Spalona pompa paliwa?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Re: Spalona pompa paliwa?

Post autor: seba900 » wt gru 18, 2012 23:02

Paweł Marek pisze: czy nowa pompa działa czy nie - czyli czy włącza się ponownie jak silnik zaskoczy i pracuje potem cały czas.
JAk to sprawdzić? na słuch? ;)
Paweł Marek pisze: Bo możesz mieć coś z przekaźnikiem, a także często ludzie montują sobie dodatkowy przekaźnik który odcina zasilanie pompy na czas jazdy na LPG - i ten niedokładnie zrobiony układzik mógł się uszkodzić
Już kiedyś spaliłem pompe jeżdżąc na pustym baku, także raczej nic takiego nie mam zamontowanego

Jeśli silniczek krokowy jest ok, to odpuścić w takim razie przepustnice?

Zapomniałem jeszcze o jednej sprawie, od kilku miesięcy, powiedzmy tak raz na tydzień zdarza mi się, że po odpaleniu momentalnie gaśnie, dodaje gazu a obroty i tak lecą szybko w dół, po kilku próbach odpala normalnie.



seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Spalona pompa paliwa?

Post autor: seba900 » sob gru 22, 2012 19:08

podbijam



Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Re: Spalona pompa paliwa?

Post autor: biercok mkII » sob gru 22, 2012 22:48

Kamel pisze:
I tu bym szukał problemu..
Po pierwsze to nie wyjeżdża się paliwa do końca (5l dla mnie to pusty zbiornik) - pompa zasysa wtedy syf z dna zbiornika i zapycha się a nawet szlag ją trafia
taaaaa a pozniej sie obudziles?
:panna:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spalona pompa paliwa?

Post autor: Kamel » ndz gru 23, 2012 01:27

biercok mkII pisze: taaaaa a pozniej sie obudziles?
To jak jesteś taki "mundry" to włącz pompę paliwa na dłuższy czas i niech popracuje na sucho - zobaczysz czy będzie taka wieczna :bigok:
A z takimi dosrywkami to pomyliłeś adresata i zachowaj je dla bliższych Ci osób :bigok:
Poza tym nie zauważyłem, żebyś zaproponował inne rozwiązanie problemu, a więc Twoją wypowiedź należy traktować jak bezsensowny spam :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
biercok mkII
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 10:12
Lokalizacja: Andrychów k. Wadowic

Spalona pompa paliwa?

Post autor: biercok mkII » ndz gru 23, 2012 18:24

Tak masz racje, na pustym baku zajedziesz pompe. Ale skad ta teza ciagniecia syfu przy koncowce paliwa w baku??? Pompa paliwa ciagnie caly czas z dna baku, bo tak jest ten system skonstruowany. I jak to? Jak jest pelny bak to ciagnie z samej gory paliwo? A jak juz jest koncowka paliwa to ciagnie z dna razem z syfem? Postawiles taka ,,mundra'' teze to teraz to wytlumacz Wszystkim zeby sie jej nie dalo podwazyc.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Spalona pompa paliwa?

Post autor: Kamel » ndz gru 23, 2012 21:10

biercok mkII przy większej ilości paliwa syf na dnie zbiornika - mówiąc potocznie - rozkłada się po całym dnie zbiornika, natomiast przy pustym zbiorniku cały ten syf zbiera się właśnie przy pompie, przez co zapycha się jej sitko, co prowadzi do pracy na sucho i finalnie do uszkodzenia pompy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Spalona pompa paliwa?

Post autor: seba900 » wt gru 25, 2012 16:00

Podbijam



techace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 18, 2012 15:11

Re: Spalona pompa paliwa?

Post autor: techace » czw gru 27, 2012 21:10

Jesli pompka niepracuje chociaz jest nowa to sprawdz czy dostaje prąd.



seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Spalona pompa paliwa?

Post autor: seba900 » pt gru 28, 2012 12:13

Niby pracuje, cos tam bzyczy cichutko



techace
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 18, 2012 15:11

Spalona pompa paliwa?

Post autor: techace » sob gru 29, 2012 14:09

To jak Ci pompka prawidłowo pompuje paliwo to cos musi byc przytkane niema bata, kumpel ma seata jak stał ze 2 misiace nieodpalany to tez go tak przytykało z 1-2km ze niedało sie go normalnie rozpędzic bo wachy brakowało puzniej sie sam odpowietrzył i normalnie jezdził.Jak na gazie Ci normalnie jedzie to posprawdzaj węzyki od pompki dofiltra itp.



seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Spalona pompa paliwa?

Post autor: seba900 » ndz lut 17, 2013 13:37

Może być taka opcja, że pompka to badziewny zamiennik i po prostu nie działa tak jak powinna?



marcinostrowiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 03, 2014 13:34

Re: Spalona pompa paliwa?

Post autor: marcinostrowiec » czw lip 03, 2014 13:48

seba900 pisze:Może być taka opcja, że pompka to badziewny zamiennik i po prostu nie działa tak jak powinna?
witaj mam identyczny problem z samochodem czy rozwiązałes juz swój ? bo ja planuje wymienic silniczek krokowy na wolnych obrotach na gazie potrafi mi zgasnąć sam a przy odpalaniu sa wlasnie wolne obroty jałowe wiec to moze byc problem jezeli nie to, to zapchane sitko bo problem jest wiekszy gdy samochód dłuzej stoi i nie jezdzi na benzynie zatem wymiana silniczka albo wyjezdzenie paliwa ze zbiornika na nowe plus jezdzenie na polowie baku plus jezdzenie min co tydzień najlepiej co kilka dni tak to widze

dwa razy wymieniałem pompe i ten sam problem po wymianie jezdzi jak ta lala postał 3 tyg i normalnie na nowej pompie nie odpalił na benzynie, przejechałem 200 km na gazie i .... odpalił na benzynie bo zapewne sie pompa przetkała bo pracuje gdy jezdze na gazie



seba900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: czw wrz 11, 2008 15:01
Lokalizacja: Rz-ów

Spalona pompa paliwa?

Post autor: seba900 » czw lip 03, 2014 22:41

U mnie problem zniknął sam, po co najmniej pół roku powrócił i jest do dziś



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Spalona pompa paliwa?

Post autor: pironet » czw lip 03, 2014 22:52

a czy sprawdziliście co sie dzieje w baku??podstawowe pytanie,zdejmuję przewód z przepustnicy i uruchamiam zapłon,pompa nabija paliwo do butelki czy nie??próbuję kilka razy.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości