Brak kierunkowskazu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Brak kierunkowskazu

Post autor: LopezoS » śr sty 30, 2013 00:15

Witam :) Otóż mam od 2 dni pewien problem w mojej borze, a mianowicie nie mam lewego kierunkowskazu . Niby przerywacz "cyka" ale tak szybciej a kierunku nie ma, nawet strzałka na blacie nie miga, a jak włącze awaryjne to świecą się wszystkei lampki, więc nie wiem o co chodzi czy to wina przełącznika czy moze przerywacza ? Myślałem ,ze to bezpiecznik, ale zmieniłem i jest to samo . Czekam na pomoc z waszej strony :) Pozdrawiam :)


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Brak kierunkowskazu

Post autor: wojtas46 » śr sty 30, 2013 07:21

LopezoS, winny może być przerywacz , jest zespolony z włącznikiem awaryjnych , dobrze jeśli mógłbyś podmienić od kogoś w celu sprawdzenia



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Brak kierunkowskazu

Post autor: LopezoS » pt lut 01, 2013 19:26

Hm.. nie no przzerywacz raczej dobry bo w prawo działą.. słyszałem od kolegi, że jakieś styki mogły sięzabrudzić i wystarczy WD-40 , ale pytanie gdzie te styki !? :P


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak kierunkowskazu

Post autor: Zico63b » pt lut 01, 2013 20:27

Nie - Koledzy, diagnozę stawiacie (by użyć gwarowego określenia) od d... strony...
*) Po pierwsze - czy wszystkie żarówki są właściwej mocy?
*) Po drugie - czy nie ma włożonych LED'ów?
*) Po trzecie - co dzieje się, jak świecą żarówki po KAŻDEJ stronie w trybie "kierunkowskazy" a jak w trybie "awaryjne"?
Po odpowiedzi na te trzy pytanka - można dalej myśleć.
A ze stykami to chodzi o styki w przełączniku na kierownicy (tzw. "manetkach") i w samym włączniku/przerywaczu awaryjnych.



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

Brak kierunkowskazu

Post autor: LopezoS » pn lut 04, 2013 21:32

Ad1. Tak wszystkie żarówki są właściwiej mocy nic od momentu kupienia nie było zmienane :)
Ad2. Nie wszystkie lampy są ori :) Jedna z przodu była wymieniana, ale jest wszystko ok i żarówki są te same :)
Ad3. W trybie "kierunkowskazy" prawa strona miga normalnie i jest normalny dźwięk przerywacza takie "cyk-cyk" po lewo natomiast nie świeci żadna żarówka , nawet kontrolka na zegarach w dodatku przeywacz wydaje z siebie szybki dźwięk "cykcykcykcyk". W trybie "awaryjne" wszystkie migacze działająjak powinny raze mz dźwiękiem przerywacza :)

Co do styków jak się tam dostać ? Trzeba obudowe z kierownicy zdjąc czy jak ? :)


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak kierunkowskazu

Post autor: Zico63b » wt lut 05, 2013 02:26

To najprawdopodobniej styki w manetce czyli przełączniku na kierownicy.
"Partyzanckim" sposobem jest psiknięcie tego nieszczęsnego WD w szczelinę miedzy częścią ruchomą a nieruchomą przełącznika. A "nieszczęsnego" - bo zawiera on silikon i po odparowaniu substancji czyszczących (to fakt, ma takie), pozostaje silikon do którego lepi się później brud. Lepsze są preparaty przeznaczone specjalnie do styków elektrycznych. Ja używam Duńskiego Kontakt 60, ale mogą być i inne.
Fachowym zaś sposobem jest rozbiórka przełącznika; tylko gdy wykonujemy to po raz pierwszy - warto wpierw kupić kolejny i jego zamontować a reanimację obecnego przeprowadzić na spokojnie i mieć go na zapas.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości