Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » śr sty 30, 2013 19:46

Witam od paru dni zauważyłem, że na biegu jałowym na benzynie i na gazie obroty skaczą od 950 do nawet 600 czasami wskazówka stoi w miejscu, a czasami tak jakby silnik przygasał i wskazówka od obrotomierza nagle opada i się podnosi w zakresie ( 950 - 600 ). Do tego dzisiaj gdy rozpędzony samochód wrzuciłem na luz zgasł... I tak 4 razy dopiero obroty nie spadły do zera. Jakieś 1,5 miesiąca temu czyściłem przepustnice i do końca jej nie zaadaptowałem, po 2 drugie zauważyłem, że gumowa obejma od filtra powietrza nie przylega stanowczo do przepustnicy. Czy te dwa powody mogą mieć wpływ na zachowanie obrotów silnika ?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: wojtas46 » śr sty 30, 2013 20:50

Fastener, połączenia powinny być szczelne , nie zaszkodzi zaadoptować przepustnicę chociaż u mnie po kilkudziesięciu km nastawia się sama , może odłączałeś aku i straciła ustawienia



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » śr sty 30, 2013 20:55

Zobaczę co się będzie jutro działo. Czy do przyczyn można zakwalifikować kable wysokiego napięcia ? Otóż dodatkowo czasami na rozgrzanym silniku czuć lekkie szarpnięcia w zakresie 1500- 2200 obrotów.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: marcin7x5 » czw sty 31, 2013 14:24

Sprawdź szczelnośc dolotu. Jakakolwiek może powodować gasnięcie silnika na biegu jałowym.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » czw sty 31, 2013 17:24

Jak dokładnie sprawdzić szczelność dolotu ? Dzisiaj powtórka z rozrywki... Odpalam obroty 1100 na zimnym silniku po 2 minutach nagle z 1000 spadają na 600-700... po dokładniejszym rozgrzaniu silnika na biegu jałowym gasł... Dopiero po osiągnięciu optymalnej temperatury 80 stopni obroty się trzymały na biegu jałowym z lekkim falowaniem.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: grg474 » czw sty 31, 2013 22:22

masz dostęp do vag - włącz vag i silnik obserwuj w blokach pomiarowych temperaturę silnika.
Jak jest ok spóbuj zagrzac silnik a potem dopiero dokonaj adaptacji przepustnicy.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » czw sty 31, 2013 22:47

Czekam na laptopa, żeby się podłączyć. Dzisiaj bylem owinąłem ten lej przepustnicy taśmą klejącą na to nałożyłem ( na ciasno ) filtr powietrza. I zauważyłem poprawę, widocznie była tam nieszczelność bo całe to pudełko z filtrem powietrza nie przylegało do przepustnicy. Lecz gdy zgasiłem auto i chciałem znowu odpalić to obroty wskoczyły na 1000 po czym odrazu spadły i silnik zgasł. Bez pomocy pedału gazu nie chciał się utrzymać na obrotach ... Muszę jeszcze wyrównać stan płynu chłodniczego, bo zauważyłem, że dosyć go ubyło i przez to pewnie gaśnie na gazie.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » śr lut 06, 2013 11:05

Witam ponownie po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd 282 - błąd regulatora położenia przepustnicy. Po skasowaniu błąd nadal wywala... Nie mogę zaadaptować przepustnicy, bo w Vagu wyskakuje, że nie mam pełnej wersji zaś w informacjach o oprogramowaniu Vag-a pokazuje się zielony napis pełnej wersji. Czy adaptacja może załatwić sprawę ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: marcin7x5 » śr lut 06, 2013 11:15

Jeżeli nie pomoże adaptacja po uprzednim wyczyszczeniu najlepiej to wówczas tylko wymiana.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » śr lut 06, 2013 12:12

Od czego mogła się uszkodzić ta przepustnica ? Po wyczyszczeniu jakieś 2 miesiące temu nie do końca ją zaadaptowałem... Jednak wydaje mi się, że proces adaptacji dokonał się automatycznie... Jakiś tydzień temu obroty zaczęły falować aż doszło do ogromnego spadku ( do ok. 580) na zimnym silniku... Dodam, że na rozgrzanym silniku obroty trzymają się dużo lepiej ( ok. 750 )



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: marcin7x5 » śr lut 06, 2013 12:21

To jak na rozgrzanym masz 750 to masz prawidłowe a to, że na zimnym masz takie niskie to przyczyna może tkwić w czujniku temp cieczy chłodzącej.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » czw lut 07, 2013 12:03

Czemu w czujniku skoro wyskakuje błąd przepustnicy, którego nie da się usunąć ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: marcin7x5 » czw lut 07, 2013 12:11

Z czystej ciekawości tylko odepnij wtyczkę z czujnika temp i odpal po nocy auto. Jak obroty będa właściwe ok 1100 to wina będzie w czujniku. Może jest tak, że czujnik podaje do ecu że silnik jest rozgrzany a faktycznie jest zimny i pracuje bez tzw ssania stąd te niskie obroty i być może to własnie generuje ten bład. Roboty przy sprawdzeniu nie duzo a finansowo możesz być zaskoczony na "+"



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Dziwne zachowanie obrotów- Przepustnica?

Post autor: Fastener » pt lut 08, 2013 19:26

Przy adaptacji przepustnicy wyskakuje błąd... po wpięciu do komputera wyskakują 4 błędy dotyczące przepustnicy po skasowaniu pojawiają się dwa tj. błąd numer 262 i bodajże 1087 związany z nieprawidłowo przeprowadzonymi nastawami. Czy przepustnice można w jakiś sposób naprawic Czy trzeba całą wymieniac ? U Mnie typ przepustnicy to na linkę. Proszę o pomoc. Dokładnie gdzie znajduje się ten czujnik cieczy chłodzącej ? Dodam, że wskazówka od temperatury ma prawidłowe wskazania.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 200 gości