[mk2] Wilgoc pod dywanikami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz lip 30, 2006 16:39

J3L3N pisze:1.mi cieknie z uszczeli od strony kierowcy u gory! Jak sie tego pozbyc?Uszczelka pewnie slabo przylega:(Mozna ja jakos zrobic zbey bardziej przylegala?
2.Ostatnio zauwazylem ze mam mokro obok bezpiecznikow co to moze byc??
Powiem ze niemiam takiej gumy znajdujacej sie pod pokrywa silnika przez ktora przechodzi linka od klapy!Moze to byc to? czy moze nagrzewnica jest dziorawa?
co do uszczelki drzwi to można pokusić się zakleić to jakoś silikonem... Zdjemij całą uszczelke i zobacz czy nie ma gdzieś tam korozji.. bo pod uszczelką możesz znaleźć dużo tego badziewia...
jeżeli widać , że uszczelka jest już stara to można ją wymienić.. koszt nie duży a napewno pomoże..

co do wody przy bezpieczenikach to napewno cieknie przez tą linke od maski.. ja miałem tą gume i mi ciekło więc... znów silikon się kłania:) zrób prowizoryczną uszczelke silikonem od strony maski i od środka... zaklej dobrze i napewno pomoże...
jeszcze musisz popatrzeć pod tym plastikiem pod maską czy masz te wsszystkie gumowe uszczelki powkładane.. ja nie miałem jednej i po większym deszczu lub po jeździe w deszcze też woda zbierała mi się przy bezpiecznikach... znowu ten silikon:)

nie powiem , że najlepszym rozwiązaniem dla mnie było ściągnięcie całej wykładziny, wszystkich wygłuszeń i lanie wody wężem po uszczelkach, szybach, drzwiach itd... dopiero wtedy zlokalizowałem wszystkie ujścia...
polecam jeszcze lekturke:

http://vw-scene.info/porada22.html



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » pn sie 07, 2006 12:03

Po zalozeniu folii mialem spokoj z wilgocia, padalo i woda nie nachodzila... Jednak teraz po tych ulewach, znow wody naszlo mi do auta... :/ Czy to moze byc to, ze folia sie odkleila?? Nie uzylem silikonu, jakbym chcial poprawiac to jaki silikon kupic??


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » pn sie 07, 2006 13:47

U mnie natomiast po ostatnich deszczach pojawiła się woda na środku w centralnym miejscu pod wylotem ogrzewania na nogi.
Któredy i jak mogła się tam dostać woda? Myślałem że filtrem przeciwpyłowym ale tam jest sucho. Wie ktoś może jak to wykryć? Sprawdzałem jeszcze smak tej wody, bo pierwsze moje skojarzenie to nagrzewnica przecieka, ale jednak to nie to, ponieważ woda nie ma słodkawego smaku. Juz nie wiem co to jest i którędy ta woda może się dostawać :(



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sie 13, 2006 10:47

Nie no, ja juz nie mam sil do tej wody. Po tych ulewach mam doslownie powodz. Co wysusze poprzez wkladanie gazet to znow nadejdzie (syzyfowa praca). Niedlugo braknie mi gazet. Nie wiem skad ta woda moze sie brac, z przodu i z tylu od strony pasazera... Moze mi ktos pomoc? ;)


www.SportCom.PL

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz sie 13, 2006 12:08

popraw tą folie w drzwiach.. nie dałeś sylikonu, woda rozbija się o wnętrze drzwi , zacieka na folię i trak kropelka po kropelce dostaje się do kleju taśmy i odkleiło się lekko.. leci do środka na uszczelke i później na wykładzinę...
jesli to nie to to niestety musisz ściagac wykłądzinę i inbdywidualnie szukać miejsca.. bo może być wiele przyczyn



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sie 13, 2006 13:47

Kilka dni temu poprawialem folie, przykleilem od nowa, ponaklejalem duzo tasmy i trzymalo bardzo dobrze, ale nadal woda zacieka ;/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz sie 13, 2006 14:39

sprawdz te koreczko w podlocze czesto wypadaja albo sa nie szczelne



Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » ndz sie 13, 2006 15:00

u mnie w golfie II byl ten sam problem i nie byly to jakies koreczki w progach czy folia przy szybie. sprawdz jak otworzysz maske, po stronie pasazera pod szyba, tam gdzie jest wlot powietrza nad dmuchawa powinny byc po prawej i lewej stronie male otworki, ktore odprowadzaja wode ktora splywa z szyby pod maske. w moim przypadku byly te otworki zapchane i woda wlewala sie do srodka przez dmuchawe. jak chcesz to jutro moge zrobic fotke i ci wyslac na maila


olek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sie 13, 2006 15:35

Korki mam zamkniete, sprawdzalem..

Jak chodzi o te wloty pod maska, to nie bardzo sie orientuje gdzie to jest, wiec jak mozesz zrobic fotki to bylbym wdzieczny. Wrzuc mi je na maila. Ale jakby to byly te otwory to wydaje mi sie, ze woda powinna dostawac sie tez od strony kierowcy, a dostaje sie tylko od strony pasazera... i to z przodu i tylu ;/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » ndz sie 13, 2006 16:37

bo wlot powietrza do dmuchawy jest wlasnie po stronie pasazera


olek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sie 13, 2006 16:41

Ok, wrzuc mi fotki ;) Choc to mozliwe, ze tyl i przod mokry?? Jak przez dmuchawe, to chyba tylko przod powinien byc mokry. ;)


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » ndz sie 13, 2006 17:03

teoretycznie tak, ale u mnie i przod i tyl byl zalany


olek

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz sie 13, 2006 17:12

Spoczko, zarzuc mi fotki. Sprawdze jak u mnie wyglada... Bez fotek ciezko, bo nie wiem gdzie to sie znajduje...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
pewex.olek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt sty 10, 2006 12:09
Lokalizacja: wielkopolska/aktualnie UK
Kontakt:

Post autor: pewex.olek » ndz sie 13, 2006 23:33

jutro bede wstawial II do komisu to pstrykne


olek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 501 gości