uniwersalny pilot do alarmu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomik109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 08:30
Lokalizacja: gliwice

uniwersalny pilot do alarmu

Post autor: tomik109 » sob sty 12, 2013 17:20

Witam rozsypal mi sie pilot z alarmu tnz obudowa alarm sie uzbraja ale nie chce sie rozbroic a nie mam drugiego pilota widzialem na alegro takie uniwersalne piloty czy to bedzie dzialalo i da sie przestroic mojego pilota na ten uniwersalny ?dzwonilem do warsztatu gdzie zakladaja alarmy przedstawilem sprawe i powiedzieli ze wymienią centralke i po sprawie tylko cena duza co lepiej uniwersalny pilot czy wymienic centralke?



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

uniwersalny pilot do alarmu

Post autor: devill4 » ndz sty 13, 2013 14:05

Zaczerpnięte z innego forum
żeby taki pilot uniwersalny zadziałał trzeba najpierw znać częstotliwość na jakiej pracuje system alarmowy. Rozpiętość jest dość duża od 308 MHz do 433,2 MHz (ta częstotliwość obowiązuje od 2004 r. w momencie wejścia do UE i jest przeznaczona tylko dla alarmów samochodowych). Zmiana częstotliwości pilota o ok. 2-3 MHz to utrata zasięgu o około 3-4 metry. Także jeżeli rozjazd częstotliwości będzie o np. 10 MHz pilot nie da rady skomunikować się z centralą. Następnie trzeba się dowiedzieć czy dany alarm jest z kodem stały, zmiennym, lub dynamicznie zmiennym (tzw. Q-lock). Pilot uniwersalny będzie pasował tylko do alarmu z kodem stałym - a tych jest bardzo mało na rynku.
Kupno pilota takiego samego albo wymiana centralki.



Awatar użytkownika
tomik109
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 08:30
Lokalizacja: gliwice

uniwersalny pilot do alarmu

Post autor: tomik109 » ndz sty 13, 2013 17:45

ok dzieki zdecyduje sie na wymiane centralki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości