Coś nie tak z moim MK IV 1.9 TDI 90KM

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golf IV SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 21, 2013 19:55

Coś nie tak z moim MK IV 1.9 SDI 70KM

Post autor: golf IV SDI » czw sty 24, 2013 19:47

Witam po raz kolejny nadal mam problem z cofającym się paliwem wymieniłem nowy zawór na filtrze paliwa ale nadal zaciąga powietrze czy możliwe że pompa nie dostała paliwa i ją strzelił szlag bo z tego co wiem jest smarowana paliwem czy ktoś miał taki przypadek bo nie wiem czy kupować drugą pompę wtryskową i ładować się w koszta, czy może to wina pompy w zbiorniku ale nigdy nie było jeżdżone na rezerwie więc powietrza nie zassała .Proszę o pomoc bo nie wiem co robić :rozpacz:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Coś nie tak z moim MK IV 1.9 TDI 90KM

Post autor: wesol » czw sty 24, 2013 22:34

w tym silniku pompy nigdy nie bylo w baku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

golf IV SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 21, 2013 19:55

Re: Coś nie tak z moim MK IV 1.9 TDI 90KM

Post autor: golf IV SDI » sob sty 26, 2013 13:58

wesol pisze:w tym silniku pompy nigdy nie bylo w baku.

Witam chodziło mi o tą pompę z pływakiem w zbiorniku ona chyba działa na zasadzie ssania przez pompę wtryskową wczoraj ją wyjołem z baku i była trochę zasyfiona przeczyściłem opróżniłem bak zalałem świeżym paliwem i jak na razie auto chodzi :okej: mam nadzieje , że to była przyczyna moich problemów. Będę informował co dalej dzieje się z mim mobilem , ewentualnie nadal będę was gnębił pytaniami :panna: co może być jeszcze nie tak :?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Coś nie tak z moim MK IV 1.9 TDI 90KM

Post autor: wesol » sob sty 26, 2013 15:38

w baku nie ma zadnej pompy. Tam jest tylko plywak do pomiaru paliwa w baku oraz smok i kawalek wezyka. Pompa wtryskowa ktora jest na silniku sobie poprostu zaciaga paliwo z baku. Jak wiemy zawsze jest ciezko zassac a łatwo tloczyc wiec dlatego tez sa te problemy. Na naszej planecie przy standardowym cisnieniu atmosterycznym taka ciecz jak woda mozna zassac z okolo 8-9 metrów wysokosci wyzej sie nie da chocby nie wiem co. Jesli bedzie tą ciecza np rtec to nawet z metra jej nie zasiagnie zadna pompa. Tloczyc mozna na rozne wysokosci nawet i na 30 czy 50 metrów a nawet i wyzej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

golf IV SDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sty 21, 2013 19:55

Coś nie tak z moim MK IV 1.9 TDI 90KM

Post autor: golf IV SDI » pn sty 28, 2013 19:58

Witam ponownie jak pisałem wcześniej autko po wyczyszczeniu tego pływaka i całego smoka jak nazywa to mój przed mówca (ja nie znam fachowej nazwy tego urządzenia) autko śmiga jak należy więc jeżeli ktoś ma takie problemy jak miałem ja polecam spróbować wyczyścić zbiornik smok i świeże paliwo :okej:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Coś nie tak z moim MK IV 1.9 TDI 90KM

Post autor: wesol » pn sty 28, 2013 21:47

nazywa sie to koszyk z plywakiem. Czasami jest tam pompa jeszcze a czasami jej tam nie ma.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości