Warkot przy odpalaniu 1.2TSI

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomvideo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 28, 2011 21:28

Warkot przy odpalaniu 1.2TSI

Post autor: tomvideo » sob sty 26, 2013 00:27

Witam
Czytając forum i przeglądając internet z tego co się zorientowałem jeśli występuje problem z rozrządem (łańcuch ,napinacz ) to dzieje się tak na zimnym silniku.(warkot ,chałas)
U mnie czasami przy zapalaniu auta słychać warkot co dziwne nie na zimnym silniku tylko jakiś czas po postoju np: 30min ,60min.
Dzwoniłem w tej sprawie do ASO i pan powiedział ,że w tym modelu obiawiają się dwa warkoty- pochodzące z okolic rozrządu ( ale to na zupełnie zimnym motorze) .Drugi warkot jest związany z turbiną? zaworem turbiny ? coś takiego .
Istnieje taka dolegliwość?

Problem w tym ,że czasami można jeździć cały dzień i wszystko jest wporządku a czsami 2 odpalenia pod rząd coś za warczy.
Nie wiem co zrobić czy jeszcze pojeździć aż się nasili czy oddać auto na gwarancji do ASO ,gdzie pewno stwierdzą że jest ok .



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Warkot przy odpalaniu 1.2TSI

Post autor: bo3ek » sob sty 26, 2013 00:42

Widzialem kiedys program na tvn turbo wlasnie dotyczacy silnika tsi od vw i byl identyczny problem. Jedne ASO wymienialy to gwrancyjnie a inne migaly sie od tego. Ogolnie jest to wada tego silnika i wydaje mi sie ze chodzi o tarcie lancuszka rozrzadu o elementy obudowy... jesli jest gwarancja to bym nie czekal tylko pojechal z tym do nich. Oni na bank znaja problem bo Twoja sytuacja to nie wyjatek.

Pozdrawim i powodzenia!

Wysłane z mojego NEXO 3G za pomocą Tapatalk


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Warkot przy odpalaniu 1.2TSI

Post autor: silent_rob » pn sty 28, 2013 12:02

łańcuch albo wariator faz rozrządu


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Warkot przy odpalaniu 1.2TSI

Post autor: marcin7x5 » wt sty 29, 2013 14:57

Jest jakaś akcja serwisowa związana z podkładką turbiny czy jakoś tak oraz ze zmianą oprogramowania/sterowania właśnie w silnikach 1,2tsi



ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości