto póki co nie zgasło w trasie. Czy ten efekt "muła" mógł spowodować zabity filtr paliwa ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Korekcja dawki paliwa VAG

Post autor: Haki » sob mar 16, 2013 13:43

Jest taka możliwość ... by
efekt "muła" mógł spowodować zabity filtr paliwa


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości