1.8 ABS Kręci ale nie pali

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: radziodm » śr lut 06, 2013 19:21

Witam,

Szukałem na forum i jest multum tematów więc nie wiem czy mój by pasował.

Może uzyskam pomoc od Was, a więc: od jakiegoś dłuższego czasu miałem coś takiego, że przy odpalaniu "załapywał" nie wiem jak to określić (powiedzmy że silnik ruszał ale gasł po sekundzie, wystarczyło zakęcić jeszcze raz i wtedy odpalał normalnie) dzisiaj pojawiła się znowu taka sytuacja i już za 2 i 3 i 4 ... razem kręcił i już nie zapalił.
Dodam że jestem poza granicami PL z mechanikami tu różnie (norwegia) :(
Na szybkiego sprawdziłęm czy daje iskre odkręcając 1 i 2 świece i kręcąc zapłonem na 1 świecy była bardzo słaba iskra na 2 już bardzo ładna.
W czym może być problem? Dodam że kopułka oraz palec wymieniany niedawno. Kable raczej ok ( nie mam możliwości podpięcia innych ).
Czy to może być cewka? Czy jeśli cewka jest walnięta iskra idzie na świece? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: KurierOPL » śr lut 06, 2013 20:35

sprawdz najpierw pompe paliwa



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: XV2 » śr lut 06, 2013 23:01

Ściągnij obudowę mono wtrysku zobacz czy podaje paliwo ( mgłę )


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: radziodm » śr lut 06, 2013 23:01

Na szybkiego przekreciłem kluczyk na pozycje zapłon i cisza, więc jest opcja że pompa.
Czy jeszcze coś może być innego? Jadą do mnie kopułka, palec, i pompa paliwa, biorę pod uwagę jeszcze czujnik temp. płynu chł. ale wtedy słychać by było pompę paliwa.
Teraz pytanie jeśli nie uda mi się z pompą to czy jakoś mogę obejść żeby odpalić z gazu? Mam komp LPG na BINGO-M przełącznik gazu w środku taki, że nie da rady zadziałąć tam by odpalił z samego gazu, więc jakieś obejście na kablach by się przydało. Ktoś poradzi jak to obejść?



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: mariusz_k90 » czw lut 07, 2013 04:34

nie jestem 100% pewien ale jakbyś zamienił kable od elektrozaworów? tak żeby w pozycji benzyna zamknęło benzyne a otworzyło lpg ?
jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.



mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: mka 3 » czw lut 07, 2013 16:16

radziodm, sprawdzałes bezpiecznik?sprawdziłes przekaznik 167 ? . a moze przełacznik gaz bezyna sie zepsol lub przekaznik szwankuje ten co wyłacza wtrysk jak auto chodzi na gazie. a swiece nie maja przebicia?



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: radziodm » czw lut 07, 2013 21:59

tak bezpieczniki sprawdzone wszystkie :) przekaźnika nie sprawdzałem. Przełącznik gaz-benzyna raczej nic nie ma do tego bo na benzynie by odpalił.
obstawiam pompkę paliwa bo zawsze po przekręceniu kluczyka było słychać jak pompka kęciła, a wczoraj cisza. mka 3 powiedz mi bo też widze że masz silnik ABS czy u siebie po przekręceniu kluczyka w stan zapłon słyszysz pompkę?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: Paweł Marek » czw lut 07, 2013 23:25

zwykle jest opcja odpalenia na LPG w BINGO, pod warunkiem że została "zaptaszkowana" w programie do regulacji. Łatwo opis znajdziesz. Ale jeśli gołym okiem widzisz różnicę w iskrze na świecach - to coś jest nie tak, kopułka świece - trudno powiedzieć, wymienia się w razie wątpliwości.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mka 3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 08, 2012 15:56
Lokalizacja: żywiec

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: mka 3 » pt lut 08, 2013 16:14

radziodm, tak słychac pompkę po przekreceniu kluczyka. jak nie idzie to idz i odkrec z tyłu ta osłane pod ktora znajduje sie pompka i sprawdz czy dochodzi prad. a co do przełacznika bezyna-gaz mi ten przełacznik szwankował. tylko ze ja moge odpalic na gazie samym. a masz w instalacji odcinanie pompki po przełaczeniu na gaz?



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

Re: 1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: radziodm » pt lut 08, 2013 17:48

mka 3 pisze:radziodm, tak słychac pompkę po przekreceniu kluczyka. jak nie idzie to idz i odkrec z tyłu ta osłane pod ktora znajduje sie pompka i sprawdz czy dochodzi prad. a co do przełacznika bezyna-gaz mi ten przełacznik szwankował. tylko ze ja moge odpalic na gazie samym. a masz w instalacji odcinanie pompki po przełaczeniu na gaz?
pompka już wyciągnięta, jutro będę miał ją na miejscu, jeśli znajdę chwile czasu to wymienie, nie sprawdzałem niestety czy prąd dochodzi bo nie mam tu czym sprawdzić, na dniach wszystko się wyjaśni, jeśli się nie uda będę szukał dalej, a jeśli bęzie ok to podzielę się z Wami informacją ;)



Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: Pedi1994 » ndz lut 10, 2013 11:24

Kolego sprawdzić łatwo żaróweczka 5w i dwa kabelki kostka od pompki ma 4 piny dwa cieniutkie kabelki odpowiadają wskaźnikowi paliwa na liczniku więc w nich nie sprawdzasz tylko w tych 2 kablach grubszych jeden plus drugi jest - i po przekręceniu stacyjki na zapłon powinna zaświecić jeśli nie to coś z instalacja



Awatar użytkownika
radziodm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw maja 26, 2005 17:44
Lokalizacja: Warmia i Mazury /W-wa

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: radziodm » ndz lut 10, 2013 21:02

Dzięki Chłopaki za cenne informacje :grin: golfina zreanimowana, okazało się że pompa paliwa, Pedi1994 sprawdziłem tak jak pisałeś przed instalacją nowej pompy żaróweczką - świeciło (patent dobry).
Zamontowana nowa pompa, lekkie problemy z montażem, bo bardzo mało miejsca, ja miałem pompę bez obudowy więc nie łatwo.
Na przyszłość polecam gdyby ktoś miał to wymieniać - najlepiej wymontować całą pompę z obudową dolną i złożyć gdzieś na zew. ( mi nie wskoczył jeden zatrzask ) zostawiłem już tak bo zroźno dzisiaj było i myślę, że w użytkowaniu nie przeszkodzi :)



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

1.8 ABS Kręci ale nie pali

Post autor: KurierOPL » śr lut 20, 2013 22:37

czyli dobrze mowilem :D za bardzo oklepany temat :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk3 (1991- 1997)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości