Kontrolka od temperatury

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Contritio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 23, 2013 23:36

Kontrolka od temperatury

Post autor: Contritio » śr sty 23, 2013 23:45

Witam
Wczoraj odpalając autko zaczeła mrygać kontrolka od temperatury oleju, chyba dobrze to opisuje gdyż nie mam do końca pewności, czy to jest to.
Ukazując na fotografi niżej jaką znalazłem w internecie, przedstawię.
Obrazek
Chodzi dokładnie o tą małą diodę u góry która jest przy tym wskazniku.
Proszę wiec o pomoc, czy jest to coś poważnego i co należałoby z tym zrobić?
Czasami jak jadę samochodem to akurat nie świeci, jednak gdy samochód postoi dłużej to już się ukazuje.
Czasami również podczas grzania świec zapali się i przestanie a potem znowu się pojawi.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kontrolka od temperatury

Post autor: Paweł Marek » czw sty 24, 2013 00:41

nie oleju tylko cieczy chłodzącej. Czujnik w króćcu wychodzącym z głowicy sprawdź czy kabelek nie spadł i nie styka do masy, zobacz czy jest dość płynu jeśli jest czujnik w zbiorniczku, opisz jak zachowuje się wskazówka przy kontrolce czy działa normalni czy wychyla się na maks w prawo zaraz po odpaleniu. Zobacz do skrzynki czy masz przekaźnik 42 lub 43


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Contritio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 23, 2013 23:36

Kontrolka od temperatury

Post autor: Contritio » czw sty 24, 2013 13:52

A gdzie znajduje się ten zbiorniczek od cieczy chłodzącej? Jestem całkowitym laikiem i się nie znam. Wskazówka nie przechyla się w ogóle na prawo, dopiero gdzieś tak po 5-10 minutach jazdy drgnie w prawo.



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Kontrolka od temperatury

Post autor: artur_n » czw sty 24, 2013 14:20

Zobacz:

Obrazek

Żółty zbiorniczek jest od cieczy chłodzącej.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Contritio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 23, 2013 23:36

Kontrolka od temperatury

Post autor: Contritio » czw sty 24, 2013 22:28

A więc sprawdziłem stan płynu i jest w normie. Sprawdziłem również to miejsce i nie zauważyłem jakiś wycieków czy też innych dziwnych zachowań choć nie wiem do końca czy to to. Kolega co przedstawił wyżej owe zdjecie układów akurat jest inne niż u mnie w aucie. Kontrolka zapala się dość chaotycznie, dziś np w ogóle podczas jazdy się nie ukazała a potem po podczas kolejnej jazdy po 3 minutach się zapaliła. Chciałbym zapytać co powinienem uczynić ogólnie oraz czy mogę z tym normalnie jezdzić? Zagraża to bezpieczeństwu jazdy?



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Kontrolka od temperatury

Post autor: artur_n » pt sty 25, 2013 12:07

A jak zachowuje sie wskazówka? Sprawdź czy samochód się poprawnie nagrzewa czyli po przejechaniu kilkunastu km wąż dolny i górny od chłodnicy są gorące.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Contritio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 23, 2013 23:36

Kontrolka od temperatury

Post autor: Contritio » sob sty 26, 2013 20:31

Wąż dolny jest ciepły o ile to ten a ten górny natomiast nie. Chciałem oznajmić iż kontrolka już nie ukazuje się, wyglada jakby problem sam się naprawił. Wskaźnik natomiast jakoś zbytnio nawet do połowy nie dochodzi podczas jazdy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości