[mk II] wspomaganie a raczej brak

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

[mk II] wspomaganie a raczej brak

Post autor: mosquitosound » śr sie 09, 2006 20:26

witam
wspomaganie zamontowałem do swojego gofra pare dni temu, i pojawiła sie odrazu problem.
Kiedy autko stoi w miejscu wspomaganie działa(tzn kierownica się dość lekko kreci), jak już jade to kierownica chodzi ciężej niż na starej maglownicy bez wspomy, a jezeli już skrece to wogole kierownica nie odbija (jedynie kiedy skrecam w prawo to tak jakby kierownica chciała odbić na wprost ale i tak nie odbija), po prostu takie sztywne ruchy wykonuje(jade prosto lekko w bok przekrece kiere i ona w tej pozycji zostaje).nie chce po prostu odbijać i strasznie ciezko chodzi.
Dodam ze dzis regulowałem srubą na maglownicy i nic nie pomogło (odkreciłem juz ją na max ile sie dało).
chłopaki sprawa bardzo pilna. czekam na waszą pomoc.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr sie 09, 2006 22:16

mosquitosound pisze:jak już jade to kierownica chodzi ciężej niż na starej maglownicy bez wspomy, a jezeli już skrece to wogole kierownica nie odbija

A zrobiłeś po tej przekładce geometrię?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 09, 2006 22:18

Ostatnio były ze dwa tematy o tym. W sumie koledzy radzili albo regulować tą śróbą, a jeśli nie pomoże to pojeźdizć i poczekać bo powinno sie dotrzeć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » czw sie 10, 2006 07:20

pełna regulacja zawieszenia była (kąty i zbieznosc) jeżdze juz 3 dni w sumie gdzieś ok 50 km zrobiłem i dalej to samo.
Co tam moze sie jeszcze doregulować?
czy przekładniaz seata bedzie pasować?

[ Dodano: Czw Sie 10, 2006 10:56 ]
dodam jeszcze ze kierownica przy skrecaniu i prostowaniu czase pracuje takimi skokami tak jakby coś ją blokowało co jakis czas



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości