Problem z silnikiem - klekocze.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krycha00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:58

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: krycha00 » czw lip 14, 2011 23:42

Witam, od jakiegoś czasu mam delikatny problem z autem , silnik 1,3 benzyna wtrysk , 91r. A mianowicie auto chodzi tak jak ... diesel . Na luzie słychać ewidentny "klekot" , i wiekszosc ludzi która pierwszy raz słyszy moje auto, mówi "ile pali Ci ten diesel?". Domyślam się że to raczej nic dobrego, ale od czego warto by zacząć sprawdzanie?
Dodam też że przy wciśnięciu pedału sprzęgła klekot zanika, że prawie go nie słychać.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: dominik7 » pt lip 15, 2011 01:52

Albo masz mało oleju w skrzyni, albo masz rozwalone łożysko oporowe sprzęgła.
Niektórzy mówią, że tak się sprzęgło kończy, ale ja tak np. przejechałem Passatem z 60 tys. km (najwidoczniej kompletne sprzęgło nie było wymienione).
Na razie jeździj i się nie martw; chyba że umiesz sam "rozpołowic" silnik i skrzynię biegów.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: Paweł Marek » pt lip 15, 2011 08:30

Tylko ze przy takim podejściu masz niepewne auto, rozwałka skrzyni w czasie jazdy grozi, raczej to jakieś łożysko w skrzyni


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

krycha00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:58

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: krycha00 » pt lip 15, 2011 10:12

Olej w skrzyni ostatnio wymieniałem. Sprzęgło raczej wygląda jeszcze na dobre (sprawdziłem metodą którą część ludzi poleca - wrzucić na 4bieg, i powoli puszczac sprzeglo - u mnie auto gaśnie przy minimalnym popuszczeniu sprzęgła).



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: dominik7 » pt lip 15, 2011 11:00

I tu się właśnie pojawia sprawa, ze mnóstwo kasy się oszczędza jak się samemu robi przy aucie.
Jeżeli jest to łożysko w skrzyni to naprawa (wraz z używaną skrzynią, bo nie wiem czy jest opłacalne naprawiac starą) będzie Cię kosztowała ok. 500zł.
Jeśli nie jeździsz na jakichś dłuższych trasach, to ja bym jeździł aż się rozsypie (jeśli się w ogóle rozsypie). Przez ten czas możesz uzbierac na naprawę.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: jhosef » pt lip 15, 2011 11:03

krycha00 pisze:Olej w skrzyni ostatnio wymieniałem. Sprzęgło raczej wygląda jeszcze na dobre (sprawdziłem metodą którą część ludzi poleca - wrzucić na 4bieg, i powoli puszczac sprzeglo - u mnie auto gaśnie przy minimalnym popuszczeniu sprzęgła).
Tą metodę to sobie można wsadzić gdzieć. Jak masz uwalone sprzęgło do końca to może i coś pokaże...

Obstawiam posypaną tarczę sprzęgłową a dokładnie sprężynki amortyzujące drgania skrętne lub łożysko skrzyni. Lepiej zajmij się tematem co by zębatki skrzyni maską nie wyleciały w czasie jazdy. .



krycha00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:58

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: krycha00 » wt lut 26, 2013 14:32

odświeżam temat :
Sprzęgło w końcu padło. Zostało wymienione na nowe. Olej w skrzyni dolany przy wymianie kompletnego sprzęgła.
Problem "terkotania" jednak pozostał. Ustaje ono całkowicie podczas wciśnięcia pedału sprzęgła, i wtedy silnik chodzi gładko i cicho.
Po odgłosie wnioskuję że "to jakieś łożysko" niedomaga. Dodatkowo niekiedy stojąc w miejscu przez dłuższa chwile, pomimo nie wciśniętego pedału sprzęgła, odgłosy zanikają.
Ktoś miał podobny problem? Skrzynia do remontu ?



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: BolekLodz » wt lut 26, 2013 18:03

Łożysko wyciskowe też wymieniłeś? Co jest, jak wciśniesz sprzęgło delikatnie, tak, żeby ledwo załapało? Ustaje terkotanie? Na postoju cichnie, gdy na wciśniętym sprzęgle wrzucisz bieg i tak trzymasz?


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

krycha00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:58

Problem z silnikiem - klekocze.

Post autor: krycha00 » śr lut 27, 2013 23:18

Terkotanie slychac najbardziej zaraz po uruchomieniu silnika, po pewnym czasie niekiedy zanika, niekiedy nie. Cichnie zawsze po wcisnieciu sprzegla. Do tego podczas jazdy z niewielką prędkością słychać odgłos takiego jakby "tarcia" , ale równiez i ten dzwięk ustaje po wciśnięciu sprzęgła i powolnej jeździe.

Ciezko chyba cokolwiek powiedziec tak na odleglosc nie widząc auta, wiec pewnie golfika czeka kolejna wycieczka do mechanika :/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości