po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kisiel19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 09, 2011 22:54

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: kisiel19 » ndz sty 06, 2013 21:35

witam
Mam taka sprawę mam golfa 3 1.9 td w tamtym roku mechanik wymienił mi sprzęgło na nowe i krzywo przykręcił kolo zamachowe jeździłem tak tydzień i zrobił ze było dobrze a po jakimś miesiącu sprzęgło zaczęło się ślizgać jeździłem tak jakiś czas i ten mechanik powiedział ze jest uszczelniacz na wale walnięty i to dlatego się ślizga wymienił niby na nowe sprzęgło i po 3 tyg znowu zaczęło się ślizgać co to możne być



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: muszkatobiasz » ndz sty 06, 2013 22:42

Zmien mechanika a problem ustopi bo jeśli koło zamachowe było krzywo przykręcone to niewiem jak to zrobił a po drugie takie by były drgania że silnik by się rozpadł!



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: rysiektr » wt sty 08, 2013 13:30

Krzywo przykręcił koło zamachowe ?? Nie wiem jak on to zrobił ale zmień mechanika :banghead: jeśli oring był walnięty to powinien go wymienić od razu jak widzi, że jest wywalony, koszt nie duży a nie trzeba kolejny raz skrzyni zdejmować.
kisiel19 pisze:wymienił niby na nowe sprzęgło i po 3 tyg znowu zaczęło się ślizgać co to możne być
wymienił Ci znowu sprzęgło ? Na własny koszt ? Czyli wymienił Ci raz sprzęgło na to, które mu przywiozłeś ale krzywo dokręcił zamach, później rozebrał znowu i dokręcił zamach, później rozebrał znowu wymienił oring i sprzęgło i po 3 tygodniach znowu się ślizga ?
Jeśli tak to albo nie wymienił oringu albo olej cieknie Ci z oringu wałka w skrzyni albo zacieka po bloku silnika np: z pod pokrywy zaworów... generalnie zmień mechanika na kogoś kto robi porządnie. Który przejrzy Ci wszystko i zrobi jak należy bo ten to raczej naciągacz...


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

kisiel19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 09, 2011 22:54

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: kisiel19 » śr sty 09, 2013 12:38

zapłaciłem mu tylko na oring a wszystko inne na własny koszt ,znajomi mówili ze koleś jest bardzo dobrym mechanikiem.
A kolo zamachowe jak patrzyłem przez ten korek w skrzyni to kolo było widać ze krzywo się kreci sam w szoku bylem bo ponoc nie da rady tego źle przykręcić .
A co do sprzęgła jutro jadę do niego i tym razem jest to niby wina linki bo jest z samo regulacja i założy zwykłą jak będzie oki zapłacę za linkę a jak nie to dalej będzie wymieniał sprzęgło na nowe



kisiel19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 09, 2011 22:54

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: kisiel19 » śr sty 09, 2013 12:39

zapłaciłem mu tylko na oring a wszystko inne na własny koszt ,znajomi mówili ze koleś jest bardzo dobrym mechanikiem.
A kolo zamachowe jak patrzyłem przez ten korek w skrzyni to kolo było widać ze krzywo się kreci sam w szoku bylem bo ponoc nie da rady tego źle przykręcić .
A co do sprzęgła jutro jadę do niego i tym razem jest to niby wina linki bo jest z samo regulacja i założy zwykłą jak będzie oki zapłacę za linkę a jak nie to dalej będzie wymieniał sprzęgło na nowe



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: grandi » śr sty 09, 2013 13:07

Masz linkę z samo regulatorem jeśli tak a nie umiał jej zamontować to było powodem


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

kisiel19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn maja 09, 2011 22:54

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: kisiel19 » pt sty 11, 2013 15:43

Niby umie zamontować ta linkę ale po poniedziałku się okaże co ty było



LittleBug
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 11, 2013 11:46

po wymianie slizga sie sprzeglo golf 3

Post autor: LittleBug » wt sty 29, 2013 13:12

Peknięty oring na wale - sprzęgło się ślizga, czyli olej ciekł na sprzęgło. Więc sprzęgło się już nie nadaje do użytku.
Co więcej, przykręcił krzywo koło?
Więc z kołem też jest już problem.
Niech Ci mechanik kupi teraz nowe koło i nowe sprzęgło...innego rozwiązania nie widzę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości