Nie działający centralny, i szyba pasażera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Majster94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 30, 2013 16:49

Nie działający centralny, i szyba pasażera

Post autor: Majster94 » pn lut 04, 2013 21:07

Witam otóż mam problem bo pali mi sie bezpiecznik 21 (Oświetlenie wnętrza i bagażnika,zegar, centralny zamek, zapalniczka, MFA) tzn jak wsadzam nowy to od razy iskrzy i sie pali tak jakby gdzies było zwarcie. Czym to może być spowodowane ?? Reszta bezpieczników działa, oprócz tego 21. A okazało sie że lampka w srodku od ośwetlenia była spalona wymieniłem i też to samo bezpiecznik sie dalej palił.



I drugi problem nie działa mi szyba pasażera elektryczna słychać takie cykanie jak nacisnę na przycisk ale nie opuszcza sie ani nie podnosi, czy to może być linka tylko urwana czy coś z elektryką ?? Czy może przekaźnik, prosiłbym kogoś jak wie jak zdemontowac tapicerke z drzwi albo jeśli jest na forum temat o pomoc bo nie chce sobie narobić niepotrzebnych kosztów.



Awatar użytkownika
anakonda134
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 20, 2009 22:33
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Nie działający centralny, i szyba pasażera

Post autor: anakonda134 » śr lut 06, 2013 19:42

posprawdzaj przelotki kabli co idą z budy do drzwi sciagnij gume i patrz bo najwyraźniej urwał się kabel i robi zware... a szyba może ci nie kontaktowac kostka przy silniczku...



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Nie działający centralny, i szyba pasażera

Post autor: BolekLodz » czw lut 07, 2013 16:14

Odkręć całą lampkę, może tam któryś przewód robi zwarcie? Sprawdź, czy bez żarówki też będzie paliło bezpieki. Generalne, to gdzieś masz właśnie zwarcie i od tego również przepaliła się żarówka.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Majster94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 30, 2013 16:49

Nie działający centralny, i szyba pasażera

Post autor: Majster94 » czw lut 07, 2013 22:32

Prąd jest w sterowniku z centralnego, w weekend rozbiore tepicerke drzwi i zobacze czy tam cos nie ma jakiegos kabla urwanego, i szybe zrobie .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie działający centralny, i szyba pasażera

Post autor: Paweł Marek » pt lut 08, 2013 00:11

Majster94, dla wyjaśnienia przyczyny palenia 21 sprawdź gniazdo zapalniczki i pompkę centrala najprościej poprzez odpięcie wtyków
CO do szyby jak już wielokrotnie pisano - zawsze najpierw ogląda się kable w wiązce wchodzącej do drzwi - tam się mogą łamać, dopiero potem rozbiórka samych drzwi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Majster94
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr sty 30, 2013 16:49

Nie działający centralny, i szyba pasażera

Post autor: Majster94 » pt lut 08, 2013 23:01

Dzisiaj rozebrałem drzwi i ku mojemu zaskoczeniu na dole drzwi woda :D LOOL patrze chwytam przewody całe wilgłe, wziołem poodpinałem wtyczki wszystkie i wygrzałem suszarką popsikałem WD40 wsadziłem, mówie wymienie bezpiecznik i sie nie spalił O.o przekręcam kluczykiem a tu centralny dział xD, powodem była wilgoć i zaśniedzenie wtyczek. a co do szyby w pon sie biore za nią musze rozkręcić cały mechanizm i zobacze bo pstryka czyli silnik dobry jest. Wielkie dzięki za pomoc ;).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości