wlasny wzor podsufitki

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

szuwar87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob gru 01, 2012 21:39
Lokalizacja: Wrocław

wlasny wzor podsufitki

Post autor: szuwar87 » ndz gru 30, 2012 16:35

witam,
chcialbym wymienic podsufitke w swoim golfie. dobranie koloru nie bedzie problemem - ciemny niebieski/granatowy. problem mam ze wzorem, ktory chce naniesc na sufit - beda to male "znaczki" i obwodka, kolor bialy, cos w ten desen:
Obrazek
zamawial ktos podsufitke z wlasnym wzorem? czy to mozliwe? a moze da sie naniesc sama grafike z pomoca szablonu? jezeli tak, to jaka farba bedzie najlepsza? oczekuje dobrej jakosci (czyt. bezproblemowe czyszczenie, trwalosc, dlugowiecznosc, brak rozmazan...)
na jaki koszt powinienem sie przygotowac (material + robocizna)? rozlozyc samodzielnie material nie bedzie latwo, tak wiec trzeba bedzie znalezc tapicera...
co zrobic z plastikami? teoretycznie moga zostac jakie sa, czyli szare... ale czy nie lepiej je pomalowac? tylko tutaj bedzie problem z ogarnieciem tego w domowych warunkach, musi to jakos wygladac i trzymac sie kupy. oddac do malowania? zapewne niemale pieniadze bede musial przygotowac...
no i podstawowe pytanie: czy w ogole da sie/jest sens bawic sie w taki mod?

mam kilka pomyslow na dodanie kapki stylu do golfiny imieniem Leszek, jak bedzie widac rece i nogi pochwale sie modami w odpowiednim dziale :)

ps. sry za brak polskich znakow i wielkich liter.



pimadoddz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 06, 2012 18:24
Lokalizacja: DDZ

wlasny wzor podsufitki

Post autor: pimadoddz » wt sty 01, 2013 13:24

Najlepiej kupić materiał pod podsufitkę cena ok. 20-30 pln za mb, nie wiem czy dostaniesz w takim ciemnym niebieskim, co do wzoru to chyba tylko sitodruk na tkaninie cię ratuje. Wada jest taka że przy przyklejaniu tkaniny na podsufitkę może troszkę się rozciągnąć, co może mieć wpływ na tą grafikę, będzie nie równa. Sitodruk jest także robiony farbą która z czasem podczas czyszczenia może się skruszyć. Co do plastików są teraz w ofercie specjalne farby w aerozolu do plastiku, solidne i trwałe, tylko dobrać kolor.



szuwar87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob gru 01, 2012 21:39
Lokalizacja: Wrocław

wlasny wzor podsufitki

Post autor: szuwar87 » wt sty 01, 2013 20:38

jezeli chodzi o kolor to spoko, da się dobrać. nad sitodrukiem czy innymi 'wprasowankami' myslalem, ale raczej nie bedzie to trwale - jak tu wyprac pozniej sufit? no i do tego 'plastikowo-gumowe' nadruki na wlochatym materiale nie beda wygladaly zbyt dobrze... tak mi sie przynajmniej wydaje, chociaz chetnie bym zobaczyl zdjecia jezeli ktos tak robil. podzwonie po zakladach zajmujacych sie tapicerstwem samochodowym, moze jakies pomysly beda mieli - ale zapewne niemale pieniadze musialbym wylozyc, stad wolalbym samym materialem zajac sie sam i ewentualnie oddac do oklejenia elementy - sam chyba nie podolam :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości