Problem z otwarciem klapy bagażnika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

norisknofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 23, 2013 18:12

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: norisknofun » śr sty 23, 2013 21:52

Otóż problem wygląda tak, iż klapa bagażnika nie chce się otworzyć, zamek jest w pozycji pionowej i nie mogę przekręcić go kluczykiem, nie robię tego na siłę aby nie złamać kluczyka. Samochód stoi w garażu, psikałem odmrażaczem i wd40 ale to nic nie dało. Nie wiem kiedy był ostatnio otwierany, gdyż jestem świeżo po zakupie tego auta. Czy istnieje możliwość otworzenia go od środka?



Awatar użytkownika
bolsfanwk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 24, 2010 19:02

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: bolsfanwk » śr sty 23, 2013 22:32

nie wiem jak tam w Twoim przypadku wygląda ta klapa,

ale możesz spróbować odkręcić plastik przykręcony na klapie bagażnika od strony wewnętrznej,
pewnie nie uda Ci się go całkowicie odkręcić, ale może uda się odkręcić wszystkie śruby mocujące go na środku,
wsadzić tam rękę pod niego i dostać się do zamka bagażnika, i tam pociągnąć za jakieś cięgło...
ja tak kiedyś w passacie b5 walczyłem z tylną klapą i udało się :)



norisknofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 23, 2013 18:12

Re: Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: norisknofun » czw sty 24, 2013 00:51

Udało się, położyłem tylne siedzenia, zdjąłem zatrzaski z plastiku maskującego i pociągnąłem za cięgno. Niestety zamek stoi, popsikałem go od środka wd40 ale to chyba nie pomoże, jutro spróbuje go wykręcić.



Awatar użytkownika
bolsfanwk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 24, 2010 19:02

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: bolsfanwk » czw sty 24, 2013 16:30

jak Ci coś tam w środku zamarzło, bo nie masz garażu, i auto stoi na polu, to możesz spróbować suszarką nagrzać zamek, i próbować otworzyć
chyba że się w nim poprostu zużyło i rozleciało w środku.



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: anaba255 » śr lut 06, 2013 19:42

Moze kluczyki byly dorabiane i nie pasuja, pytales poprzedniego wlasciciela? Sprubuj po wlorzeniu kluczyka do zamka poruszac nim i przekrecic, u mnie jak sie czasami zacina to pomaga, lata robia swoje. W ostatecznoisci zostaje dorobienie wkladki pod kluczyk, lub kluczyka pod wkladke.



norisknofun
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 23, 2013 18:12

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: norisknofun » czw mar 14, 2013 12:08

Na razie zamek wyjąłem, jak już golf będzie jeździł pobawię się z tym, opcja dorobienia kluczyka odpada, gdyż chce mieć 1 kluczyk do stacyjki i do zamków. Da się ten zamek rozebrać?



anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Problem z otwarciem klapy bagażnika

Post autor: anaba255 » pt mar 15, 2013 22:24

Dajesz do zakladu zajmujumacym sie dorabianiem kluczy, dorobia Ci wkladke pod klucz, ten sam co do stacyjki czy drzwi. Nowe zamki jeszcze niedawno byly dostepne w ASO w przyzwoitej cenie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości