Rdza wychodzi co roku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pn sie 14, 2006 23:12

ja mam mk3 z 96r i tez padaka znalazlem kilka miejsc korozji wrrr


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pn sie 14, 2006 23:56

Chlopaki, może by rzucić temat: kto ma najbardziej pordzewiałą MK3'kę :bigok: Co o tym myślicie??????????? Właściciele najgorszych by dostali na pocieszenie plusika hehe



lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » wt sie 15, 2006 11:09

mk3 ma troche lepszee blachy od polonezaa.. hehe... tez mozna trafic na nie zardzewiały egzemplarz.. :bigok: moze troche mnie poniosło ale miałem wczesniej JETTE z 85... rozbiłem sie nia... jakis tydzien temu rozebrałem i wywiozem na złom.... samochod 21 lat!!! ani grama rdzy czy szpachli.. to mowi samo za siebie...!!!!


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt sie 15, 2006 12:15

Grzesiekk1982 pisze:Właściciele najgorszych by dostali na pocieszenie plusika hehe
a moze pluszaka? Takiego malego misia? ;) Popatrzcie na ulicach na 10cio letnie Ople, Fordy itd... Niektore w bardzo dobrym stanie (robione?), inne to prawie koronkowe:) Znacie jakas marke (dostepna dla przcietnej kieszeni) w ktorej wszystkie egzemplarze 10cio letnie i powyzej sa w idealnym stanie?



Awatar użytkownika
Lagier
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: sob paź 15, 2005 21:29
Lokalizacja: z Polski ;]
Kontakt:

Post autor: Lagier » wt sie 15, 2006 13:13

dziechu pisze:
Grzesiekk1982 pisze:Właściciele najgorszych by dostali na pocieszenie plusika hehe
a moze pluszaka? Takiego malego misia? ;) Popatrzcie na ulicach na 10cio letnie Ople, Fordy itd... Niektore w bardzo dobrym stanie (robione?), inne to prawie koronkowe:) Znacie jakas marke (dostepna dla przcietnej kieszeni) w ktorej wszystkie egzemplarze 10cio letnie i powyzej sa w idealnym stanie?
spojrz na stare cytryny, albo peugoty o audi nie wspominajac niektore sa wrecz w idealnym stanie, spojrzmy prawdzie w oczy golfior nie ma dobrych blach i tyle


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=52442&sid=35d1486d4778b56e470bdd838e43350e][img]http://members.lycos.co.uk/lagierek/temp/sig_new.jpg[/img][/url]

[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2941803#2941803]SPRZEDAM!!! DUNLOP SPORT MAXX NEW!![/url]

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » wt sie 15, 2006 13:28

Lagier pisze:spojrzmy prawdzie w oczy golfior nie ma dobrych blach i tyle
:pub:


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt sie 15, 2006 14:17

Lagier pisze:golfior nie ma dobrych blach i tyle
Moj ma ;)

[ Dodano: 15 Sie 2006 14:18 ]
Nieczesto widze francuskie stare auta, ale Audi z dziurami sporo widzialem.



Awatar użytkownika
Lagier
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: sob paź 15, 2005 21:29
Lokalizacja: z Polski ;]
Kontakt:

Post autor: Lagier » wt sie 15, 2006 14:28

dziechu pisze:
Lagier pisze:golfior nie ma dobrych blach i tyle
Moj ma ;)

[ Dodano: 15 Sie 2006 14:18 ]
Nieczesto widze francuskie stare auta, ale Audi z dziurami sporo widzialem.
nieno wiesz nie popadajmy w skrajnosci nigdzie nie napisalem ze kazdy Mk3 tak ma ale z moich obserwacji wynika (i jak widac nie tylko z moich) ze ladna blachara w golfiku to rzadkosc niestety wiec nie pozostaje CI nic innego jak tylko sie cieszyc :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=52442&sid=35d1486d4778b56e470bdd838e43350e][img]http://members.lycos.co.uk/lagierek/temp/sig_new.jpg[/img][/url]

[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2941803#2941803]SPRZEDAM!!! DUNLOP SPORT MAXX NEW!![/url]

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt sie 15, 2006 14:29

Szkoda że nie mam fotek swojego starego nissana , auto miało 15 lat wogóle nic nie było przy nim robione i zero rdzy. miałem kilka aut wczesniej i niestety mój golf jest najbardziej ziadany z nich wszystkich moze dlatego że biały. :bajer:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

lukopr
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 20:10
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: lukopr » wt sie 15, 2006 16:20

twardy pisze:moze dlatego że biały.
na białym najbardziej widac... :jezor:
Ostatnio zmieniony czw sie 17, 2006 00:54 przez lukopr, łącznie zmieniany 1 raz.


Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt sie 15, 2006 17:19

Dlatego twierdze ze jakosc blach VW, Audi itd.. jest podobna. Wiekszy wplyw na blache po wielu latach ma sposob eksploatacji - garaz, sol sypana w zimie, dodatkowe konserwacje itd... VW, Audi itp. firmy robia auta od kilkudziesieciu lat, gdyby jedne rdzewialy a inne nie - nie daloby sie tego ukryc przez kilkadziesiat lat - ludzie przestaliby kupowac rdzewiejace a kupowali nierdzewiejace. Lagier twierdzi ze Audi ma lepsze blachy, tymczasem to Golf jest (byl) najlepiej sprzedajacym sie autem a nie jakies Audi. Na forach foto sa podobne dyskusje - lepszy Canon czy Nikon - i jeden i dugi ma swoich zwolennikow i argumenty, choc faktem jest ze Canon sprzedaje 4x tyle aparatow co Nikon (co nie znaczy ze sa 'lepsze':). Ja na wszelki wypadek kupilem Canona i Golfa - bardziej popularny model=tansze i latwiej dostepne czesci, wiecej warsztatow itp. zalety.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sie 15, 2006 21:37

dziechu pisze:jakosc blach VW, Audi itd.. jest podobna
Mnie się wydaje, ze znacznie więcej jest skorodowanych VW niż Audi. Bardo rzadko się spotyka skorodowaną B3 czy 100 C3 choćby. A już naprawdę rzadko A4 i A6. Przeważnie rdza wynika z powypadkowej historii.
Samochody koncernu VW mają różne nadwozia, a co za tym idzie, blachy są tłoczone niezależnie. Jest bardzo prawdopodobne że droższe Audi są wykonane z lepszych gatunków blach. Choćby popatrz na to, że WSZYSTKIE Audi począwszy od 1984-5 roku mają ocynkowane nadwozie. A VW to niby jeden koncern i wtedy nie miał.
A co do cyfrówek, ja mam HP. I tak wszystkie do 1300 zł są robione w Chinach, a przynajmniej mniejszy zal jak upadnie i sie rozleci (tak jak moja poprzednia :bigok: )
A idelane 10 letnie samochody to tylko maluchy- tyle, że z 3 już nadwoziem, solidnie obspawane i z wymienianymi corocznie progami:D:D Tutaj masz rację. Niestety przy naszej soli, ciężko jakiekolwiek autko mieć niepordzewiałe:(

Tam pisaleś o OPLACH i FjORDACH- brrrrrrrrr z nich to wyłazi zwykle drzwiami i oknami hehe Znajomy mial 2 letnia Astrę 1 Classic i klapa mu pogniłą, ze musiał całą lakierować.
A Omegi- strach wsiadać, rozmawialem z gościem mial Omege 98 rok i mówił ze wstydził sie kogoś tam wpuścić- po ptwarciu drzwi wszędzzie rudo, zgnilizna na progach i na zewnątrz - strach i rozpacz... A pod maską też cyrk!!! Sprzedał bo nebezpiecznie było jezdzić.
Dodam, że jeszcze dawno, dawno temu czytałem AUTO ŚWIAT jak był w "Używane" Omega TDS- w 99 roku jakoś to było i do dziś pamiętam jedno zdanie:

"Niczym dziwnym w 3-4 letnim samochodzie nie są dziury w podłodze".... i dalej

"... w prezentowanym egzemplarzu, podłoga nie była skorodowana, tylko dlatego, iż była dobrze >zakonserwowana< płynem cieknącym z nieszczelnego przewodu."
Po tylu latach nie pamiętam co za przewód i jaki płyn, może jakiś olej, ale zapamiętałem to do dziś.... 4 LETNI samochód!!

A Merce?? W okularnikach podobno gnije pod uszczelkami, podobnie klasa C ( kolejno: W210 oraz W202).

Przy tym nie ma co- VW są super, Audi chyba lepsze.



KRZYSZTOF SKOCZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn sty 31, 2005 12:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: KRZYSZTOF SKOCZEK » śr sie 16, 2006 10:45

U siebie robiłem nad przednią szybą co jest podobno częste w golfie.
Dodatkowo tylne drzwi, co ciekawe przednie są bez śladu rdzy.



Awatar użytkownika
Lagier
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: sob paź 15, 2005 21:29
Lokalizacja: z Polski ;]
Kontakt:

Post autor: Lagier » śr sie 16, 2006 21:29

dziechu pisze:Dlatego twierdze ze jakosc blach VW, Audi itd.. jest podobna. Wiekszy wplyw na blache po wielu latach ma sposob eksploatacji - garaz, sol sypana w zimie, dodatkowe konserwacje itd... VW, Audi itp. firmy robia auta od kilkudziesieciu lat, gdyby jedne rdzewialy a inne nie - nie daloby sie tego ukryc przez kilkadziesiat lat - ludzie przestaliby kupowac rdzewiejace a kupowali nierdzewiejace. Lagier twierdzi ze Audi ma lepsze blachy, tymczasem to Golf jest (byl) najlepiej sprzedajacym sie autem a nie jakies Audi. Na forach foto sa podobne dyskusje - lepszy Canon czy Nikon - i jeden i dugi ma swoich zwolennikow i argumenty, choc faktem jest ze Canon sprzedaje 4x tyle aparatow co Nikon (co nie znaczy ze sa 'lepsze':). Ja na wszelki wypadek kupilem Canona i Golfa - bardziej popularny model=tansze i latwiej dostepne czesci, wiecej warsztatow itp. zalety.
polookaj sobie B3 albo B4 >10cio letnie, albo A4 albo A6 albo stare 100ki ... skorodowany egzemplarz to rzadkosc a wiesz dlaczego? Audik charakteryzuje sie tym ze balacha nie jest ocynkowana a alumioniowana (mowa oczywiscie o modelach z lat 90ych i wyzej wczesniej ocynk ofkoz) to zdecydowana roznica! Sorry ale uparles sie jakos dziwnie na to ze Golf jest taki super pod kazdym wzgledem i koniec, wszyscy twierdza jednoznacznie jak jest a Ty zupelnie na odwrot. Owszem sa to dobre autka ale jak kazde maja swoje wady, jaka niewatpliwie jest blacharka. Rozumiem ze Twoj golfik jest w super stanie ale to egzemplarz jeden z wielu wiec ciesz sie ze takowego masz a generalnie spojrz prawdzie w oczy.

Co do aparatow hehehe... canon... ;] siedze troszke w temacie powiem Ci ze w kompaktowych (wyjatkiem jest seria A) aparatach leca na marce ostatnio i podpadaja mi coraz bardziej... Jedynie gdzie canon nie zachwial dla mnie swojej pozycji to lustra.

Co do popularnosci danego modelu czy to auta czy to sprzetu... wez pod lupke firme sony ile hardware'u sprzedawaja a serwis jaki byl do bani taki jest i nic sie nie zmienilo. Z VW passaty sie super sprzedawaja jezdzi tegio od cholery a czesci jakie byly drogie takie sa... Francuzy (glupi 206) swietnie sie sprzedawaja a gdy zobaczysz ceny czesci w serwisie to sie przewrocisz... moim zdaniem wcale nie chodzi o sprzedawalnosc. Faktem jedynie jest ze im wiecej danych samochodow czy sprzetu tym wiecej serwisow sie na nich zna to jedyny plus dla nas.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=52442&sid=35d1486d4778b56e470bdd838e43350e][img]http://members.lycos.co.uk/lagierek/temp/sig_new.jpg[/img][/url]

[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2941803#2941803]SPRZEDAM!!! DUNLOP SPORT MAXX NEW!![/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 432 gości