[Fabia 1.4 16V] Dym z filtra powietrza... co to jest??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

[Fabia 1.4 16V] Dym z filtra powietrza... co to jest??

Post autor: zbyszegk » wt sie 15, 2006 21:53

Witajcie!.. dzis po powrocie z przejażdżki naszą rodzinną Skodą Fabią, zauważyłem ze z pod maski przez grill wydobywa się dym... od razu dzwigłem maske i leciał taki delikatny dymek z filtra powietrza... dodam że przejechałem autem 7 km... w górzystym terenie... ale pierwszy raz coś takiego się mi przytrafiło... i jestem zaniepokojony... moze ktos wie co to jest???



burzacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 15, 2006 21:46
Lokalizacja: brzeszcze. małopolska

Post autor: burzacki » wt sie 15, 2006 22:03

dokładnie z kąd był ten dym i jakiego koloru??????


burzacki

Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » wt sie 15, 2006 22:09

Do filtra powietrza idzie przewód odpowietrznika układu korbowego a więc opary gorącego oleju jak się nie mylę



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » wt sie 15, 2006 22:12

Dymek szedł dokładne z obudowy filtra powietrza, która jest jednoczesnie pokrywą na silniku.. nie wiem dokladnie jakiego koloru, ale raczej jasny... biały dymek

[ Dodano: Wto Sie 15, 2006 22:33 ]
nie mam fotki silnika w tej chwili bo bym pokazał...

[ Dodano: Wto Sie 15, 2006 22:36 ]
z prawej strony tej pokrywy, tuż za atrapą jest wlot powietrza...



burzacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 15, 2006 21:46
Lokalizacja: brzeszcze. małopolska

dym z filtra powietrza

Post autor: burzacki » śr sie 16, 2006 00:24

parę dni temu robiłem taki motor. klient miał skode z tym silnikiem od nowości. po przebiegu 26000km silnik zaczął spalać olej. i to w dużych ilościach. 1,5L na 1000km. szok!!!!!!! był w ASO to mechanik powiedział mu że jest to normalne czasami trafiają się takie egzemplarze. Rozebrałem silnik, wymieniłem pierścienie oraz uszczelniacze zaworowe. narazie jest wszystko OK> Ale co zauważyłem pod kolektorem ssącym jest taki plastikowy pojemnik do którego dostają sie przedmuchy ze skrzyni korbowej a potem doprowadzone są tzw. odmą do obudowy filtra powietrza. wewnątrz pojemnika jest taka druciana pleciąka najprawdopodobniej możesz miec to zapchane. Więc przez to utrudnione jest odpowietrzenie silnika. jak mu troche wstawiłeś to ciśnienie w skrzyni korbowej wzrosło i mogło wyrzucić do filtra. Trzeba to wymontować i dokładnie wymyć w benzynie... pozdrawiam.. powodzenia..


burzacki

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » śr sie 16, 2006 09:41

burzacki pisze:parę dni temu robiłem taki motor. klient miał skode z tym silnikiem od nowości. po przebiegu 26000km silnik zaczął spalać olej. i to w dużych ilościach. 1,5L na 1000km. szok!!!!!!! był w ASO to mechanik powiedział mu że jest to normalne czasami trafiają się takie egzemplarze. Rozebrałem silnik, wymieniłem pierścienie oraz uszczelniacze zaworowe. narazie jest wszystko OK> Ale co zauważyłem pod kolektorem ssącym jest taki plastikowy pojemnik do którego dostają sie przedmuchy ze skrzyni korbowej a potem doprowadzone są tzw. odmą do obudowy filtra powietrza. wewnątrz pojemnika jest taka druciana pleciąka najprawdopodobniej możesz miec to zapchane. Więc przez to utrudnione jest odpowietrzenie silnika. jak mu troche wstawiłeś to ciśnienie w skrzyni korbowej wzrosło i mogło wyrzucić do filtra. Trzeba to wymontować i dokładnie wymyć w benzynie... pozdrawiam.. powodzenia..
mam dokładnie podobne objawy.... 30000 km przebiegu i zużywa dużo oleju... ile może kosztować taka naprawa???

i pomyśleć że moj 18 letni Golf praktycznie nie zużywa oleju.... ciekawe jak bedzie wyglądać nasza Fabia za 12 lat....
Ostatnio zmieniony śr sie 16, 2006 10:11 przez zbyszegk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Post autor: Corso » śr sie 16, 2006 09:55

Czy zapchanie tego pojemnika powoduje że ciśnienie wyżuca olej do komory spalania powodując takie zużycie oleju ?
To czy ten pojemnik jest zapchany łatwo sprawdzić odłączając na pracującym silniku wąż który idzie do filtra powietrza,jak idą opary to jest ok,samo odkręcenie pojemnika jest dość kłopotliwe(mk IV) trudne dojście,z tyłu na trzech śrubach jak się nie mylę



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » śr sie 16, 2006 19:08

jak silnik będzie do roboty to koszt naprawy 1500 zł.... mam nadzieje ze nie bedzie to konieczne...



burzacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 15, 2006 21:46
Lokalizacja: brzeszcze. małopolska

[Fabia 1,4 16v] Dym z filtra...co to jest??

Post autor: burzacki » sob sie 19, 2006 01:32

koszt naprawy u mnie w warsztacie ok.1100-1300zł. jak będziesz zainteresowany tel. 502-649-579...


burzacki

Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

Post autor: zbyszegk » sob sie 19, 2006 21:02

oo fajnie, ale narazie nie bedziemy zainteresowani wogole naprawą... prawdopodobnie zmienimy olej na półsyntetyk.... zobaczymy..



burzacki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt sie 15, 2006 21:46
Lokalizacja: brzeszcze. małopolska

[Fabia 1,4 16v] Dym z filtra...co to jest??

Post autor: burzacki » sob sie 19, 2006 21:45

wydaje mi się że to nic nie da. Ponieważ jak robiłem silnik jak wcześniej pisałem. to ewidentną przyczyną były pierścienie tłokowe. pierścień olejowy był zapieczony. widocznie jakaś firma ITALY. była dostawcą części. a co mogę podkreślic to na głowicy był napis MADE IN POLAND. Więc VW robi na siłe oszczędności w kosztach produkcji.. jak większoś producentów nowych aut, ale życzę CI powodzenia!!!!! Miejmy nadzieje że ten olej coś da.


burzacki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 246 gości