[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: MojNick » wt lis 20, 2012 12:49

Witam.
U siebie w Borze nie posiadam świateł przeciwmgielnych.
W związku z ostatnimi tragicznymi warunkami w jakich musiałem jechać ( a często jeżdżę w godzinach, gdzie jest mgła) to zastanawiam się nad montażem u siebie świateł przeciwmgielnych z przodu.
Dodatkowo przy tym zabiegu chciałbym od razu zamontować u siebie światła do jazdy dziennej.
W związku z tym mam pytanie - czy można kupić do Bory (czy tam Golfa IV) światła, które mogą służyć zarówno za światła przeciwmgielne, jak i dzienne? Jest to możliwe i zgodne z prawem? Jeżeli tak, to jakie polecacie?
Jeżeli natomiast nie ma takiej opcji, to jakie kupić światła przeciwmgielne i czy jest problem z ich montażem?
Oraz co potrzeba poza samymi światłami by to wszystko zamontować i działało? Na pewno przyda się nowy włącznik świateł, to oczywiste. Ale co jeszcze?

W przypadku, gdy nie ma, bądź nie da się zamontować świateł przeciwmgielnych połączonych z dziennymi to trzeba też wybrać światła dzienne. Wiem jak je zamontować. Chciałbym się jednak zapytać, czy te:
http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dzienne ... 91119.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bądź te
http://allegro.pl/mocne-swiatla-jazdy-d ... 82648.html" onclick="window.open(this.href);return false;
będą dobre. Przyznam szczerze, że nie mam zbyt dużo funduszy na zakup, dlatego też nie mogę sobie pozwolić na Philipsy, które kiedyś chciałem kupić.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: skaktus » wt lis 20, 2012 15:57

Do świateł przeciwmgłowych potrzebujesz wiązki oraz lamp i przełącznika.

Co do lamp dziennych - te które pokazałeś to można sobie jedynie z nich breloczki zrobić. Są tak tandetne, słabe, rozpadające się, że ja je nazywam gówniaczkami, bo do niczego się nie nadają.

Jesli nie masz kasy na dzienne to lepiej z nich zrezygnuj. Kupując tanie cuda potem są tylko problemy - a to nie świeci, a to mruga a to w nocy stroboskopy itd. 199 zł na Philipsa to nie jest mega majątek i warto tyle wydać.



MojNick
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 01:34
Lokalizacja: Dolnyśląsk

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: MojNick » wt lis 20, 2012 19:45

Ok, to dzienne na razie odpuszczę.
Przełącznik świateł to rozumiem taki - http://img12.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2734109798" onclick="window.open(this.href);return false;
Wiązka świateł - jaka? Można samemu zrobić?
I jakie światła? Oryginalne wiem, że były w reflektorach, jednak te niedawno wymieniłem i o halogenach nie myślałem, więc kolejny raz nie mam na to ochoty. Coś możesz polecić?



Awatar użytkownika
mario6n
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn lut 09, 2009 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: mario6n » wt lis 20, 2012 21:33

podłącze się pod temat chcę założyć w dolne halogeny ( w zderzaku ) żarówki h3 SMD Drl do jazdy dziennej, będzie to miało rację bytu ??? dodaję że halogeny mam w lampach przednich te dolne służyły by tylko do jazdy dziennej, z instalacją sobie poradzę


BORA VARIANT viewtopic.php?f=89&t=489987" onclick="window.open(this.href);return false;
MK IV viewtopic.php?f=89&t=561710" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: skaktus » śr lis 21, 2012 13:32

Wiązkę zrobisz sam, wiele tam kabli nie ma. Jakie lampy - szukaj czegoś zamontowanego w kratce lub sam coś zamontuj, przystosuj np. z audi, czy golfa 5. Pamiętaj że koszt zakupu dobrej jakości halogenów z kratkami niejednokrotnie przekracza koszt zakupu lamp z wbudowanym halogenem.
podłącze się pod temat chcę założyć w dolne halogeny ( w zderzaku ) żarówki h3 SMD Drl do jazdy dziennej, będzie to miało rację bytu ??? dodaję że halogeny mam w lampach przednich te dolne służyły by tylko do jazdy dziennej, z instalacją sobie poradzę
Temat kilkukrotnie poruszany, wyszukiwarka sobie dobrze radzi. Ilość światła uzyskiwana z żarówki diodowej to około 100 lumenów (zależnie od modelu). Są też żarówki na diodach
Cree w których uzyskuje się po około 200 lumenów, skierowanych centralnie do przodu i one dają najlepszy efekt, ale często są kiepskiej jakości i szybko padają lub nie mieszczą się w miejsce na H3.

Podsumowując - stosowanie żarówki na diodach SMD lub innych w halogenach nie ma sensu - kompletnie nie widać tego w ciągu dnia, sprawia problemy i jest nielegalne, więc jak glina się doczepi to klops.



aszastra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:49
Lokalizacja: Kwidzyn

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: aszastra » pt sie 15, 2014 09:46

Witam serdecznie, nie chce zakładać nowego wątku.
Przy przeglądzie samochodu zauważyłem brak światła przeciwmgielnego tylnego ( bora kombi), żarówka jest dobra , przy włączaniu przełącznikiem kontrolka w desce rozdzielczej mi się świeci, bezpiecznik nr 36 OK.
Nie wiem co może być przyczyną, a więc potrzebna mi będzie instalacja elektryczna tego fragmentu ,prosiłbym o jej przesłanie lub link.
Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: ciachotdi » pt sie 15, 2014 11:33

viewtopic.php?t=213621" onclick="window.open(this.href);return false;

:bigok:


Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest
tylu idiotów

aszastra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 10:49
Lokalizacja: Kwidzyn

[BORA] Światła do jazdy dziennej i przeciwmgielne

Post autor: aszastra » sob sie 16, 2014 05:59

Sprawę załatwiłem dzięki poradzie z forum Elektroda:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 2#13879902" onclick="window.open(this.href);return false;
Okazało się , że w środku pod zderzakiem obok gniazda do haka ( oryginalny ) jest jakiś wystający czujnik ( metalowa obudowa ) wygląda to na zbliżeniówkę. Kiedy schowałem gniazdo pod zderzak, światełko się zapaliło :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości