1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 24, 2013 18:54

1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Post autor: cubas » czw sty 24, 2013 19:43

Witam,
sprawa wygląda nastepujaco kupiłem jakiś czas temu mojego golfa 4 z niedzialajacym swiatlem wstecznym, z kolega doszliśmy do wniosku ze jest do wymiany czujnik swiatla wstecznego który jak wiadomo jest wkręcony w skrzyni biegow. Wiec po zakupie czujnika został wkręcony w odpowiednie dla niego miejsce, swiatla zaczely się zapalac po wrzuceniu biegu wstecznego i wszystko na pierwszy rzut oka wygladalo swietnie! Idac dalej auto przez następne 2 dni było użytkowane z malym mankamentem mianowicie biegi wchodzily coraz ciężej az w pewnym momencie po wrzuceniu Trojki nie moglem z powrotem zredukować na luz... zjechałem na pobocze i po krotkiej walce z dzwignia zmiany biegow doszedłem do wniosku ze wykrece czujnik wcześniej zamontowany, co w rezultacie pomoglo bo bieg wyskoczyl na luz. Pocałym incydencie jedynka ciężej wchodzi, czasami trzeba jej poszukać i za drugim podejściem wskoczy idealnie. Czujnik został przez jednego gościa wkręcony na kilku podkładkach tylko żeby zatkac dziure, a swiatla nadal nie swieca bo nie jest podlaczony;/

Czy ktoś wie dlaczego tak się stało?? Jak temu zaradzić?? Mieszkam w angli byłem u kilku [niby] mechanikow to jeden nawet powiedział ze skrzynia do wymiany, inny ze jakies wodziki, sam nie wiem. Nie jestem znawca w temacie mechaniki dlatego pomyslalem ze może na jakims forum ktoś będzie mogl pomoc!



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Post autor: marcin7x5 » pt sty 25, 2013 11:35

cZy kupiłeś czujnik oryginał czy jakis zamiennik?



cubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 24, 2013 18:54

1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Post autor: cubas » pt sty 25, 2013 20:32

zamiennik niestety;/



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Post autor: marcin7x5 » wt sty 29, 2013 13:41

Porównaj oba czujniki czy są identyczne pod względem wymiarów, ksztaltów itd. Byc może ten zamiennik nie jest od twojego modelu auta. Ja tez kiedys kupiłem zamiennik czujnika i dopiero po zamontowaniu i kilku km jazdy okazało sie, że są z nim kłopoty.



cubas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 24, 2013 18:54

1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Post autor: cubas » śr sty 30, 2013 21:27

no niestety po wymianie czujnik został wyrzucony do smieci;/
a ma ktoś jakas rade jak naprawić ta usterke, wymiana wodzików, nie wiem jakas regulacja czegos pomoze w przywróceniu dawnej sprawności biegow ??



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.6 SR problem z biegami po wymianie czujnika wstecznego

Post autor: marcin7x5 » czw sty 31, 2013 13:12

Poszukaj gdzieś na szrotach uzywki ori czujnika. Wkręc i zobacz czy będzie ok. Jak nie to trzeba cos pogrzebac w skrzyni.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości