1.8 ABS jak zwiększyć moc??

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Post autor: Dani90 » ndz kwie 04, 2010 20:32

Nie boję się rozebrać motoru dzisiaj nawet mogę iść i go rozkręcić, po prostu po patrzyłem na cenny i muszę to przeliczyć czy nie lepiej wyjdę na swapie albo na zmianie na abf lub afn, bez przesady moje auto nie jest okazem było bite z przodu i tyłu ale jeszcze lata, wsadzić w to trzeba też trochę bo zaniecha pada, skrzynia stuka na wstecznym więc do wymiany, i zostaje pytanie inwestycja czy wymiana auta...



Awatar użytkownika
fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr paź 22, 2008 18:18
Lokalizacja: Budzisko/Suwałki

Post autor: fill89 » pn kwie 05, 2010 13:42

Dani90 pisze:Nie boję się rozebrać motoru dzisiaj nawet mogę iść i go rozkręcić, po prostu po patrzyłem na cenny i muszę to przeliczyć czy nie lepiej wyjdę na swapie albo na zmianie na abf lub afn, bez przesady moje auto nie jest okazem było bite z przodu i tyłu ale jeszcze lata, wsadzić w to trzeba też trochę bo zaniecha pada, skrzynia stuka na wstecznym więc do wymiany, i zostaje pytanie inwestycja czy wymiana auta...

Taniej wymienić auto :green_fuck: nie trzeba było tematu zakładać aby do tego dojść a tuning zawsze kosztował nie małe pieniądze i nadal tak będzie :chytry: ale kupić dobrego ABF-a to też trzeba trochę poszukać a i tak nie wiesz czy kupisz dobry okaz czy sypiącą się ruinę. Tylko czemu teraz doprowadziłeś swoją furę do takiego stanu??? ze musisz wsadzić teraz w nią konkret kase???

Co do 1.8 ABS to zdrowy silnik pięknie śmiga i można tym pojeździć bardzo fajnie. Osiągi nie są najgorsze łącznik między kierownicą a gazem też ma duże znaczenie. Myślę ze zrobienie takich modów na tym silniku znacznie poprawiło by jego pracę i zaskoczył by nie jednego. Lecz zależy kto co chce mieć i do czego. Mieć ABF-a aby tylko mieć i jeździć do 90km/h bo szybciej to za drogo wychodzi to lepiej sobie odpuść ABF-a, SWAP i jeździj tym co masz.



Dani90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: pt maja 15, 2009 21:13
Lokalizacja: WM
Kontakt:

Post autor: Dani90 » wt kwie 06, 2010 12:51

nie tak nie jeżdżę nie będę się chwalił ile ale sporo więcej, kupiłem to było nie za fajne, a przez zimę wszystko się po zużywało;) Auto zostanie zrobię parę modów i doprowadzę go do stanu jak najlepszego mechanicznie, ABS dał rade tyle czasu to jest bardziej pewny niż abf;) a z modami to zacznę od wydechu, a głowica na sam koniec pójdzie i to jak przybędzie $$$.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2010 12:57 przez Dani90, łącznie zmieniany 1 raz.



Felek97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 17, 2011 09:07

Re: 1.8 ABS jak zwiększyć moc??

Post autor: Felek97 » pt lut 01, 2013 21:17

Ja swojego RP przerobilem i jestem zadowolony fakt troche kasy poszło ale trudno cos za coz a mianowicie , obnizona głowica o 3mm załozone kolo o zmiennej fazie rozrzadu wałek z GX, rozwiercona przepustnica na 44mm wicej juz nie dało rady:) porting glowicy roziwercona na wielkosc otworów w uszczelce, rozwiecone kolektory wyciety jez z kolektora ssacego,kolektor wydechowy z 2E razem z portkami takze rowiercony tyle ile sie dało,wyzucony katalizator ruru wydechowe z PF srodkowy tłumik przelotowy koncowy tłumik z wresji 1.8 16V KR fainie teraz mruczy:), zostało tylko jeszcze załozyc lekkie kolo ale narazie nie ma skupienia i checi na sciagnieci skrzyni ale z czasem sie to zrobi , i efekt po tym wszystki jest bardzo odczówalny



golfiarz555555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 17, 2009 15:33
Lokalizacja: z domu

1.8 ABS jak zwiększyć moc??

Post autor: golfiarz555555 » sob lut 02, 2013 22:02

Do ABS powinny pasować graty od tej audi 2.0 aae 101KM co pisał marszal w innym temacie. Czyli kolektor z wtryskiem i komputer.



timrek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 25, 2009 15:03
Lokalizacja: Polska

1.8 ABS jak zwiększyć moc??

Post autor: timrek88 » pn lut 25, 2013 18:00

nie ma cie jakś namiarow na kogos kto moglby wykonac remat silnika 1.8 8v gti kat . chodzi mi o kapitalny remat silnika gora i dol , z gory dziekuje za uwagi typu zrob sobie swapa za 2 tys itp poprostu szukam kogos kto taki remat by przeprowadzil bez zbednych pytan jestem w stanie wydac do 2 tys max na golfera pozdrawiam i przepraszam jesli odkopałem temat czy cos w tym stylu ;) pozdrawiam . :pub:


///German Style///

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości