Deska grzechoce podczas jazdy po nierównościach

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Deska grzechoce podczas jazdy po nierównościach

Post autor: seebst » pn wrz 10, 2012 12:20

No rzeczywiście - przy wyjmowaniu popękało w dwóch miejscach jeszcze. Tym się nie przejąłem, bo miałem przecież nową kratkę. Paskudnie to zrobione jest, że zostało to zgrzewane, a nie na zatrzaskach jakiś... No ale cóż poradzić. Najtrudniejszym etapem było odpięcie tej kostki od czujnika - kabelki były tak krótkie, że bardzo małe pole manewru było, ale po ciężkich trudach udało się. Tylko rada na przyszłość, warto sobie drucikiem przywiązać te kabelki, bo jest duże prawdopodobieństwo, że przy wyjmowaniu wtyczki mogą one sobie do dziury wlecieć i ślad po nich zaginie - nie obejdzie się pewnie bez ściągania dechy. Ja tak zrobiłem jak zobaczyłem, że strasznie krótka jest ta wiązka. Wyłamałem wszystkie stare "zaczepy" z nowej kratki bo przez nie nie chciała dobrze pasować z racji wystających starych, które połamały się, więc póki co leży sobie swobodnie w dziurze, ale niebawem czymś to z lekka będę musiał przykleić - pewnie w paru miejscach kapnę sylikonem. tylko na pewno nie polecę po całości bo kiedyś jak będę musiał wyciągać to będę klął na siebie.

A przy okazji zapytam - kratka do wersji z czujnikiem, jak i bez niej jest taka sama, tylko różni się tą zaślepką? W razie kiedyś przyszłoby mi znów wymieniać, to tylko tą zaślepkę na środku podważę i czujnik będę mógł z powodzeniem założyć?



mayday110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 09:53

Deska grzechoce podczas jazdy po nierównościach

Post autor: mayday110 » wt sty 22, 2013 08:47

Czy ta kratka pasuje od passata? Też mam połamaną jedną połowę i na znanym portalu od paska kosztuje 20 zł.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Deska grzechoce podczas jazdy po nierównościach

Post autor: cinek2004 » wt sty 22, 2013 10:59

seebst, roznia sie tylko zaslepka.



Awatar użytkownika
pacio88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 06, 2011 08:59

Deska grzechoce podczas jazdy po nierównościach

Post autor: pacio88 » wt lut 12, 2013 22:51

Witam
podepnę się pod temat, bo u mnie też grzechocze i też za deską.
Jednak wiem co to jest - wpadł mi tam płaski pilot. Tam, tzn pomiędzy szybę a deskę rozdzielczą.
I teraz moje pytanie - czy jest możliwość wymontowania jedynie tego elementu?(Golf V)
Obrazek

Dzięki za odpowiedzi.


Najtańsze kursy nurkowania w Polsce, ceny od 549zł za kurs!
http://www.turtlediving.pl

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Deska grzechoce podczas jazdy po nierównościach

Post autor: Qto » śr lut 13, 2013 00:50

pacio88, temat dotyczy mk4...a pokazujesz deskę raczej z mk5, więc trochę robisz bałagan. Co do elementu zaznaczonego na zdjęciu to stanowi on całość z deską.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości