zablokowany impulsator w skrzyni biegów

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

zablokowany impulsator w skrzyni biegów

Post autor: Fastener » śr sty 16, 2013 19:10

Gdy dzisiaj wyciągałem impulsator ze skrzyni ułamała się jego górna część,a dół został i takim sposobem nie wiem jak to wyciągnąć próbowałem już od dołu i od góry jednak ani drgnie... Może ktoś już miał taki problem ? czy można jeździć z taką połową bez ryzyka, że nic się nie stanie ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14203
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

zablokowany impulsator w skrzyni biegów

Post autor: Michał_1977 » pt sty 18, 2013 17:30

Fastener, z impulsatorem jest podobnie,jak ze ślimakiem dla linki.
Musisz dokładnie oczyścić wszystko wokół i małym śrubokrętem dookoła podważać.Z wierzchu jest luźna blacha (chyba,bo przy lince jest),pod blachą jest guma i metalowy nieduży kołnierz tulei,która wchodzi w kadłub skrzyni.
Zapewne to ona jest zapieczona i tak trzyma :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

zablokowany impulsator w skrzyni biegów

Post autor: Fastener » pt sty 18, 2013 21:09

w Mk4 bez demontowania ciężki dostęp do tego miejsca... ledwie mieści mi się ręka. No właśnie oparł się na tej uszczelsce i tak jakby go zassało, bo cholernie mocno trzyma ... Przecież nie będę demontował działającej skrzyni biegów dla takiej głupoty... Dodam, że oryginalny impulsator mogłem wkładać i wykładać zaś zamiennik nie wytrzymał 40 kilometrów i przestał działać ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości