Maglownica ? Zaiweszenie ? Drążki ?Trzęsie mocno całym autem

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Żirko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 11, 2009 18:13
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Maglownica ? Zaiweszenie ? Drążki ?Trzęsie mocno całym autem

Post autor: Żirko » sob gru 15, 2012 22:29

Witajcie,

sprawa dotyczy Golfa III Variant TDI AFN, który ma nalatane 330 tys. km z czego 83 tys. w moich rękach po sprowadzeniu go z Niemiec.

To już nie są drgania, Golfik nap.. kierownicą niezależnie od prędkości, a noszenie auta na boki czują nawet pasażerowie. Wczoraj jadąc na 1 biegu bez gazu w korku spojrzawszy w lusterko cały widok latał na boki. Objawia się to szczególnie na dobrej nawierzchni, na złej lub śliskiej trochę się traci. Jadąc na wprost trzęsie niemiłosiernie, na łukach nawet na ekspresówce trzęsienie znika i prowadzi się dobrze.

Wcześniej już przy mocniejszych ruszaniach przód-tył (np. parking) lub przy wyjeżdżaniu na drogę z podporządkowanej było słychać wyraźne "puknięcie", lecz na przeglądzie nic kompletnie nie wykazało. Któraś z poduszek? Czy sprawy mogą być ze sobą powiązane?

Koła nie dawno wyważane, sprawdzane (nie przywaliłem w żaden krawężnik od tego czasu). Zawieszenie na przeglądzie 7 tys. km temu było bez zastrzeżeń, acz diagnosta nie podał konkretu, stwierdził delikatnie, że coś mu się nie widzi w kolumnie kierowniczej (jest sucha), ale na tyle mało, że nie ma kłopotu. Chciałbym jeszcze przejechać trasę 300 km na święta do Rodziców i w rodzinnych stronach wziąć się za niego, ale powoli martwię się nawet o bezpieczeństwo.

Co o tym myślicie, gdzie szukać przyczyny i czy mogę jeszcze machnąć trasę przez pół Polski? Pytajcie, aby lepiej sprecyzować sytuację.

Dziękuję z góry za pomoc!



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

Maglownica ? Zaiweszenie ? Drążki ?Trzęsie mocno całym autem

Post autor: nitrox89 » sob gru 15, 2012 22:42

Żirko, miałem taki objaw, u mnie przyczyną były padnięte przeguby zewnętrzne.


Rust is lighter than carbon fiber

Awatar użytkownika
Żirko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 11, 2009 18:13
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Maglownica ? Zaiweszenie ? Drążki ?Trzęsie mocno całym autem

Post autor: Żirko » sob gru 15, 2012 22:50

Hm.. to mnie nieco zaskoczyłeś, bo nie ma typowych objawów przegubów typu stukania ciągłego przy jeździe w zakrętach.. a jak to teraz najpewniej sprawdzić?

Chyba, że wewnętrzne przeguby, przy skrzyni, bo pamiętam, że brat w MK2 miał z nimi kłopot (po przekroczeniu 500 tys km) i też chwilami rzucało autem na boki..



ToReN
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: czw sie 02, 2012 18:01
Lokalizacja: Elbląg / Świętochłowice

Maglownica ? Zaiweszenie ? Drążki ?Trzęsie mocno całym autem

Post autor: ToReN » ndz gru 16, 2012 09:37

Żirko, mam podobny problem z tym że u mnie zaczyna się tak dziać przy prędkości już 80km/h wczesniej było tak od 100+, jadąc 130km/h nie umiem opanować auta w poniedziałek może powiedzą mi przyczynę bo jadę na wymianę osłon na przegubach i może przy rozbiórce wyjdzie to co go boli.... u mnie stawiam na wahacze albo półoś .... w poniedziałek napisze czy coś wiadomo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości