vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: JKrzysiek » ndz sty 20, 2013 16:34

Witam

Mam problem z autem. Jeździł i nagle przestał. Bez ostrzeżenia' po zatrzymaniu sie na rondzie zgasł i już nie odpalił. Myślałem, że to może coś z gzem, bo miałem dwz dni wcześniej zderzenie w okolicy wlewu gazu. Serwis stwierdził jednak, że gaz jest ok (badanie odbyło się, gdy auto jeszcze jeździło).
Rozrusznik działa, kręci. Kolega mówi, że iskra jest, ale słaba. Ponoć nie słychać pompki paliwa. Chcieliśmy to sprawdzić,ale nie udało sie znaleźć 'wejścia'. Znajomy sprawdzał pod tylną kanapą, tamtędy ponoć można sie do pompki dostać. Cewkę zapłonową wymieniałem w zeszłym roku.
No i teraz najgorsze - podobno to może być uszkodzony immobilizer.

Czy wada immobilizera dałaby podobne oznaki? Jak to można sprawdzić bez fachowego warsztatu? Czy ktoś może mi powiedzieć jak się dobrać do pompki?

Piszę w tym dziale, bo niea jestem pewien jaka jest przyczyna, a silnik nie chodzi, więc traktuję to jako usterkę mechaniczną :-)



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: KurierOPL » ndz sty 20, 2013 21:34

sprobuj odpalic go na samym gazie , czyli kabel dajesz do plusa na aku a drugi koniec na ( zazwyczaj niebieski kabel , chyba , ze ten kto montowal dal inny kolor ) cewke gazowa , i w momencie jak przylozysz , niech ktos inny odrazu reci rozrusznikiem i prubuje odpalic , musisz tak dlugo trzymac ten kabel jak dlugo bedziesz chcial zeby chodzil , co do pompu to jest w bagazniku po prawej stronie za oparciem , pod okraglym , ok 25 cm dekielkiem mocowanym na 3 wkrety



JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: JKrzysiek » pn sty 21, 2013 11:36

Dzięki za odpowiedź.
Kolega, który mi pomaga, próbował sprawdzić czy silnik pali, wstrzykując WD 40 wprost do dojścia powietrza (z pominięciem filtra). Zdaje się, że gdyby wszystko z zapłonem było ok, to powinien się "odezwać". Próbowałem też odpalać na gazie poprzez przytrzymanie przycisku przełączania gaz/benzyna. Tak to działa w tym systemie.
Nic z powyższego nie działa. Wymieniliśmy też kopułkę rozdzielacza wraz z palcem na zestaw, który na pewno działa, ale i to nie pomogło.



Awatar użytkownika
KurierOPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr mar 23, 2011 09:34
Lokalizacja: Opolskie

Re: vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: KurierOPL » pn sty 21, 2013 20:22

sciagnij srodkowy kabel z kopulki i daj do masy , niech kolega kreci , zobaczysz czy leci iskra czy nie , jak nie leci to cewka lub halla , najlepiej wykrec wszystkie swiece , pozapinaj kable WN i poloz je kolo gniazd w glowicy , a kolega niech kreci , i bedziesz widzial czy jest iskra czy nie , a po drugie sprawdzcie ta pompe paliwa , na gazie wkoncu tez nie odpala ?



JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: JKrzysiek » pn sty 28, 2013 13:28

Witam

Dzięki za zainteresowanie.
Sprawa wygląda tak, że iskry nie ma (ale kopułka rozdzielacza i palec, ponoć nie wyglądają ciekawie). Co się zaś tyczy pompki, to sprawdzaliśmy pod tylnym siedzeniem. Dno bagażnika wyłożone jest styropianem, ale zdaje się, że został on tam ułożony przy okazji montażu zbiornika gazu.
Chyba go zaciągnę do jakiegoś elektryka, bo brak samochodu staje się dokuczliwy :/



JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: JKrzysiek » pn sty 28, 2013 16:23

Dowiedziałem się dziś, że powodem może być "czujnik uderzeniowy". Ponoć niektóre auta mają wmontowany czujnik, który odcina paliwo w przypadku zderzenia. Co ciekawe, może nie zadziałać od razu.
Pytanie właściwe: czy Vento GLX 1,8 kat. z 1996 ma taki czujnik (a jeśli tak, to gdzie go szukać)?
Gdzieś znalazłem informację, że VW nie montuje takich rzeczy, ale na Allegro można to kupić (może to tylko zbieg okoliczności i pod tą nazwą sprzedają inne urządzenie).



JKrzysiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 12:19
Lokalizacja: Chełm

vento glx 1,8 kat. z gazem - nie pali

Post autor: JKrzysiek » sob lut 02, 2013 23:52

Kryzys zażegnany. Okazało się, że to cewka zapłonowa. Do tego wymiana kopułki i palca... i działa :)

Dzięki za porady



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości