Który mikrostyk wybrać?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lapsik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 08, 2012 20:54
Lokalizacja: Culmsee

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: lapsik » śr lis 14, 2012 08:56

Witam - standard padło podświetlenie drzwi kierowcy, kabiny po otwarciu i brzęczek.
Do wymiany mikrostyk - czy ktoś kupił taki jak w poniższym linku i faktycznie pasuje p&p po przełożeniu górnej części?
http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 22049.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodatkowo po wyjęciu przelutowalem zimne luty, pozostaje jeszcze prawa strona auta - centralny zamyka ale nie otwiera. Pytanie czy z tamtej strony tylko luty czy mikro już szwankuje.
Dodam tylko że po otwarciu drzwi prawych lampka wewnątrz zapala się i podświetlenie drzwi także.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: jameess » śr lis 14, 2012 16:02

Ja takie zakładałem i kupiłem w Firmie TME, wtyk ma oznaczenie V4NCT7 i masz tutaj http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&sea ... rameters=1.

Tutaj masz też fotoporadę : http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php? ... 4&start=50

Co do prawego zamka to obstawiam luty ;)


pozdrawiam
jameess



Awatar użytkownika
lapsik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 08, 2012 20:54
Lokalizacja: Culmsee

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: lapsik » czw lis 15, 2012 16:28

no to taki zamówię - mniej roboty
z tymi prawymi to się zastanawiam czy nie zamówić "na zapas" jeśli okaże się że to nie tylko luty :-k



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: Pablo Corrado » czw lis 15, 2012 22:20

Kup taki mikrostyk, żeby miał blaszkę dociskającą pin. Jest mniej narażony na siły działające od strony zamka.
Tego typu:
http://allegro.pl/mikrostyk-seat-audi-s ... 10344.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednak zwróć uwagę, żeby był uszczelniany przed wilgocią.
Jeśli już chcesz mieć tak jak fabryka, to dodatkowo szukaj mikrwyłącznika SAIA BURGESS.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: jameess » pt lis 16, 2012 09:26

Zamów na zapas, nie zaszkodzi, ja mam zapasowe ;). Możesz kupić hermetyczny, ale wtedy trzeba lutować i mocowanie kombinować, ale wg. mnie nie ma potrzeby sobie utrudniać, w końcu zamek nie stoi w wodzie.

Pablo Corrado, mikrostyki które podałem są produkcji SAIA BURGESS ;)


pozdrawiam
jameess



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: steniu4 » ndz lis 18, 2012 19:30

chyba najlepsza firma swoją drogą. Burgessy stosujemy na prawie wszystkie kontakty w dźwigach. To już jest firma z górnej półki jeśli chodzi o jakość...
swoją drogą zamki w VAGach to już mnie dobijają. Miałem 2 z uszkodzonymi mikrostykami, zamykały się oba na mignięcie kierunków dopiero jak za trzecim razem nacisnąłem zamykanie. Kupiłem nowe nówki i jest to samo. Ale przynajmniej zamki odbijają i świecą kopertówki to mi się nie zatrzasną klucze :P
Myślałem, że może też luty w module komfortu znajdę ale nic nie było. Kilka poprawiłem profilaktycznie ale nic to nie dało. Ręce opadają... :rozpacz:


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Awatar użytkownika
lapsik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lis 08, 2012 20:54
Lokalizacja: Culmsee

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: lapsik » wt lis 20, 2012 23:09

kurcze wcześnie jeździłem A4 i tam nie było w ogóle z tym problemu
a rozwiązanie chyba to samo ...
a tu cuda z centralnym no i to podświetlenie :otepienie:
prawa strona w ogóle się już nie otwiera - ale zamyka chyba na trzecie wciśnięcie o ile dobrze pamiętam
co zrobić po kolei boczki demontować i robić
doszło miganie podświetlenia kilometrów i małego kompa - po przelutowaniu podobno powinno pomóc



Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Który mikrostyk wybrać?

Post autor: steniu4 » śr lis 21, 2012 19:58

W licznikach spotkałem już parę sztuk z wypalonymi ledami podświetlenia wyświetlaczy (przebiegu i mfa)... Nic nie jest wieczne...


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości