Skrzynia biegów problem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

niket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 21, 2012 16:07

Skrzynia biegów problem

Post autor: niket » ndz lis 25, 2012 20:46

Witam,

Mam problem ze skrzynią biegów golf iv silnik agr skrzynia ??? (niestety nie jestem w stanie odczytać gdyż nalepka w bagażniku jest nieczytelna ) Problem z nią jest taki :
na zimnym silniku na postoju ogólnie jak auto nie jedzie biegi wchodzą czysto żadnego oporu nie ma lecz gdy jadę bieg 1 i 2 ciężko jest "wbić" najgorzej właśnie bieg pierwszy. Z tego co mi wiadomo była wymieniana już skrzynia właściciel powiedział ze jest tam dwu mas ( samochód z roku 98 z vin 99 ) ale czy jest nie wiem. Rozchodzi się w tym o to czy to jest wina tego ze się skrzynia kończy tj docisk tarcza coś innego a może trzeba dolać oleju do skrzyni ( na razie nie miałem jak sprawdzić nie mam kanału aby tam śrubę odkręcić i zobaczyć. Zauważyłem też ze jak idą linki od lewarka na końcu jest wybierak ?? takie plastikowe czarne coś i to jest połączone właśnie z dwiema linkami w srebrnej otoczce i właśnie te linki razem z tym plastikowym jest związane drutem :?

Moje pytania olej który trzeba dolać to 75W90 ? i ile tam tego wchodzi ??
Jak nazywa się ta część którą mam związaną drutem ( jakąś aukcje na allegro to wymienię od razu )
Czy miał ktoś podobny problem i wie jak to zrobić. Postaram dodać zdjęcia tego elementu

Bardzo proszę o odpowiedz gdyż dużo jeżdżę po mieście i bieg 1 najczęściej wykorzystuje na światłach głownie a to staje się nie do wytrzymania.



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

Skrzynia biegów problem

Post autor: EnejVW » pn lis 26, 2012 13:47

Powinno wejść 2l 75w90



niket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 21, 2012 16:07

Skrzynia biegów problem

Post autor: niket » pn lis 26, 2012 22:01

Ok a dalej w czym tkwi problem czy mało oleju czy skrzynia się kobczy a może ten plastik trzeba wymienic i spokój ??



Awatar użytkownika
EnejVW
Diesel Master
Diesel Master
Posty: 746
Rejestracja: czw cze 30, 2011 14:49
Lokalizacja: SCI

Skrzynia biegów problem

Post autor: EnejVW » pn lis 26, 2012 22:10

Możliwe że to wina wybieraka, bo te w IV były bardzo gówniane, i pewnie ktoś już coś przy nim grzebał, najlepiej zmień sam wybierak i zobaczysz czy to prze niego, najlepiej kup na szrocie z pewną reklamacją żeby w razie innej przyczyny można było go oddać.



niket
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 21, 2012 16:07

Skrzynia biegów problem

Post autor: niket » pn gru 03, 2012 18:48

Faktycznie to ten wybierak ktoś już nieźle kombinował bo i powiązany klejony i skręcany wkrętami no ale jest lepiej wodziki przy lewarku tez już poprawione żeby lżej działało i gitara :):) :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości