[mkII] Alarm+centralny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

[mkII] Alarm+centralny

Post autor: mosquitosound » wt sie 15, 2006 11:47

witam
mam mały problem w końcu znalazłem czas na zamontowanie mojego alarmu magicar440 i podłączyłem go według tego schematu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=482271#482271
wszystko jest ok (alarm działa) ale centralny nie i nie da sie wejsc do funkcji programowania (tzn po włączeniu i wyłączeniu stacyjki i 3 krotnym włączeniu przycisku serwisowego w ciągu paru sekund, syrena powinna zapikać co oznacza ze jestem w trybie ustawień) i to właśnie nie działa, nie słychać syreny???
A z centralnym dzieją sie takie rzeczy: podłączyłem go i w momencie załączania alarmu drzwi kierowcy wogóle się nie zamykają a pasażera i bagażnik zamykają sie i odrazu otwierają, próbowałem też na przemian podłączać kabelki to nic się nie diało, a z odciętym czerwonym kabelkiem jak zalecają to wogóle nic nie działało,
chłopaki pomóŻcie



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt sie 15, 2006 12:57

mosquitosound pisze:nie da sie wejsc do funkcji programowania
sprawdz miernikiem czy ten przełącznik zwiera bo jak zakładałem swój alarm to on był wadliwy i musiałem go wymienić na inny
mosquitosound pisze:momencie załączania alarmu drzwi kierowcy wogóle się nie zamykają a pasażera i bagażnik zamykają sie i odrazu otwierają
sprawdz czy centrala daje impuls 3 sekundowy
a tak wogóle to w które przewody w instalacji auta się wpinałeś ?



Awatar użytkownika
okulik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr sty 05, 2005 01:37
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: okulik » wt sie 15, 2006 13:33

mosquitosound pisze:...zamykają sie i odrazu otwierają...
wynika z tego ze ktorys silownik jest zle zamontowany... sprawdz silowniki czy luzno chodza...



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » wt sie 15, 2006 17:21

nie któryś silownik tyl;ko sterujący.. czyli master najprawdopodobniej w drzwiach kierowcy.. miałem tak jak pozamieniałem kabelki przy alarmie do krańcówek i wtedy siłownik sterujący podawał zły sygnał.. sprawdź ten siłownik



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pn wrz 04, 2006 10:49

witam
jestem pierwszy raz na necie od momentu napisania tego tematu, ponieważ nie było mnie jakiś czas w domu. Dlatego terz chcę odgrzebać temat i zalatwić ten problem.
Co do siłownika to jest fabryczy centralny więc źle nie może być podpięty (CZ działa OK, ale tylko z kluczyka).
Podpinałem się przy wtyczce(znajduje sie ona kolo skrzynki z bezpiecznikami) z której idą przewody do CZ do drzwi (czerwony, biało-czerwony, żółto-czerwony).
Jak sprawdzić czy idzie impuls 3 czy 1 sekundowy?
Mam nadzieję ze pomożecie chłopaki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 04, 2006 20:25

impuls jedno czy trzysekundowy nie ma znaczenia. Przecież jak zamykasz z kluczyka to wystarczy jak na 1 sekundę kluczyk przytrzymasz, a alarm symuluje to działanie. I skoro CZ działa z kluczyka to nie ma innej możliwości tylko coś pomyliłeś w przewodach albo alarm nie działa jak należy
mosquitosound pisze:(czerwony, biało-czerwony, żółto-czerwony).
jeśli tak podłączyłeś to powinno działać. Może prześledź jeszcze raz na spokojnie czy we właściwe kable się wpiąłeś, najlepiej prześledź od mikrowłącznika przy zamku, może tam jest coś naprawiane.
mosquitosound pisze:Jak sprawdzić czy idzie impuls 3 czy 1 sekundowy?
bierzesz miernik, podpinasz się pod niebieski, potem zielony i masę i patrzysz czy przy załączaniu - rozłączaniu alarmu impuls ma 1 czy 3 sekundy, ew. na zamykanie mogą być dwa impulsy w Magikarze.
Ostatnio zmieniony pn wrz 04, 2006 21:40 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn wrz 04, 2006 21:27

plotki kraza, ze jak masz oryginalny pneumatyczny, to trza jakies przekazniki ladowac, bo zamienione jest sterowanie zamiast plusem to minusem czy jakos tak...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 04, 2006 21:30

W tym przypadku nie trzeba


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pn wrz 04, 2006 21:31

malolat pisze:plotki kraza, ze jak masz oryginalny pneumatyczny, to trza jakies przekazniki ladowac, bo zamienione jest sterowanie zamiast plusem to minusem czy jakos tak...
Masz rację - plotki


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn wrz 04, 2006 22:54

Paweł Marek pisze:W tym przypadku nie trzeba
dragon5555 pisze:Masz rację - plotki
spoko, niech ktos jeszcze mi napisze ze nie, bo sie nie zorientowalem jeszcze :)

btw - a kiedy trzeba ?? bo temat mnie nawet interesowalby :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 04, 2006 23:04

w dwóch przypadkach
1. alarm na wyjściach do centralnego podaje minus, trzeba go "przerobić na plus". Magikara to nie tyczy, ten alarm ma do wyboru plus lub minus
2. Podłączasz funkcję komfort (zamykanie CZ z domykaniem szyb i dachu). Wtedy wykorzystujesz (np w Magikarze) dodatkowy kanał komfortu z alarmu. Ten zawsze podaje minus i też go trzeba zmienić na plus.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.


Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Post autor: gniochu » czw wrz 07, 2006 23:50

Witam! Podlacze sie pod temat, chce kupic sobie alarm+centralny ale nie wiem co wybrac, czy moglby mi ktos w tym pomoc? Najlepiej jakby alarm mial mozliwosc otwierania klapy bagaznika z pilota.



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » pt wrz 08, 2006 07:27

ja założyłem magicar440 mam z nim jeszcze pare problemów ale ogólnie dział jest prosty w montażu i ma dodatkowy kanał i bez problemu podłączysz do niego siłownik otwierający klapę, też mam zamiar tak zrobić ale najpierw muszę sieuporać z cent. zam. bo nie chce działać z pilota i wyłącznik serwisowy nie załącza alarmu w tryb serwisowy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 407 gości