Radio a Kostka Stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KaliberMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:04

Radio a Kostka Stacyjki

Post autor: KaliberMG » sob lut 16, 2013 18:49

Witam właśnie wróciłem od elektryka z moim Golfem 3 93r. Udałem się do niego gdyż miałem problem z radiem nie było prądu w jednym z kabelków zasilających.
I wystarczyło wsadzić bezpiecznik i już na 2 kabelkach był prąd. Ale elektryk powiedział mi, że mam do wymiany kostkę stacyjki bo po wyciągnięciu kluczyka nie odcina prądu w jednym z kabelków zasilających w kostce iso i niby po wyłączeniu radia będzie mi pobierało prąd cały czas. I tu moje pytanie czy jak wyłączę radio i wyciągnę panel od radia to będzie mi prąd pobierało radio ??



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Radio a Kostka Stacyjki

Post autor: miś fazi » sob lut 16, 2013 18:59

coś Ci ten elektryk zamieszał , radyjko zawsze jest podłączone pod jeden kabel z zasilaniem , po to aby podtrzymać pamięć , inaczej za każdym razem musiałbyś ustawiać stację , samo podtrzymanie pamięci bierze prądy tyle co nic , owszem jak masz uszkodzoną kostkę stacyjki , to nie będziesz mógł włączać radyjka poprzez włożenie kluczyka , ja zawsze łączę oba kable - czerwony i żółty i podpinam pod plus , mam spokój i włączam sobie radyjko przyciskem



KaliberMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:04

Radio a Kostka Stacyjki

Post autor: KaliberMG » sob lut 16, 2013 19:17

Znaczy radyjko bez problemu da się włączyć bez wkładania kluczyka. tylko mi powiedział, że po wyciągnięciu kluczyka powinno odciąć zasilanie jednego kabelka by nie pobierało prądu i u mnie to nie działa na kostce iso po wyciągnięciu kluczyka ciągle jest prąd, ale jak wyciągnę panel to nie powinno radio pobierać jakąś większa ilość prądu oprócz pamięci?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Radio a Kostka Stacyjki

Post autor: miś fazi » sob lut 16, 2013 21:40

pamięć jest podłączona pod bezpośredni plus , włączanie radia często robią na styku S kostki stacyjki , po to aby włączać przez samo włożenie kluczyka , po wyłączeniu radia przyciskiem bierze prąd tylko na pamięć , nieważne czy masz założony panel , czy nie chyba że masz takie radio w którym podświetlenie panelu jest jeszcze na dodatkowym zasilaniu , bo i takie bywają



KaliberMG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:04

Radio a Kostka Stacyjki

Post autor: KaliberMG » ndz lut 17, 2013 12:40

Ok dzięki za informację. Bo elektryk kazał mi odłączać kostkę iso albo klemę a radio to Kenwood KDC-3054URY. Po prostu po wyłączeniu radia będę wyciągać panel.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Radio a Kostka Stacyjki

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 17, 2013 17:12

nie o to chodzi żebyś panel wyjmował bo od tego pobór prądu raczej się nie zmieni. Musisz wiedzieć więcej co ten elektryk miał na myśli.
Bo raczej nie zdarza się taka awaria żeby uszkodzenie stacyjki polegało na tym że prad nie jest odłączony po wyjęciu kluczyka, raczej na odwrót - styk się upala i włożenie kluczyka go nie włączy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości