Gaśniecie podczas jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Afrojack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 03, 2012 17:19

Gaśniecie podczas jazdy

Post autor: Afrojack » wt gru 25, 2012 17:51

Witam posiadam golfa IV z silnikiem 1.6 16V 77kw/105km (nie wiem jaki kod silnika) i mam taki denerwujący problem który polega na tym że gdy silnik się nagrzeje (90 stopni) i przejechaniu ok 20km silnik przerywa na ok 1 sekunde (nie gaśnie) po przejechaniu następnego kilometra wskazówka obrotomierza spada do zera ale silnik przez jakieś 5 sekund pracuje po czym gaśnie dodam że po opadnięciu wskazówki obrotomierza zaświeca się kontrolka oleju i check po podłączeniu do kompa pokazuje kilka błędów min: błąd czujnika ciśnienia atmosferycznego, po ponownym uruchomieniu silnik pracuje normalnie bez niespodzianek. Dodam że obroty na biegu jałowym na rozgrzanym silniku wynoszą +-650obr/min i wyczuwalne są lekkie drgania na dźwigni zmiany biegów. Pomocy

Wymieniłem przewody wn i czujnik ciśnienia oleju i dalej nic, troche czytam to forum i tak sobie myśle że przyczyną może być brudna przepustnica, nie czyściłem jej nigdy autem przejechałem po kupnie 120 tys km i to szarpanie występuje od wakacji ale na początku nie gasł tylko szarpnął raz ale z czasem to się pogarszało. Od około miesiąca problem jest taki że gaśnie i moje podejrzenia są na brudną przepustnice jak sądzicie czy to może być to czy coś innego?? Dziękuje za wszelkie odpowiedzi



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Gaśniecie podczas jazdy

Post autor: JaskoDZA » śr gru 26, 2012 11:39

Skoro czujesz drgania na dzwigni zmiany biegów to silnik łapie drgania, nie przenoszą się na karoseria bo poduszki amortyzują.
Sprawdź co tutaj na ten temat piszą:) Może masz nie szczelność kolo filtru powietrza:) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216978" onclick="window.open(this.href);return false; pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Gaśniecie podczas jazdy

Post autor: Fafik258 » śr gru 26, 2012 11:42

Wyczysc przepustnice nie zaszkodzi. Świece sprawdź czy dobrze wypalone są może którąś olej zarzuca. Ostatecznie czujnik położenia wału G28



serr75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 06, 2011 22:02

Gaśniecie podczas jazdy

Post autor: serr75 » śr gru 26, 2012 12:58

Też miałem ten problem i okazało się że mam uszkodzoną pompke paliwa . Posłuchaj czy nie pracuje za głosno . Mi zaczeła strasznie szumieć aż kiedyś padła na amen. Po wyminie na pompke bosha jest cisza i problem gasnięcia zniknął.
Wesołych swiąt



Afrojack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 03, 2012 17:19

Gaśniecie podczas jazdy

Post autor: Afrojack » śr gru 26, 2012 14:02

Pompka u mnie cichutko pracuje a tak wogóle to problem nasila się średnio raz na 2 tyg najczęściej podczas jazdy po mieście przy częstym ruszaniu w trasie tylko raz zdarzyło mi się żeby zgasł ostatnio po tym zgaszeniu podczas jazdy zapaliła się kontrolka silnika która po paru odpaleniach sama zgasła. Jutro wezmę sie za czyszczenie przepustnicy myśle że może łapać lewe powitrze ponieważ jest lekka przerwa na połączeniu filtr powietrza - przepustnica pozdrawiam i wesołych świąt



Afrojack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 03, 2012 17:19

Re: Gaśniecie podczas jazdy

Post autor: Afrojack » ndz gru 30, 2012 13:40

Problem z obrotami rozwiązany :grin: mianowicie rurka odmy wywalała brudną maź do filtra powietrza i to powodowało szarpanie całym silnikiem po przeczyszczeniu obudowy filtra powietrza która była mocno zasyfiona od odmy, silnik pracuje równo i póki co nic sie nie niepokojącego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości