Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Post autor: czarekcw » śr maja 30, 2012 21:12

zalek017 pisze:dostałem mandat za driftowanie po parkingu;-) 300zł 0pkt
A jaki to był teren? Bo chyba na terenie prywatnym nie obowiązuje kodeks ruchu drogowego?


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Post autor: ZALEK » śr maja 30, 2012 21:21

czarekcw pisze:A jaki to był teren? Bo chyba na terenie prywatnym nie obowiązuje kodeks ruchu drogowego?
główny parking w mieście...


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Post autor: Bossman » czw lis 22, 2012 11:44

częstą sytuacją jest wręcz namawianie "klienta" aby zeznał że to nie on kierował i nie wie kto (czyli niewskazanie) bo mandacik będzie wtedy niższy o połowę np. zamiast 400 zł będzie 200 zł, byle tylko gość wpłacił kasę do kasy gminy, gość zadowolony bo punktów nie dostał a i "rabacik" na mandat jest, czyli wilk syty i owca cała, uffff jak to widzę to mnie szlag trafia ..........

sorrki za kotleta, ale pomimo niewątpliwie dużej Twojej wiedzy w temacie to akurat w tym momencie gadasz głupotki :chytry: , bo sytuacja jest odwrotna.
Nie wskazujesz kierowcy ---> nie dostajesz punktów---> mandat 2x wyższy

a nie 2x niższy jak piszesz, przeciez to nie miałoby sensu :jezor:


wpadłem na temat szukajac w necie porady, a mianowicie:

w lipcu ubieglego roku dostałem fotkę w miejscowości Kęsowo. Przyszedł papier do wypełnienia kto prowadził itd. Przyznalem się, że to ja. Nastepnie przyszedł druczek do opłacenia mandatu. Mandat opłaciłem. Nagle teraz po upływie ponad roku przychodzi do mnie szef z papierem, ze urząd skarbowy wchodzi na moją pensję!!! Przerzuciłem chałupe szukając potrwierdzenia wpłaty, niestety nie znalazłem, bo kto by do cholery pomyślał aby trzymac swistki po oplaconych mandatach nei wiadomo ile lat...tym bardziej, ze od chwili opłacenia minęło ponad rok i przez ten rok nie dostałem zadnego ponaglenia itp. Szlak mnie trafia , bo pal licho pieniadze, akurat mandat stosunkowo niewielki, ale płacenie 2 razy fiutom za to samo doprowadz amnie do ghrrrr :satan:


domyslam sie, ze nie mam potwierdzneia wplaty to płacę ciulom drugi raz??? ...w sumie juz teraz nie ja tylko pracodawca wrrr


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Post autor: iigAlisArr » czw lis 22, 2012 12:46

Brak dowodu zapłaty niestety stawia Ciebie na przegranej pozycji, ale możesz spróbować się dogadać z organem, który wystawił mandat - może pójdą jakoś na rękę. Komornik niestety doliczy koszty egzekucji i wyjdzie "drożej" niż przed egzekucją.
Bossman pisze:nie ja tylko pracodawca
Ty płacisz, bo z wynagrodzenia ściągają.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Bossman
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: sob paź 16, 2004 22:30
Lokalizacja: Lublin City

Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Post autor: Bossman » czw lis 22, 2012 12:53

Ty płacisz, bo z wynagrodzenia ściągają.
nie, no to oczywiste....chodziło mi o to ze już nie mam już mozliwosci zwlekania, wyjasniania itd poniewaz pracodawaca zaplaci a mi potrąci z wypłaty

dogadac się z Gminą będzie ciezko. Kiedy przyszło mi zdjecie to 2 dni non stop wydzwaniałem zeby wysałc faks, wkoncu poszło mailem. teraz próby dodzownienia sie tez spaliły na panewce, wysłałem dziadom maila ale od tygodnia zero odzewu. Masakra. Teraz nauczka na przyszlosc, zalozyc teczke z potwierdzeniami opłaconych mandatów :goof:


https://www.facebook.com/BadPhotographer?ref=hl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Niezapłacony mandat- Sąd Rejonowy?

Post autor: jhosef » czw lis 22, 2012 13:02

Bossman, płaciłeś na poczcie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości