Wymiana radia standardowego na inne

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

VW Gawlo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 11, 2006 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana radia standardowego na inne

Post autor: VW Gawlo » ndz sie 13, 2006 22:52

Witam,

Bedę bardzo wdzięczny za parę słów instrukcji wymiany radia w Golfie III 1.8 GL. Mój samochodzik ma radiomagnetofon, no a ja bym chcial posluchac plyt CD, tudzież mp3 z pena USB. Dlatego zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego odtwarzacza. Stąd kilka pytanek:
W jaki sposób dostać się do tego radia? Wyjąłem plastikowe zaślepki oraz taką prostokątną ramkę wokół radia i są tam dwie śruby, czy wystarczy ich wykręcenie i już radio jest nasze i można je bez problemów wymienić?
Czy inne radia będą standardowo pasować do tej wnęki oraz do sposobu zasilania i podłączenia głośników?
I wogóle jakieś rady odnośnie tej wymiany na co powinienem zwrócić uwagę.

Pozdr



Awatar użytkownika
Lukassso
Forum Master
Forum Master
Posty: 1366
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 19:42
Kontakt:

Post autor: Lukassso » ndz sie 13, 2006 23:49

Ja moge tyle napisać żebyś koniecznie odkręcił klemę na aku minusową przed ingerencją do radia. Jak ja wymontowywałem radio w taty Vento (tak samo jak w golfie III) to wykreciłem całyten panel pod radiem. Jest wtedy łatwiejszy dostęp do radyjka. Nowe radio zmieści się ale pewnie masz kable przeprowadzone w takiej dziurze na dole tej ramki od radia. I kable musisz przeptrowadzić za ta ramką i dopiero nowe radio wejdzie. Tudzież polecam również przy zmianie radyjka dokładnie wszystko posprawdzać i poupychac tam te kable. Jak cos jeszcze to pytaj.

[ Dodano: 13 Sie 2006 23:53 ]
aha jeśli masz oryginalne radio VW to będziesz miał głośniki i zasilanie na kostkach ISO. Większość radyjek takie ma wystarczy takowego poszukać i git.

[ Dodano: 14 Sie 2006 11:22 ]
Jeszcze mała uwaga co do wymiana radia. Podejrzewam że z przodu na paneli masz po rogach takie 4 dziury to w nie muszisz powkładać nawet gwoździe aby zwolniły takie zaczepy w radiu które zaskakują za ramkę po prawej i lewej stronie. Jak wsuniesz te gwoxdzie to (jeśli już odkręcisz konsolę nawiewu) od tyłu wypchnij ręką radio. I wtedy łądnie tobie wyjdzie do przodu i super kieł.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 80 gości