Nie gasnie kotrolka Golf V

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

amorel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:27

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: amorel » ndz lis 25, 2012 20:42

Mam golfa V 1.9 TDI i na obrotomierzu nie gasnie mi w czasie jazdy ta kontrolka
http://www.google.pl/imgres?q=kontrolka ... =108&ty=57" onclick="window.open(this.href);return false;
co to moze oznaczac?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: Mavrick » ndz lis 25, 2012 21:28

"check engine" czyli bledy w silniku. Podlacz gofera pod kompa i bedziesz wiedzial co mu dolega.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: doggie » pn lis 26, 2012 12:47

amorel pisze: co to moze oznaczac?

zapytaj górali może z pogody wywróżą albo Indian :D lub zrób tak jak napisał kolega wyżej, to będzie najlepsze wyjście :D przyczyn może być wiele, musisz znać scan błędów



amorel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:27

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: amorel » ndz gru 02, 2012 13:19

Bylrem u mechanika wyłaczyl podlaczajac komputer,ale potem znowu mi sie zapalila wiec pojechalem znowu to wyczyscil i przejechalem 100 km i znowu mi sie wczoraj zapalila
Czytalem ,ze te golfy maja filtr czasteczek stałych ,Masakra podobno wymiana tego to bardzo drogie:(Mial ktos ten sam problem?



Awatar użytkownika
markus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw sie 26, 2010 21:10
Lokalizacja: Rzeszów

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: markus420 » ndz gru 02, 2012 14:04

amorel pisze:Bylrem u mechanika wyłaczyl podlaczajac komputer
tak się problemu nie naprawi. Jakie błędy były zapisane w sterowniku?
doggie,i Mavrick, Ci już pisali bez tego tylko fusy zostają.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: doggie » ndz gru 02, 2012 16:08

amorel pisze:Bylrem u mechanika wyłaczyl podlaczajac komputer,ale potem znowu mi sie zapalila wiec pojechalem znowu to wyczyscil i przejechalem 100 km i znowu mi sie wczoraj zapalila
Czytalem ,ze te golfy maja filtr czasteczek stałych ,Masakra podobno wymiana tego to bardzo drogie:(Mial ktos ten sam problem?

ciency ci mechanicy skoro nie wiedzą że w Mk5 z 2005 roku jeszcze nie wkładali DPF-a, po drugie gdyby był DPF to się nie zapala ta kontrolka tylko albo spirala albo żółta kontrolka z tłumikiem, amorel jaki masz kod silnika?



amorel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:27

Re: Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: amorel » ndz gru 02, 2012 16:34

doggie pisze:
amorel pisze:Bylrem u mechanika wyłaczyl podlaczajac komputer,ale potem znowu mi sie zapalila wiec pojechalem znowu to wyczyscil i przejechalem 100 km i znowu mi sie wczoraj zapalila
Czytalem ,ze te golfy maja filtr czasteczek stałych ,Masakra podobno wymiana tego to bardzo drogie:(Mial ktos ten sam problem?

ciency ci mechanicy skoro nie wiedzą że w Mk5 z 2005 roku jeszcze nie wkładali DPF-a, po drugie gdyby był DPF to się nie zapala ta kontrolka tylko albo spirala albo żółta kontrolka z tłumikiem, amorel jaki masz kod silnika?
Zgadza sie nie ma on dPFA bo sprawdzalem ,ze tej kontrolki nie mam ,tylko kontrolke katalizatora,ale mechanik mi nie mowil czy mam czy nie mam DPF tylko dzis sam czytalem o tym co to moze byc i myslalem ,.ze to badziewie mam
Moj napewno ma sonde lambdade
jutro pojade do niego 3 raz teraz moze wymieni te sonde ,ale mysle ze bedzie koszt gdzies z 500 stów
Zreszta nie wiem co on zrobi



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: jameess » ndz gru 02, 2012 17:23

Łał !!!, w dieslu sonda lambda? Coś ci się chyba pokręciło. Jedź do innego mechanika a nie do tego patałacha, bo podpiąć kompa i skasować błąd to stara pupa potrafi. Nawet ci nie powiedział czego te błędy dotyczyły..............



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: doggie » ndz gru 02, 2012 18:41

jameess pisze:Łał !!!, w dieslu sonda lambda? Coś ci się chyba pokręciło. .
nie to tobie się kolego pokręciło :D



amorel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:27

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: amorel » ndz gru 02, 2012 18:48

Jutro jade do mechanika spowrotem ,Powiem ze nadal swieci i mam nadzieje, ze tym razem juz zrobi dobrze, bo czytalem na forum,ze duzo osob ,mialo z tym problemy i dopiero za ktoryms razem nawet w serwisie zrobione dobrze mieli ,a nie odrazu ,bo tam jest kilka mozliwosci ,bo mozna wymienic wszystko i sposkoj ,ale to koszty i nikt tego nie chce
Ja w ty tygodniu wydalem na mechanika 1800 zl bo rozrząd wymienialem.oleje filtry,plyn w chłodnicy ,klocki hamulcowe, pasek klinowy i jeszcze bym mogl wymieniac i przez to szlag mnie trafia ,ze te cos swieci;/ znowu kasa :banghead:
Jedyną pociechą dla mnie jest ,ze mój Tdi nie ma filtra cząsteczek stałych :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: doggie » ndz gru 02, 2012 23:56

a może zaczęło się palić po wymianie rozrządu? Może kąt synchronizacji jest poza zakresem?



amorel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:27

Re: Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: amorel » pn gru 03, 2012 20:47

doggie pisze:a może zaczęło się palić po wymianie rozrządu? Może kąt synchronizacji jest poza zakresem?
Nie to przed wymiana,Dzis zostawilem mu samochod mowil mi,ze to zrobi wyczysci znowu i cos tam zrobi
Dwa tyg temu kupielm golfa5 2005 rok tak zadowolony z niego jestem ,ze chce mi sie jezdzic caly czas,bo przesiadlem sie z golfa3 1992 :okej:



amorel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz lis 25, 2012 12:27

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: amorel » wt gru 04, 2012 17:23

Dzis dzwonił do nie mechanik,ze mam w membranie dziure koszt 400 zl z robocizną i ,że przez to kontrolka katalizatora sie właczala



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Nie gasnie kotrolka Golf V

Post autor: doggie » wt gru 04, 2012 21:55

strasznie drogo wg mnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości