wymiana radia z betta na gamma oraz przepinka glosnikow

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

wymiana radia z betta na gamma oraz przepinka glosnikow

Post autor: piotrek1255 » pt gru 28, 2012 11:33

Witam , zakupilem radio gamma obecnie w borze mam beta , poniewaz dodajac glosniki do tylu w drzwi elektryk musial podlaczyc szeregowo z przednimi glosnikami i przy tym radiu beta glosniej ciezko sluchac ponirwaz trzeszcza wiec chcialem troche poprawic i kupilem ta gamme ze wzgledu na cztery wejscia na glosniki , chodzi teraz o wymiane tego radia z bety na gamme , wiem , ze to banalne tylko nie wiem jak teraz rozlaczyc te tylne glosniki przy kostce przy radiu i wpiac do gammy aby byly wszystkie oddzielnie tak jak powinno byc , jezeli ktos moze prosto mi to wytlumaczyc to prosze o porade i z gory dziekuje



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

wymiana radia z betta na gamma oraz przepinka glosnikow

Post autor: Kamel » pt gru 28, 2012 14:03

piotrek1255 a ten elektryk to gdzie wpinał Ci się z tymi tylnymi głośnikami?
Dopiął się przy samym radiu czy może gdzieś "po drodze"?

Najlepiej byłoby gdybyś zlokalizował miejsce wpinki tyłu i doprowadzić instalację przodu do stanu sprzed tego jego "moda".
Jak doprowadzisz przód do stanu używalności to jeśli przewody od tyłu idą do samego radia to wepnij je w odpowiednie piny kostki ISO, a jeśli są to jakieś wpinki "po drodze" to pociągnij nowe przewody od radia do głośników.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

piotrek1255
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: pn maja 31, 2010 10:05
Lokalizacja: Wojnicz
Kontakt:

wymiana radia z betta na gamma oraz przepinka glosnikow

Post autor: piotrek1255 » pt gru 28, 2012 14:33

kable od tylnych glosnikow sa polaczone z kablami od przednich glosnikow i wpiete do jednej kostki wiec wystarczy te kable od tylnych glosnikow rozpiac i do wlasciwej kostki wepiac tak?



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

wymiana radia z betta na gamma oraz przepinka glosnikow

Post autor: Kamel » pt gru 28, 2012 15:43

piotrek1255 kostka głośnikowa jest jedna..
Tak więc jeśli wiesz, które przewody są od tyłu to je odepnij i przepnij do odpowiednich pinów w tej samej kostce.

Na chwilę obecną wszystko masz wpięte w wewnętrzne piny radiowej kostki ISO.
Po wypięciu przewodów od głośników tylnych musisz je wpiąć w zewnętrzne piny.

Poniżej masz schemat ISO, przy czym kostka radiowa (brązowa) będzie taka sama, a w kostce zasilającej (czarna) będziesz miał więcej przewodów. (schemat kostki powinieneś mieć opisany również na nalepce na obudowie radia).
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości