Problem z zamkami

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

Problem z zamkami

Post autor: Alexandre » czw sty 31, 2013 03:33

Witam !

Jako iż nie udało mi się znaleźć podobnego tematu (co też się zdziwiłem) proszę o linki albo porady w sprawie takiej, że zamek tylnej klapy nie chce się obrócić do pozycji pionowej (zamkniętej) i czy to będzie wina bębenka czy jakiś cięgien i zamka ? I jak bym miał coś zmieniać to czy będzie to działać na oryginalnym kluczu VW ?
Ponieważ nie chcę mieć 2 par do jednego auta.
Dodam iż zamek drzwi kierowcy też się potrafi zaciąć ale tylko wtedy gdy przekręcimy kluczyk do samego końca. Trzeba odkręcać lub zakręcać tylko do tego momentu kiedy ten "rygiel" czy jak to się nazywa wskoczy na swoje miejsce na dole lub górze.
Prawe drzwi, schowek i wlew paliwa działa OK.
A i klamka prawych drzwi wymaga większego nacisku aby otworzyć drzwi. Jak by można nakierować co z nimi jest nie tak przy okazji.

Dziękuje i pozdrawiam !



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Problem z zamkami

Post autor: Johnatan » czw sty 31, 2013 15:47

wymontuj przycisk otwierania bagażnika... włóż swój kluczyk w zamek. odblokuj bebenek żeby wyszedł z przycisku, jak nie wyjdzie to spróbuj bez kluczyka lub włóż inny kluczyl, jak bedziesz mial wyjęty bembenek to włóż swój klucz w zamek i wyszlifuj wszystkie wystające wkładki żeby bembenek był idelanym wałkiem.. nasmaruj i złóż do kupy. Pozdro. jeżeli nie uda ci się wyjąć bembenka to kup inną klamkę i zrób z nią to samo... szlifując zapadki gdy w środku jest twój kluczyk to dopasowujesz klamke do swojego kluczyka, gdy wyjmujesz kluczyk zapadki się rozchodzą blokując zamek.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14202
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Problem z zamkami

Post autor: Michał_1977 » pt lut 01, 2013 09:41

Co prawda porada dotyczy mk3,ale masz tam fotki,co trzeba zrobić z bębenkiem zamka :bigok:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=369765" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

Problem z zamkami

Post autor: Alexandre » wt mar 26, 2013 02:04

Witam !
Wyjąłem klamkę bagażnika wraz z bębenkiem i nie umiem teraz tego rozebrać. W środku jest oczywiście rdza i kamień na bębenku. Zdjąłem dwie takie podkładki zabezpieczające wewnątrz ale bębenek nie chce wyjść. Jak się domyślam to ma on wyjść w "tył" do kierunku jazdy gdy zamek jest zamontowany w aucie.
A mój problem jest troszkę inny mianowicie innym jak czytałem kluczyk nie wchodzi do bębenka a mój wchodzi cały do końca ale nie idzie go przekręcić.
Dziękuje za jakąkolwiek pomoc w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości