Ubywa płynu chłodniczego ze zbiornika maż pod korniem oleju

Tutaj piszemy o problemach dotyczących silników benzynowych

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Ubywa płynu chłodniczego ze zbiornika maż pod korniem oleju

Post autor: harvard » sob gru 22, 2012 14:10

Dolałem ostatnio trochę płynu na znacznik MAX w zbiorniku. Przejechałem ledwie 500 km i zauważyłem, że płynu jest na linii min. Pod korkiem mam żółtą papkę jednak olej jest czarny a nie kakaowy. Jeżdzę też duzo po mieście na krótkich dystansach. Nie wiem za co się zabrać teraz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Ubywa płynu chłodniczego ze zbiornika maż pod korniem oleju

Post autor: Masac81 » sob gru 22, 2012 15:45

harvard pisze:Jeżdzę też duzo po mieście na krótkich dystansach
I to może być przyczyną mazi pod korkiem wlewu oleju.Silnik nie dogrzany i nie ma jak odparować wilgoć.Znikający płyn wcale nie musi oznaczać walniętej uszczelki pg.Zacznij od zlokalizowania potencjalnego wycieku.Płyn może się sączyć delikatnie,a przy kontakcie z ciepłym silnikiem odparowywać.Posprawdzaj wszystkie połączenia węży od układu chłodzenia,przy chłodnicy,nagrzewnicy itp.To nic nie kosztuje a przynajmniej jedną usterkę wyeliminujesz :bajer:



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Ubywa płynu chłodniczego ze zbiornika maż pod korniem oleju

Post autor: harvard » sob gru 22, 2012 15:51

Czy jasny kolor oleju oznaczałby walniętą uszczelkę? U mnie jest 'normalny'.?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Ubywa płynu chłodniczego ze zbiornika maż pod korniem oleju

Post autor: Masac81 » sob gru 22, 2012 16:23

Jakbyś miał oleju koloru kawy z mlekiem to oznaczałoby jednoznacznie,że płyn miesza się z olejem.Skoro nie zmienił swojej barwy to jest czysty.Zacznij od zlokalizowania ewentualnego wycieku.Czasem jest tak,że korek zbiorniczka wyrównawczego nie trzyma ciśnienia i płyn wywala górą.Najlepiej po nocnym postoju macha w górę i zerknij na zimnym silniku czy nigdzie płyn się nie sączy.Uszczelkę pod głowicą narazie zostaw w spokoju :pub:



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Ubywa płynu chłodniczego ze zbiornika maż pod korniem oleju

Post autor: harvard » ndz gru 23, 2012 16:50

Obrazek
Obejrzałem od spodu auto i okazuje się, że w tej rurce zaznaczonej na foto poglądowym, jest dziurka. chyba spróbuje po świętach zakleić poxipolem. Chyba że znacie lepsze kleje. Zastanawiam się czy to aluminium czy stal. Może spawanie by pomogło. Węże wszędzie suche nie popękane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Benzyna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości